“Nar” “Korporativ sosial təsir strategiyasının biznesə faydaları” seminarında iştirak edib
27-28 noyabr tarixlərində AmCham Azərbaycan və ABŞ-ın Azərbaycandakı səfirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə “Effektiv korporativ sosial təsir strategiyasının biznesə faydaları” mövzusunda tədbir keçirilib. Məqsəd qurumların KSM strategiyalarını daha da təkmilləşdirməsi üçün stimul yaratmaq, özəl və dövlət sektorları arasında əməkdaşlıq əlaqələrini gücləndirmək olub. Tədbir zamanı ölkədə həyata keçirilən mühüm sosial əhəmiyyətli layihələr müzakirə olunub, sonda iştirakçılara bu istiqamətdə fəaliyyətlərini inkişaf etdirmək üçün fərdi strategiyaların yaradılmasına dəstək verilib.
Tədbirdə “Nar”ın İctimaiyyətlə Əlaqələr departamentinin rəhbəri Əziz Axundov, şirkətin uzun illərdir insanların həyat keyfiyyətinin yüksəldilməsinə yönəlmiş sosial layihələri, eyni zamanda KSM strategiyasının əsas istiqamətləri haqqında geniş məlumat verib. Mobil operatorun dünyanın sosial məsuliyyətli bizneslərini bir araya toplayan BMT Qlobal Sazişinin bir iştirakçısı olduğu, hazırlanan layihələrin dayanıqlı inkişaf məqsədlərinə xidmət etdiyi vurğulanıb. “Nar” şəffaflıq məqsədilə artıq 3 ildir ki, bu istiqamətdə görülən işlərin məcmusu olan Dayanıqlı İnkişaf hesabatını ictimaiyyətə təqdim edir. “Nar”ın sosial fəaliyyəti ilə bağlı daha ətraflı məlumat üçün bura daxil ola bilərsiniz.

«Nar» принял участие в семинаре «Бизнес-преимущества корпоративной стратегии социального воздействия»
27-28 ноября AMCHAM Aзербайджан и посольство США в Азербайджане совместно организовали мероприятие на тему «Преимущества эффективной корпоративной стратегии социального воздействия для бизнеса».  Цель мероприятия состояла в том, чтобы создать для компаний стимул для дальнейшего совершенствования своих стратегий КСО, а также укрепить сотрудничество между частным и государственным секторами.  В ходе мероприятия обсуждались важные социально значимые проекты, реализуемые в стране, а в завершении мероприятия участникам была оказана поддержка в создании индивидуальных стратегий развития своей деятельности в данном направлении.
На мероприятии руководитель отдела по связям с общественностью «Nar» Азиз Ахундов подробно рассказал о социальных проектах компании осуществляемых на протяжении многих лет, и направленных на улучшение качества жизни людей, а также об основных направлениях стратегии КСО.  Было отмечено, что оператор мобильной связи является участником Глобального соглашения ООН, объединяющего социально ответственный бизнес мира, и осуществляет проекты служащие целям устойчивого развития.  В целях прозрачности, «Nar» представляет общественности отчет об Устойчивом развитии, представляющий собой итог работы, проделанной в этом направлении за 3 года.  Для получения более подробной информации о социальной деятельности «Nar» перейдите по ссылке.