Naxçıvan Muxtar Respublikasında təhsil alan 5 tələbə “Nar”-dan təqaüd alacaq
Elm və təhsilin inkişafına dəstəyi ilə seçilən “Nar”-ın Naxçıvan Muxtar Respublikasının ali təhsil müəssisələrində elan etdiyi Təqaüd proqramının nəticələri məlum oldu. Beləki, informasiya texnologiyaları və informatika ixtisasları üzrə təhsil alan,  xüsusi fərqlənən və təhsildə yaxşı nəticələr göstərən 5 tələbə “Nar” tərəfindən 200 AZN məbləğində aylıq təqaüd alacaq.
2018-2019-cu tədris ilində təqaüd alacaq tələbələr aşağıdakılardır:
Təqaüd proqramının qalibləri ilə görüşündə “Azerfon”un mətbuat xidmətinin rəhbəri Əziz Axundov onlara uğurlar arzulayıb və bildirib ki, təhsil və maariflənmənin inkişafı “Nar”-ın xüsusi önəm verdiyi sahələrdən biridir: ““Bu təşəbbüsümüzün tələbələrə yeni bilik və bacarıqları əldə etmələri və gələcəkdə uğurlu karyera qurmalarına dəstək olacağına əminəm. “Nar”-ın təqaüd proqramı növbəti illərdə də davam edəcək”.
Təqaüd proqramı, ilkin olaraq, Naxçıvan Muxtar Respublikasının ali təhsil müəssisələrində təhsil alan tələbələr üçün nəzərdə tutulub. Gələcəkdə digər bölgələr və paytaxt Bakı universitetlərinin tələbələri üçün də aylıq təqaüdün  verilməsi planlaşdırılır.

Пятеро студентов, обучающихся в Нахчыванской Автономной Республике, получат стипендию от Nar
Nar, известный своей поддержкой оказываемой развитию науки и образования, объявил о результатах стипендиальной программы, организованной в высших учебных заведениях Нахчыванской Автономной Республики. Так, пять отличившихся студентов факультетов информационных технологий и информатики, которые продемонстрировали хорошие результаты в процессе обучения, получат ежемесячную стипендию от Nar в размере 200 AZN.
В течение 2018-2019 учебного года стипендию будут получать нижеперечисленные студенты:
Во время встречи с победителями стипендиальной программы, руководитель пресс-службы «Азерфон» Азиз Ахундов пожелал им удачи и отметил, что развитие образования и просвещения является одним из важнейших направлений для Nar: «Мы считаем, что эта инициатива Nar даст дополнительную мотивацию студентам, чтобы они стали еще более успешны, что они добьются еще больших успехов в будущем. Программа стипендий Nar будет продолжена и в предстоящие годы».
На начальном этапе, стипендиальная программа будет применяться к студентам, обучающимся в высших учебных заведениях Нахчыванской Автономной Республики. В будущем планируется предоставлять ежемесячную стипендию студентам из университетов Баку и других регионов.