“Nar”ın dəstəyilə tələbələrin beynəlxalq biznes ideyaları müsabiqəsi olan “Enactus” keçirildi
“Nar”ın dəstəyi ilə keçirilmiş ikigünlük yarışda iştirak edən 5 komanda 14 layihə ilə çıxış etdi. Milli final mərhələsində qalib gələn Dövlət İdarəçilik Akademiyasının “Enactus” komandası bu il sentyabrın 27-29-da, Torontoda (Kanada) keçiriləcək dünya finalında Azərbaycanı təmsil etmək hüququ qazandı.
“Enactus” proqramı üzrə yarışın qalibi innovativ yanaşma, layihələrin sosial effekti, ekoloji standartların qorunması, biznes-etikanın gözlənilməsi, maliyyə idarəçiliyi, nitq qabiliyyəti və digər meyarlar əsasında müəyyən edilir. Proqram həm də gənclər üçün biznes və təhsil sahəsində işgüzar danışıqların aparılması üçün yaradılmış bir platforma kimi çıxış edir.
Gənclərin sahibkarlıq fəaliyyətinin təşviq edilməsi, tələbələr arasında azad sahibkarlıq ideyasının təbliği, onlarda təşkilatçılıq, idarəçilik bacarığı və komanda ruhunun inkişaf etdirilməsi “Enactus” proqramı üzrə milli yarışların keçirilməsini labüd edən əsas məqsədlərdəndir.
Qeyd edək ki, “Nar” sosial məsuliyyət siyasətinin tərkib hissəsi olaraq gənclərin inkişafına yönələn elm və təhsil layihələrinə davamlı dəstəyini göstərir. Məhz bu səbəbdən “Nar” ölkədə bilik müsabiqələrinin keçirilməsinə xüsusi diqqət ayırır.

При поддержке Nar проведен конкурс международных бизнес-идей студентов “ Enactus”
5 команд, принявшие участие в двухдневном конкурсе, проведенном при поддержке Nar, выступили с 14 проектами. Команда Академии Государственного Управления “Enactus”, победившая на этапе национального финала, заслужила право представлять Азербайджан в мировом финале, который состоится 27-29-го сентября в Торонто (Канада).
Победитель соревнования по программе “Enactus” определяется на основе таких критериев, как инновативный подход, социальный эффект проектов, охрана экологических стандартов, соблюдение бизнес-этики, управление финансами, культура речи и прочих. Программа также выступает как платформа, созданная для проведения деловых переговоров в области бизнеса для молодежи и образования.
Содействие предпринимательской деятельности молодежи, продвижение идеи свободного предпринимательства среди студентов, развитие у них организационных и управленческих навыков и командного духа - одна из основных целей, делающих необходимым проведение национального соревнования по программе “Enactus”.>
Отметим, что Nar в рамках своей политики социальной ответственности оказывает неуклонную поддержку проектам науки и образования, направленным на развитие молодежи. Именно по этой причине Nar уделяет особое внимание проведению в стране конкурсов по знаниям.