“Nar”ın dəstəyilə eşitmə məhdudiyyətli insanlar artıq peşə sahibləridir
23-29 sentyabr BMT-nin qərarı ilə Beynəlxalq Eşitmə Məhdudiyyətli İnsanlar Həftəsində “Nar” eşitmə və nitq məhdudiyyətli insanlar üçün keçirdiyi “Təlim məktəbi” layihəsinin yekunları ilə bağlı təqdimat edib. Mobil operator eşitmə məhdudiyyətli insanların müxtəlif peşələrə yiyələnməsi və işlə təmin olunması məqsədilə keçirdiyi təlimlərin iştirakçılarına sertifikatlar təqdim edib. Qeyd edək ki, Karlara Dəstək” İctimai Birliyi ilə birgə reallaşan “Təlim məktəbi” layihəsi 4 ay davam edib. Təlimdə ümumilikdə 45 nəfər iştirak edib və onlar təcrübəli mütəxəssislər tərəfindən aşpaz, şirniyyat ustası və motorçu ixtisaslarına yiyələniblər. Layihə eşitmə məhdudiyyətli insanların işlə təmin olunmasına da kömək edib. Belə ki, artıq iştirakçəların bir neçəsi işlə təmin olunub.
“Nar” 4 ilə yaxındır ki, eşitmə və nitq məhdudiyyətli insanların müxtəlif peşələrə yiyələnməsi məqsədilə təlimlər təşkil edir. Bu cür təlimlər keçirməkdə məqsədimiz onlara həyatlarını maddi və mənəvi cəhətdən təmin etməsinə dəstək olmaqdır. “Nar” olaraq müxtəlif sosial layihələr reallaşdırmaqla cəmiyyətimizə töhfə veririk. “Nar” olaraq insanların sosial həyatında yararlı şirkət olduğumuza görə qürur duyuruq”, - deyə “Nar”-ın İctimaiyyətlə Əlaqələr Departamentinin rəhbəri Əziz Axundov bildirib.
“Karlara Dəstək” İctimai Birliyinin sədri Kamran Abasov isə bildirib ki, bu layihədə iştirak edənlər iş bacarıqlarını artırmaqla cəmiyyətimizə fayda verdiklərini hiss edəcəklər: ““Karlara Dəstək” İcitmai Birliyinin yaranmasında əsas məqsəd eşitmə və nitq məhdudiyyətli insanların sosial rifahını yaxşılaşdırmaqdır. “Nar”-ın dəstəyilə həyata keçirilən “Təlim məktəbi” layihəsi eşitmə məhdudiyyətli vətəndaşların istədikləri peşəyə yiyələnmələri və həmin ixtisas üzrə işlə təmin olunmasına böyük təkandır.  Bu layihəni ərsəyə gətirən “Nar”-a təşəkkür edirəm”.

With support of Nar, people with hearing disabilities learned new professions
On September 23-29, marked by the United Nations as the International Week of the Deaf, "Nar" announced the results of the "Training School" project for people with hearing and speech disabilities. The mobile operator provided certificates to participants of the trainings held for people with hearing impairments to help them acquire a variety of professions and find an employer. The "Training School" project, implemented jointly with the “Support to the Deaf” Public Union, lasted 4 months. A total of 45 people participated in the trainings and were trained by experienced specialists in such specialties as cooks, confectioners and engine mechanics. The project also helped to provide employment for people with hearing disabilities. Thus, several participants have already been employed.
“For almost 4 years Nar has been organizing trainings in various professions for people with hearing and speech disabilities. Our purpose in organizing such trainings is to support them financially and spiritually. Nar contributes to our society by implementing various social projects. We are proud to be a viable company in the social life of people,” said Aziz Akhundov, head of Nar's Public Relations Department.
Kamran Abasov, chairman of the “Support to the Deaf” Public Union, said that participants of this project will feel that they are benefiting our community by enhancing their work skills: The “Training School” project, supported by Nar, is a great incentive for people with hearing disabilities to get the profession they want and to be employed. I am grateful to Nar for initiating this project”.