Narın dəstəyi ilə “Breyn Rinq”in yeni mövsümünə start verilir
Narın dəstəyi ilə keçirilən “Breyn Rinq” intellektual yarışının 27-ci mövsümünə start verilir. Yeni mövsümdə ölkənin müxtəlif regionlarını və ali təhsil müəssisələrini təmsil edən komandalar biliklərini sınayacaq. Belə ki, 15 region və 10 universitetdən ümumilikdə 26 komanda iştirak edəcək. Yarışın yeni mövsümünün ilk buraxılışını 22 mart saat 17:00-da İctimai Televiziyada izləyə bilərsiniz.
Yarışın qaydalarına əsasən, mövsüm ərzində komandalar Nar Kuboku uğrunda mübarizə aparacaqlar. Mart, aprel, may və iyun aylarının çempion komandaları isə mövsümün həlledici mərhələsinə vəsiqə qazanacaq. Böyük Final oyunu 5 iyul tarixində keçiriləcək və mövsümün qalibi məhz bu oyunda müəyyənləşəcək.
Qeyd edək ki, elm və təhsilin təşviqi Narın korporativ sosial məsuliyyət strategiyasının əsas istiqamətlərindən biridir. Mobil operator müxtəlif layihələr vasitəsilə gənclərin intellektual inkişafını dəstəkləyir və onların potensialını üzə çıxarmağa töhfə verir.

A new season of “Brain Ring” launches with the support of Nar
The 27th season of the intellectual competition “Brain Ring,” supported by Nar, is launching. In the new season, teams representing various regions of the country and higher education institutions will test their knowledge. In total, 26 teams from 15 regions and 10 universities will participate. The first episode of the new season will be broadcast on March 22 at 17:00 on Public Television.
According to the rules of the competition, teams will compete for the Nar Cup throughout the season. The champion teams of March, April, May, and June will qualify for the decisive stage of the season. The Grand Final will take place on July 5, where the winner of the season will be determined.
It should be noted that promoting science and education is one of the key priorities of Nar’s corporate social responsibility strategy. The mobile operator supports the intellectual development of young people through various projects and contributes to unlocking their potential.