Azərbaycan Texniki Universitetinin tələbələri “Nar”da təcrübə proqramını müvəffəqiyyətlə bitirdilər
“Nar”ın müasir telekommunikasiya avadanlığının quraşdırıldığı xüsusi laboratoriyada peşəkar texniki işçi heyəti tərəfindən tələbələr üçün təlimlər və seminarlar keçirildi. Tələbələr başlıca olaraq “LTE – mobil rabitənin yeni nəsli”, “IMS və NGN texnologiyası”, “İnternetə naqilsiz daxilolma texnologiyaları”, “Mobil rabitə şəbəkələrinin tezlik-ərazi planlaşdırılması” və “Mobil rabitə şəbəkələrində xidmət keyfiyyəti” kimi mövzuları mənimsədilər. Bununla yanaşı, onlar 3G və 4G texniki avadanlıqlarının işləmə prinsipi, GSM sistemləri ilə də tanış oldular. Proqram çərçivəsində praktiki biliklərini inkişaf etdirən gənclər ixtisaslı kadr kimi yetişmək üçün ilk addımlarını atdılar.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Texniki Universiteti ilə imzalanmış tərəfdaşlıq müqaviləsi çərçivəsində universitetdə Nar GSM laboratoriyası yaradılmış, tələbələr GSM sahəsi üzrə müxtəlif nəzəri biliklər və təcrübə əldə etmək fürsəti qazanmışlar. Laboratoriyanın təchizatı və tələbələr üçün nəzərdə tutulmuş təcrübə proqramı “Nar”ın gənclər və təhsilə yönəlmiş KSM (Korporativ Sosial Məsuliyyət) strategiyası çərçivəsində həyata keçirilir.

Students of Azerbaijan Technical University have successfully finished Nar internship program
Professional technical staff held trainings and seminars for the students at Nar's special laboratory supplied with modern telecommunication equipment. The students mainly, learned the topics as 'LTE - new generation of mobile communication', 'IMS and NGN technology', 'Wireless Internet access technologies', 'Frequency-territorial planning of mobile communication networks' and 'Service quality of mobile communication networks'. In addition, they got acquainted with the working principle of 3G and 4G technical equipments as well as with GSM systems. In the framework of the program, they developed their practical knowledge and took the first steps to become qualified staff.
It is noteworthy that as a part of the partnership agreement signed with Azerbaijan Technical University, Nar GSM laboratory has been established in the University as well as the students are presented various theoretical and practical knowledge in the field of GSM. Laboratory supply and the internship program for the students are carried out within the Nar's CSR (Corporate Social Responsibility) strategy, aimed at youth and education.