Narın inklüziv layihəsi 500-dən çox şəxsi bir araya gətirdi
Sərfəli təklifləri və faydalı sosial layihələri ilə tanınan mobil operator Nar 2026-cı ildə də inklüziv cəmiyyətin formalaşması istiqamətində sosial layihələrinə davam edir.
Qeyd edək ki, 2025-ci ildə Narın inklüziv cəmiyyətə töhfə vermək və fiziki məhdudiyyətli şəxslərin ictimai həyatda fəal iştirakını təşviq etmək məqsədilə “DanceAbility” sosial sahibkarlıq müəssisəsi ilə birgə keçirdiyi 10-a yaxın inklüziv layihə 500-dən çox şəxsi əhatə edib.
2025-ci ildə Nar Beynəlxalq Əlillər Günü (3 Dekabr) münasibətilə əlilliyi olan şəxslərlə gündəlik həyatda düzgün yanaşmanı nümayiş etdirmək və bəzən bilmədən edilən yanlış davranışların qarşısını almağa yönəlik maarifləndirici video çarxın hazırlanmasına da dəstək vermişdi.
Bu ildə də inklüziv layihələrlə cəmiyyətə töhfə vermək məqsədilə, Nar “DanceAbility” ilə əməkdaşlığını davam etdirir. Əməkdaşlıq çərçivəsində “Bütün vücudlar danışır” inklüziv layihəsi həyata keçirilir. Layihənin məqsədi inklüziv cəmiyyətə töhfə vermək və fiziki məhdudiyyətli şəxslərin ictimai həyatda fəal iştirakını təşviq etməkdir. Hazırda “Bütün vücudlar danışır” layihəsində fiziki məhdudiyyəti olan və olmayan 75 şəxs iştirak edir. Müxtəlif yaş qruplarından olan bu iştirakçılara fərqli rəqs hərəkətləri üzrə məşğələlər keçirilir. Məşğələlər hər kəsin özünə uyğun şəkildə iştirak etməsi və rəqs hərəkətləri vasitəsilə özünü ifadə etməsi üzərində qurulub.
Ötən il ərzində layihədə ümumilikdə 587 nəfər iştirak edib, onlardan 396 nəfəri isə fiziki məhdudiyyəti olan şəxslər olub. Bu il ərzində də “Bütün vücudlar danışır” layihəsində iştirak etmək istəyənlər onlayn qeydiyyatdan keçə edə və ya +994772828880 nömrəsi ilə “WhatsApp” üzərindən əlaqə saxlaya bilərlər. Məşğələlər hər şənbə günü Su idmanı sarayında, həftənin digər günləri isə Dövlət tibbi-sosial ekspertiza və reabilitasiya agentliyinin nəzdində fəaliyyət göstərən Şağan Reabilitasiya Pansionatında keçirilir.

The mobile operator Nar, known for its affordable offers, and social projects, continues its social initiatives aimed at fostering an inclusive society in 2026 as well.
It should be noted that in 2025, nearly 10 inclusive projects organized jointly by Nar and the social enterprise “DanceAbility” — aimed at contributing to an inclusive society and encouraging the active participation of persons with physical disabilities in public life — engaged more than 500 people.
In 2025, on the occasion of the International Day of Persons with Disabilities (December 3), Nar also supported the production of an educational video designed to demonstrate appropriate interaction with persons with disabilities in everyday life and to prevent unintentional inappropriate behavior.
This year as well, Nar continues its cooperation with “DanceAbility” to contribute to society through inclusive projects. Within the framework of this cooperation, the inclusive project “All Bodies Speak” is being implemented. The aim of the project is to contribute to an inclusive society and promote the active participation of persons with physical disabilities in public life. Currently, 75 people with and without physical disabilities participate in the “All Bodies Speak” project. Participants from various age groups attend classes where they learn different dance movements. The sessions are designed so that everyone can participate in a way that suits them and express themselves through dance movements.
Over the past year, a total of 587 people took part in the project, 396 of whom were persons with physical disabilities. Those who wish to participate in the “All Bodies Speak” project this year can register online or contact via WhatsApp at +994772828880. The classes are held every Saturday at the Aquatics Palace, and on other days of the week at the Shaghan Rehabilitation Boarding House operating under the State Medical-Social Expertise and Rehabilitation Agency.