“Nar” Qarabağ müharibəsi iştirakçılarına dəstək istiqamətində sosial layihələrini davam etdirir
“Nar” “Yaşa, Vətən” kommunikasiyasının davamı olaraq, Qarabağ müharibəsi iştirakçılarına dəstək məqsədli sosial layihələrini davam etdirir. Belə ki, mobil operator “Gələcəyini Qur!” layihəsi ilə əməkdaşlıq çərçivəsində Qarabağ müharibəsi veteranları və hərbçi ailələrindən 10 məktəblinin universitet hazırlığı xərclərinin ödənilməsini öz üzərinə götürüb. Məqsəd gənclər üçün təhsil imkanlarını daha da əlçatan edərək onların uğurlu gələcəyinə töhfə verməkdir.
“Gələcəyini Qur!” Gəncliyə Dəstək yüksək bilik və bacarığa malik olan 11-ci sinif şagirdlərini müəyyən edərək, onlar üçün bir il ərzində universitetə hazırlıq, psixoloji dəstək və şəxsi inkişafa yönəlmiş müxtəlif təlim, səfər və tədbirlər təşkil edir. 2014-cü ildən Təhsil Nazirliyinin dəstəyi və bir sıra şirkətlərin sponsorluğu ilə fəaliyyət göstərən “Gələcəyini Qur!” layihəsinin əsas məqsədi aztəminatlı ailələrdən təhsil alma həvəsi və potensialı olan gəncləri ali təhsilə yiyələnməkdə dəstəkləmək, onları cəmiyyətin tamhüquqlu, məsul, bilikli və bacarıqlı vətəndaşları olaraq inkişaf etməsinə kömək etməkdir.
Xatırladaq ki, bundan öncə də “Nar” şəhid ailələrindən olan tələbələrə dəstək olmaq üçün NDU ilə birgə təqaüd proqramına start vermişdi. “Nar”ın digər sosial layihələri və KSM strategiyası haqqında daha ətraflı məlumatı nar.az saytından əldə edə bilərsiniz.

“Nar” продолжает реализацию социальных проектов в поддержку участников Карабахской войны
«Nar» продолжает реализовывать социальные проекты по поддержке участников Карабахской войны, в рамках коммуникации «Yaşa, Vətən!». Так, мобильный оператор в сотрудничестве с проектом «Gələcəyini Qur!» взял на себя расходы на обучение для поступления в университет 10 студентов из семей ветеранов Карабахской войны и военнослужащих. Цель проекта - сделать возможность получения образования более доступной для этих молодых людей и внести свой вклад в их успешное будущее.
В рамках проекта «Gələcəyini Qur!» выявляются учащиеся 11-х классов, нуждающиеся в подготовительных курсах, и в течение года для них организуются различные тренинги, поездки и мероприятия, направленные на подготовку к университету, психологическую поддержку и личностное развитие. Основной целью проекта «Gələcəyini Qur!», стартовавшего в 2014 году при поддержке Министерства образования и спонсорстве ряда компаний - помочь молодым людям из малообеспеченных семей, обладающим высокими знаниями и навыками в достижении успеха в жизни
Отметим, что ранее «Nar» запустил совместную с НГУ стипендиальную программу для поддержки студентов из семей шехидов. Более подробную информацию о других социальных проектах и стратегии КСО «Nar» вы можете получить на nar.az.