“Nar” uşaqların hüquqlarına dair maarifləndirici kampaniyanın tərəfdaşı oldu
Sərfəli xidmətləri ilə tanınan “Nar” Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə Regional İnkişaf İctimai Birliyi (RİİB) tərəfindən həyata keçirilən maarifləndirici kampaniyaya tərəfdaşlıq edərək, uşaqların hüquqlarının qorunması və bu sahədə məlumatlılığın artırılmasına dəstək verib.
Layihə çərçivəsində uşaqlar üçün maarifləndirici vörkşoplar, hüquqi bilikləri artıran təlimlər, interaktiv yarışmalar və əyləncəli fəaliyyətlər təşkil edilib. Bu fəaliyyətlərin əsas məqsədi uşaqlara hüquqlarını tanıtmaq, onları cəmiyyətin fəal üzvü olmağa təşviq etməkdir. Yarışmalarda fəallıq göstərən uşaqlar bu ilin sonunda Milli Məclisdə baş tutacaq qanunvericilik simulyasiyasında iştirak edəcək və “uşaq hüquqları səfiri” seçiləcəklər. Layihənin növbəti mərhələsində isə ilin sonuna doğru hüquqi məlumat və yardım imkanlarını əhatə edəcək “Hüquqlarını tanı” adlı mobil tətbiqin istifadəyə verilməsi, 14 regionda maarifləndirici tədbirlərin keçirilməsi planlaşdırılıb.
Tədbirin açılış mərasimində çıxış edən “Nar”ın İctimaiyyətlə əlaqələr və korporativ ünsiyyət departamentinin direktoru Hökümə Kərimova bildirib: “Biz “Nar” olaraq, uşaqların öz hüquqlarını tanıması, qoruması və cəmiyyətin fəal üzvünə çevrilməsi üçün bu cür təşəbbüsləri önəmli hesab edirik. Hər bir uşağın təhlükəsiz və bərabər imkanlı mühitdə böyüməsi üçün üzərimizə düşən sosial məsuliyyəti qürurla icra edirik”.
Sosial məsuliyyət strategiyasının əsas istiqamətlərindən biri olaraq, “Nar” uzun illərdir, təhsilin əlçatanlığı, bərabər imkanlar və həssas qruplara dəstək sahəsində ardıcıl layihələr həyata keçirir. Şirkət bu dəfə də uşaqların hüquqlarının tanıdılması və qorunması istiqamətində vacib bir təşəbbüsə dəstək verərək daha dayanıqlı gələcəyin qurulmasına öz töhfəsini verib.

Nar partnered with the Awareness Campaign on Children's Rights
Known for its affordable services, Nar has partnered with an awareness campaign led by the Regional Development Public Union (RDPU) in celebration of International Children’s Day, supporting the protection of children’s rights and promoting legal awareness among young people.
As part of the initiative, educational workshops, legal awareness training, interactive contests, and entertainment activities were organized for children. These activities aimed to help children understand their rights and encourage their active participation in society. Children who excelled in the contests will participate in a legislative simulation to be held at the National Assembly later this year, where they will be named "Child Rights Ambassadors." The next phase of the project will involve launching the "Know Your Rights" mobile application by the end of the year, providing legal guidance and support for children, along with awareness-raising events in 14 regions.
Speaking at the campaign’s opening ceremony, Nar’s Director of Public Relations and Corporate Communications, Hokuma Karimova, stated: "At Nar, we consider initiatives that help children understand and protect their rights, and empower them as active members of society, to be of great importance. We are proud to fulfill our social responsibility by supporting the creation of a safe and equal environment for every child.”
As a key pillar of its corporate social responsibility strategy, Nar has long supported inclusive education, equal opportunities, and vulnerable communities through consistent initiatives. By backing this campaign, the company once again contributes to building a more sustainable and just future for children.