“Nar” media nümayəndələrinə yeni məhsullarını təqdim etdi
“Nar” “BakuTel-2018” - 24-cü  Beynəlxalq Telekommunikasiya və İnformasiya Texnologiyaları Sərgisi çərçivəsində media nümayəndələri ilə görüş keçirib və ən son məhsullarının təqdimatını edib. Jurnalistlərin iştirakı ilə keçirilən təqdimatda “Nar”-ın Azərbaycan telekommunikasiya bazarında ilk dəfə tətbiq etdiyi onlayn TV - “Nar TV” və “Nar Wi-Fi” haqqında ətraflı məlumat verilib və əyani göstərilib.
Bildirilib ki, abunəçilərə rahat şəkildə sevdiyi kanalları izləmək imkanı yaradan “Nar TV” mobil tətbiqini telefonlara və ya tabletlərə yükləməli, “Nar” nömrəsindən istifadə edərək qeydiyyatdan keçirilməlidir. Bundan sonra abunəçilər istənilən məkanda və vaxtda smartfonlarında 100-ə qədər Azərbaycan, regional və beynəlxalq kanallara rahat şəkildə baxa bilərlər. Məlumat verilib ki, “Nar TV” tətbiqini yükləyən istifadəçilər idman, əyləncə, uşaq, film, xəbər kanallarına 1 ay ərzində pulsuz baxa biləcəklər. Bundan başqa media nümayəndələrinə “Nar TV”-nin üstünlükləri barədə də danışılıb və əyani göstərilib.
Mətbuat konfransında “Nar”-ın sərgidə təqdim etdiyi digər məhsul – “Nar Wi-Fi” haqqında da məlumat verilib. Bildirilib ki, bu internet paylayıcısı sayəsində abunəçilər istənilən məkanda sərfəli qiymətə portativ yüksək sürətli internetə (LTE / 4G) çıxış əldə edəcəklər. Bunun üçün müvafiq tarifli SIM kart ruterə daxil edilir və enerji mənbəyinə qoşulduqdan sonra qurğu avtomatik olaraq  işə düşür. 30-dan artıq cihaz eyni anda internetə qoşula bilir. “Nar Wi-Fi” ev, bağ, ofis və biznes məkanlarını fiber optik kimi sürətli internetlə təmin edən naqilsiz texnologiyadır. “Nar Wi-Fi” ilə internet  ADSL ilə müqayisədə daha sürətlidir və abunəçilərə 60 GB-a qədər limitsiz internet paketləri təqdim edilir.
Daha sonra media nümayəndələri “Nar” stendinə dəvət edilib və mobil operatorun yeni texnologiyaları ilə əyanı tanış olublar.

Nar представил представителям СМИ свои новые продукты
В рамках 24-й международной выставки телекоммуникаций и информационных технологий «BakuTel-2018» Nar организовал встречу с представителями средств массовой информации для презентации своих последних продуктов. На презентации, проведенной с участием журналистов, Nar предоставил информацию и продемонстрировал свое приложение «Nar TV», являющееся первым в своем роде на телекоммуникационном рынке Азербайджана, а также продукт «Nar Wi-fi».
Было отмечено, что мобильное приложение «Nar TV», которое позволяет клиентам смотреть свои любимые каналы, должно быть загружено на телефоны и планшеты, после чего абоненты должны зарегистрироваться при помощи своих номеров Nar. После регистрации абоненты смогут смотреть до 100 азербайджанских, региональных и международных каналов, используя свои смартфоны в любом месте и в любое время. Сообщалось также, что абоненты, загрузившие приложение «Nar TV», смогут бесплатно смотреть кино, спортивные, развлекательные, детские и новостные каналы в течение 1 месяца. Кроме того, представители СМИ получили информацию о преимуществах «Nar TV» и смогли лично ознакомиться с продуктом.
На пресс-конференции был представлен еще один продукт Nar - «Nar Wi-Fi». Этот интернет-роутер позволяет пользователям получать доступ к высокоскоростному интернету (LTE / 4G) по выгодной цене. Устройство начнет работать автоматически, как только SIM-карта с соответствующим тарифом будет вставлена в роутер и он будет подключен к источнику питания. С помощью данного продукта,  более 30 устройств могут подключаться к Интернету одновременно. «Nar Wi-Fi» - это беспроводная технология, обеспечивающая доступ к интернету со скоростью волоконно-оптической связи в домах, на дачах и в офисах. С «Nar Wi-Fi» интернет работает быстрее по сравнению с ADSL, а клиентам предоставляются безлимитные интернет-пакеты до 60 Гб.
После этого представители СМИ были приглашены на стенд Nar и смогли ознакомиться с новыми технологиями мобильного оператора.