Şəhid yadigarlarını lentə alan sənədli film təqdim olunub
1 İyun Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günündə ataları Vətən müharibəsində şəhid olandan sonra dünyaya gələn uşaqlarla bağlı sənədli film hazırlanıb. “Sonbeşiklər” adlı filmdə atalarının şəhidliyindən sonra doğulan 102 uşaqdan 13-ü lentə alınıb. “Qafqazinfo” və “Nar”ın dəstəyilə hazırlanan filmin məqsədi torpaqlarımızın azadlığı uğrunda canından keçmiş şəhidlərimizi ehtiramla yad etmək, onların yadigarlarını cəmiyyətə tanıtmaqdır. Filmi izləmək üçün bu səhifəyə daxil ola bilərsiniz.
Xatırladaq ki, “Nar” şəhid ailələrinə dəstək məqsədilə Vətən müharibəsi dövründə və ondan sonra da bir sıra mühüm sosial əhəmiyyəti olan layihələr həyata keçirib. Belə ki, mobil operator “Gələcəyini Qur!” layihəsi ilə əməkdaşlıq çərçivəsində Qarabağ müharibəsi veteranları və hərbçi ailələrindən 10 məktəblinin universitet hazırlığı xərclərini öz üzərinə götürüb, eyni zamanda şəhid ailələrindən olan tələbələrə dəstək olmaq üçün NDU ilə birgə təqaüd proqramı həyata keçirir.

Представлен документальный фильм о наследниках шехидов
В Международный день защиты детей 1 июня был представлен документальный фильм о детях, рожденных после гибели отцов во Второй мировой войне. В фильме “Сонбешиклер" были засняты 13 из 102 детей, родившихся после мученической кончины их отцов. Цель фильма, созданного “Qafqazinfo” при поддержке “Nar”, - почтить память шехидов, павших за свободу наших земель, и поделиться их воспоминаниями с общественностью. Посмотреть фильм можно перейдя на страницу.
Следует отметить, что «Nar» реализовал ряд важных социальных проектов во время и после Отечественной войны для поддержки семей шехидов. Таким образом, в рамках проекта «Построй свое будущее!», мобильный оператор взял на себя расходы на обучение 10 студентов из семей ветеранов и военнослужащих Карабахской войны, а также реализует совместную стипендиальную программу с НГУ для поддержки студентов из семей шехидов.