“Nar”-dan “Samsung Galaxy Note 9” qazanan abunəçi məlum oldu
“Nar” dörd gün davam edən “BakuTel-2018” 24-cü Beynəlxalq Telekommunikasiya və İnformasiya Texnologiyaları Sərgisində uğurla iştirak etdi və ən son yeniliklərini nümayiş etdirdi.
Sərgi müddətində mobil operatorun stendi ziyarətçilərin diqqətini cəlb etdi və 4 gün ərzində “Nar” stendini 8 mindən çox adam ziyarət etdi. Mobil operatorun təqdim etdiyi “Nar TV” və “Nar WiFi” ruteri qonaqların böyük marağına səbəb oldu. Sərgi iştirakçıları mobil operatorun ən son məhsulları ilə bilavasitə tanış olmaqla yanaşı, sınaqdan keçirmək fürsəti də qazandılar. Burada həmçinin maraqlı təqdimatlar keçirildi, müsabiqələr, müxtəlif yarışmalar və oyunlar təşkil edildi. Maraqlı təqdimatlar və ziyarətçi axını sayəsində “Nar” stendi sərginin “Ən yaxşı korporativ stil” stendi seçilib.

The winner of the Nar’s contest for “Samsung Galaxy Note 9” become known
During the exhibition period the mobile operator’s stand attracted the attention of visitor and more than 8 thousand people visited the Nar stand in the course of 4 days. The Nar TV and Nar Wi-Fi products of the mobile operator also attracted large attention of the guests.  The exhibition participants had an opportunity to get acquainted with the latest products of the mobile operator, and at the same time test them personally. Also, interesting presentations, contests and various games were organized at the stand. Thanks to interesting presentations and flow of visitors, the Nar stand was selected as the ‘Best corporate style’ stand of the exhibition.
Contests held at the Nar stand at the exhibition held at Baku Expo Center during December 4-7 2018, were received with interest. The winner of the main contest, held during the 4 days of exhibition has been announced. The winner Sevda Ibrahimova received a modern Samsung Galaxy Note 9 smartphone.