“Nar” media nümayəndələrinə yeni məhsullarını təqdim etdi
“Nar” “BakuTel-2018” - 24-cü  Beynəlxalq Telekommunikasiya və İnformasiya Texnologiyaları Sərgisi çərçivəsində media nümayəndələri ilə görüş keçirib və ən son məhsullarının təqdimatını edib. Jurnalistlərin iştirakı ilə keçirilən təqdimatda “Nar”-ın Azərbaycan telekommunikasiya bazarında ilk dəfə tətbiq etdiyi onlayn TV - “Nar TV” və “Nar Wi-Fi” haqqında ətraflı məlumat verilib və əyani göstərilib.
Bildirilib ki, abunəçilərə rahat şəkildə sevdiyi kanalları izləmək imkanı yaradan “Nar TV” mobil tətbiqini telefonlara və ya tabletlərə yükləməli, “Nar” nömrəsindən istifadə edərək qeydiyyatdan keçirilməlidir. Bundan sonra abunəçilər istənilən məkanda və vaxtda smartfonlarında 100-ə qədər Azərbaycan, regional və beynəlxalq kanallara rahat şəkildə baxa bilərlər. Məlumat verilib ki, “Nar TV” tətbiqini yükləyən istifadəçilər idman, əyləncə, uşaq, film, xəbər kanallarına 1 ay ərzində pulsuz baxa biləcəklər. Bundan başqa media nümayəndələrinə “Nar TV”-nin üstünlükləri barədə də danışılıb və əyani göstərilib.
Mətbuat konfransında “Nar”-ın sərgidə təqdim etdiyi digər məhsul – “Nar Wi-Fi” haqqında da məlumat verilib. Bildirilib ki, bu internet paylayıcısı sayəsində abunəçilər istənilən məkanda sərfəli qiymətə portativ yüksək sürətli internetə (LTE / 4G) çıxış əldə edəcəklər. Bunun üçün müvafiq tarifli SIM kart ruterə daxil edilir və enerji mənbəyinə qoşulduqdan sonra qurğu avtomatik olaraq  işə düşür. 30-dan artıq cihaz eyni anda internetə qoşula bilir. “Nar Wi-Fi” ev, bağ, ofis və biznes məkanlarını fiber optik kimi sürətli internetlə təmin edən naqilsiz texnologiyadır. “Nar Wi-Fi” ilə internet  ADSL ilə müqayisədə daha sürətlidir və abunəçilərə 60 GB-a qədər limitsiz internet paketləri təqdim edilir.
Daha sonra media nümayəndələri “Nar” stendinə dəvət edilib və mobil operatorun yeni texnologiyaları ilə əyanı tanış olublar.

Within the framework of 24th “BakuTel-2018” International Telecommunication and Information Technologies exhibition, Nar organized a meeting with media representatives to hold presentation of its latest products. At the presentation held with participation of journalists, Nar provided information and demonstrated its “Nar TV” application, being the first of its kind on Azerbaijani telecommunications market, as well as the “Nar-Wi-fi” product.
It was noted that the “Nar TV” mobile application, which allows the customers to conveniently watch their favorite channels, should be downloaded to phones and tablets, after which the subscribers should register using their Nar numbers. After the registration, the subscribers will be able to watch up to 100 Azerbaijani, regional and international channels using their smartphones at any location and time. It was also informed that subscribers who download the “Nar TV” application will be able to watch sports, entertainment, cartoon, movie and news channels for free during 1 month period. In addition to that, the media representatives received information about the advantages of “Nar TV”.
At the press conference, another product of Nar – “Nar Wi-Fi” was presented. This internet router allows the users to gain access to portable and high speed internet (LTE/4G) at a beneficial price. The device will start working automatically as soon as the SIM card with relevant tariff is inserted to the router, and it is connected to the power supply. More than 30 devices can connect to the internet simultaneously by means of this device. “Nar Wi-Fi” is a wireless technology which provides access to internet with the speed of a fiber-optic at homes, summer houses and offices. With “Nar Wi-Fi” the internet is faster when compared to ADSL, and the customers are provided with unlimited internet bundles of up to 60 Gb.
After that, the media representatives were invited to “Nar” stand and were able to get acquainted with the mobile operator’s new technologies.