Naxçıvan Muxtar Respublikasında təhsil alan 5 tələbə “Nar”-dan təqaüd alacaq
Elm və təhsilin inkişafına dəstəyi ilə seçilən “Nar”-ın Naxçıvan Muxtar Respublikasının ali təhsil müəssisələrində elan etdiyi Təqaüd proqramının nəticələri məlum oldu. Beləki, informasiya texnologiyaları və informatika ixtisasları üzrə təhsil alan,  xüsusi fərqlənən və təhsildə yaxşı nəticələr göstərən 5 tələbə “Nar” tərəfindən 200 AZN məbləğində aylıq təqaüd alacaq.
2018-2019-cu tədris ilində təqaüd alacaq tələbələr aşağıdakılardır:
Təqaüd proqramının qalibləri ilə görüşündə “Azerfon”un mətbuat xidmətinin rəhbəri Əziz Axundov onlara uğurlar arzulayıb və bildirib ki, təhsil və maariflənmənin inkişafı “Nar”-ın xüsusi önəm verdiyi sahələrdən biridir: ““Bu təşəbbüsümüzün tələbələrə yeni bilik və bacarıqları əldə etmələri və gələcəkdə uğurlu karyera qurmalarına dəstək olacağına əminəm. “Nar”-ın təqaüd proqramı növbəti illərdə də davam edəcək”.
Təqaüd proqramı, ilkin olaraq, Naxçıvan Muxtar Respublikasının ali təhsil müəssisələrində təhsil alan tələbələr üçün nəzərdə tutulub. Gələcəkdə digər bölgələr və paytaxt Bakı universitetlərinin tələbələri üçün də aylıq təqaüdün  verilməsi planlaşdırılır.

Five students who study in the Nakhchivan Autonomous Republic will receive stipend from Nar
Nar, known for providing support to development of science and education, has announced the results of the Stipend program, organized at the higher education institutions of Nakhchivan Autonomous Republic. Thus, five distinguished students from information technology and computer science faculties, who demonstrated good results in their education, will receive a monthly stipend from Nar in the size of 200 AZN.
The following students will be receiving a stipend during the 2018-2019 academic year:
During the meeting with the winners of the stipend program, chief of the press-service of “Azerfon” Aziz Akhundov has wished them the best luck and pointed out that the development of education and enlightenment is one of the most important areas for Nar: ‘We believe that this initiative will provide additional motivation to students and that they will gain even bigger achievements in the future. The Stipend program of Nar will be continued during the upcoming years’.
On the initial stage the stipend program will be applied to students who are studying at higher educational institutions of Nakchivan Autonomous Republic. In the future, it is planned to provide monthly stipend to students from universities of Baku and other regions.