Narın inklüziv layihəsi 500-dən çox şəxsi bir araya gətirdi
Sərfəli təklifləri və faydalı sosial layihələri ilə tanınan mobil operator Nar 2026-cı ildə də inklüziv cəmiyyətin formalaşması istiqamətində sosial layihələrinə davam edir.
Qeyd edək ki, 2025-ci ildə Narın inklüziv cəmiyyətə töhfə vermək və fiziki məhdudiyyətli şəxslərin ictimai həyatda fəal iştirakını təşviq etmək məqsədilə “DanceAbility” sosial sahibkarlıq müəssisəsi ilə birgə keçirdiyi 10-a yaxın inklüziv layihə 500-dən çox şəxsi əhatə edib.
2025-ci ildə Nar Beynəlxalq Əlillər Günü (3 Dekabr) münasibətilə əlilliyi olan şəxslərlə gündəlik həyatda düzgün yanaşmanı nümayiş etdirmək və bəzən bilmədən edilən yanlış davranışların qarşısını almağa yönəlik maarifləndirici video çarxın hazırlanmasına da dəstək vermişdi.
Bu ildə də inklüziv layihələrlə cəmiyyətə töhfə vermək məqsədilə, Nar “DanceAbility” ilə əməkdaşlığını davam etdirir. Əməkdaşlıq çərçivəsində “Bütün vücudlar danışır” inklüziv layihəsi həyata keçirilir. Layihənin məqsədi inklüziv cəmiyyətə töhfə vermək və fiziki məhdudiyyətli şəxslərin ictimai həyatda fəal iştirakını təşviq etməkdir. Hazırda “Bütün vücudlar danışır” layihəsində fiziki məhdudiyyəti olan və olmayan 75 şəxs iştirak edir. Müxtəlif yaş qruplarından olan bu iştirakçılara fərqli rəqs hərəkətləri üzrə məşğələlər keçirilir. Məşğələlər hər kəsin özünə uyğun şəkildə iştirak etməsi və rəqs hərəkətləri vasitəsilə özünü ifadə etməsi üzərində qurulub.
Ötən il ərzində layihədə ümumilikdə 587 nəfər iştirak edib, onlardan 396 nəfəri isə fiziki məhdudiyyəti olan şəxslər olub. Bu il ərzində də “Bütün vücudlar danışır” layihəsində iştirak etmək istəyənlər onlayn qeydiyyatdan keçə edə və ya +994772828880 nömrəsi ilə “WhatsApp” üzərindən əlaqə saxlaya bilərlər. Məşğələlər hər şənbə günü Su idmanı sarayında, həftənin digər günləri isə Dövlət tibbi-sosial ekspertiza və reabilitasiya agentliyinin nəzdində fəaliyyət göstərən Şağan Reabilitasiya Pansionatında keçirilir.

Nar объединил более 500 человек в инклюзивном проекте
Мобильный оператор Nar, известный своими выгодными предложениями и социальными проектами, продолжает реализацию инициатив, направленных на формирование инклюзивного общества, и в 2026 году.
Отметим, что в 2025 году около 10 инклюзивных проектов, реализованных Nar совместно с социальным предприятием «DanceAbility», были направлены на вклад в развитие инклюзивного общества и поощрение активного участия людей с физическими ограничениями в общественной жизни. В этих проектах приняли участие более 500 человек.
В 2025 году по случаю Международного дня людей с инвалидностью (3 декабря) Nar также поддержал создание просветительского видеоролика, направленного на демонстрацию правильного взаимодействия с людьми с инвалидностью в повседневной жизни и предотвращение некорректного поведения, которое иногда совершается неосознанно.
В этом году Nar продолжает сотрудничество с «DanceAbility», чтобы вносить вклад в развитие общества через инклюзивные проекты. В рамках сотрудничества реализуется инклюзивный проект «Все тела говорят». Цель проекта — развитие инклюзивного общества и содействие активному участию людей с физическими ограничениями в общественной жизни. В настоящее время в проекте «Все тела говорят» участвуют 75 человек с физическими ограничениями и без них. Участники различных возрастных групп проходят занятия по различным танцевальным движениям. Занятия построены таким образом, чтобы каждый мог участвовать в удобной для себя форме и выражать себя через танец.
В прошлом году в проекте в общей сложности приняли участие 587 человек, из них 396 — люди с физическими ограничениями. Желающие принять участие в проекте «Все тела говорят» в этом году могут пройти онлайн-регистрацию или связаться через WhatsApp по номеру +994772828880. Занятия проходят каждую субботу во Дворце водных видов спорта, а в другие дни недели — в Шаганском реабилитационном пансионате, действующем при Государственном агентстве медико-социальной экспертизы и реабилитации.