Şəhid yadigarlarını lentə alan sənədli film təqdim olunub
1 İyun Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günündə ataları Vətən müharibəsində şəhid olandan sonra dünyaya gələn uşaqlarla bağlı sənədli film hazırlanıb. “Sonbeşiklər” adlı filmdə atalarının şəhidliyindən sonra doğulan 102 uşaqdan 13-ü lentə alınıb. “Qafqazinfo” və “Nar”ın dəstəyilə hazırlanan filmin məqsədi torpaqlarımızın azadlığı uğrunda canından keçmiş şəhidlərimizi ehtiramla yad etmək, onların yadigarlarını cəmiyyətə tanıtmaqdır. Filmi izləmək üçün bu səhifəyə daxil ola bilərsiniz.
Xatırladaq ki, “Nar” şəhid ailələrinə dəstək məqsədilə Vətən müharibəsi dövründə və ondan sonra da bir sıra mühüm sosial əhəmiyyəti olan layihələr həyata keçirib. Belə ki, mobil operator “Gələcəyini Qur!” layihəsi ilə əməkdaşlıq çərçivəsində Qarabağ müharibəsi veteranları və hərbçi ailələrindən 10 məktəblinin universitet hazırlığı xərclərini öz üzərinə götürüb, eyni zamanda şəhid ailələrindən olan tələbələrə dəstək olmaq üçün NDU ilə birgə təqaüd proqramı həyata keçirir.

A documentary on the children of martyrs presented
On the International Children's Day on June 1, a documentary was presented about children born after their fathers lost their lives in the Patriotic War. In the film "Sonbeşiklər" “(The last born”) 13 out of 102 children born after the martyrdom of their fathers were filmed. The goal of the film created by “Qafqazinfo” in cooperation with the mobile operator “Nar” is to honor the martyrs who fell for the freedom of our land and share their memories with the public. You may watch the movie here.
It should be noted that Nar has implemented a number of important social projects during and after the Patriotic War to support the families of martyrs. Thus, within the framework of cooperation with "Build your future!", the mobile operator covered the university admission exam training expenses of 10 students from the families of Karabakh war veterans and servicemen, and also implements a joint scholarship program with NSU to support students from the families of martyrs.