“Nar”ın dəstəyilə eşitmə məhdudiyyətli insanlar artıq peşə sahibləridir
23-29 sentyabr BMT-nin qərarı ilə Beynəlxalq Eşitmə Məhdudiyyətli İnsanlar Həftəsində “Nar” eşitmə və nitq məhdudiyyətli insanlar üçün keçirdiyi “Təlim məktəbi” layihəsinin yekunları ilə bağlı təqdimat edib. Mobil operator eşitmə məhdudiyyətli insanların müxtəlif peşələrə yiyələnməsi və işlə təmin olunması məqsədilə keçirdiyi təlimlərin iştirakçılarına sertifikatlar təqdim edib. Qeyd edək ki, Karlara Dəstək” İctimai Birliyi ilə birgə reallaşan “Təlim məktəbi” layihəsi 4 ay davam edib. Təlimdə ümumilikdə 45 nəfər iştirak edib və onlar təcrübəli mütəxəssislər tərəfindən aşpaz, şirniyyat ustası və motorçu ixtisaslarına yiyələniblər. Layihə eşitmə məhdudiyyətli insanların işlə təmin olunmasına da kömək edib. Belə ki, artıq iştirakçəların bir neçəsi işlə təmin olunub.
“Nar” 4 ilə yaxındır ki, eşitmə və nitq məhdudiyyətli insanların müxtəlif peşələrə yiyələnməsi məqsədilə təlimlər təşkil edir. Bu cür təlimlər keçirməkdə məqsədimiz onlara həyatlarını maddi və mənəvi cəhətdən təmin etməsinə dəstək olmaqdır. “Nar” olaraq müxtəlif sosial layihələr reallaşdırmaqla cəmiyyətimizə töhfə veririk. “Nar” olaraq insanların sosial həyatında yararlı şirkət olduğumuza görə qürur duyuruq”, - deyə “Nar”-ın İctimaiyyətlə Əlaqələr Departamentinin rəhbəri Əziz Axundov bildirib.
“Karlara Dəstək” İctimai Birliyinin sədri Kamran Abasov isə bildirib ki, bu layihədə iştirak edənlər iş bacarıqlarını artırmaqla cəmiyyətimizə fayda verdiklərini hiss edəcəklər: ““Karlara Dəstək” İcitmai Birliyinin yaranmasında əsas məqsəd eşitmə və nitq məhdudiyyətli insanların sosial rifahını yaxşılaşdırmaqdır. “Nar”-ın dəstəyilə həyata keçirilən “Təlim məktəbi” layihəsi eşitmə məhdudiyyətli vətəndaşların istədikləri peşəyə yiyələnmələri və həmin ixtisas üzrə işlə təmin olunmasına böyük təkandır.  Bu layihəni ərsəyə gətirən “Nar”-a təşəkkür edirəm”.

При поддержке Nar люди с нарушениями слуха освоили новые профессии
23-29 сентября, отмечающиеся Организацией Объединенных Наций как Международная неделя для глухих, Nar объявил результаты проекта «Школа обучения» для людей с нарушениями слуха и речи. Оператор мобильной связи предоставил сертификаты участникам тренингов для людей с нарушениями слуха, организованные чтобы помочь им приобрести различные профессии и найти работу. Напомним, что проект «Школа обучения», реализуемый совместно с общественным объединением «Поддержка глухим», длился 4 месяца. Всего в тренингах приняли участие 45 человек, которые прошли обучение у опытных специалистов по таким специальностям, как повара, кондитеры и мотористы. Проект также помог обеспечить работой людей с нарушениями слуха. Таким образом, несколько участников проекта уже нашли себе работу.
«Вот уже почти 4 года Nar организует тренинги по различным профессиям для людей с нарушениями слуха и речи. Наша цель в организации таких тренингов - оказать им финансовую и духовную поддержку. Nar вносит свой вклад в наше общество, осуществляя различные социальные проекты. Мы гордимся тем, что являемся важной компанией в социальной жизни людей », - сказал Азиз Ахундов, руководитель Отдела Связей с Общественностью Nar.
Камран Абасов, председатель Общественного Объединения «Поддержка глухим», сказал, что участники этого проекта почувствуют, что приносят пользу нашему сообществу, улучшая свои рабочие навыки: «Проект «Школа обучения», поддерживаемый Nar, является большим стимулом для людей с нарушениями слуха, чтобы получить профессию и работу, которую они хотят. Я благодарен Nar за инициирование этого проекта».