Narın dəstəyi ilə “Breyn Rinq”in yeni mövsümünə start verilir
Narın dəstəyi ilə keçirilən “Breyn Rinq” intellektual yarışının 27-ci mövsümünə start verilir. Yeni mövsümdə ölkənin müxtəlif regionlarını və ali təhsil müəssisələrini təmsil edən komandalar biliklərini sınayacaq. Belə ki, 15 region və 10 universitetdən ümumilikdə 26 komanda iştirak edəcək. Yarışın yeni mövsümünün ilk buraxılışını 22 mart saat 17:00-da İctimai Televiziyada izləyə bilərsiniz.
Yarışın qaydalarına əsasən, mövsüm ərzində komandalar Nar Kuboku uğrunda mübarizə aparacaqlar. Mart, aprel, may və iyun aylarının çempion komandaları isə mövsümün həlledici mərhələsinə vəsiqə qazanacaq. Böyük Final oyunu 5 iyul tarixində keçiriləcək və mövsümün qalibi məhz bu oyunda müəyyənləşəcək.
Qeyd edək ki, elm və təhsilin təşviqi Narın korporativ sosial məsuliyyət strategiyasının əsas istiqamətlərindən biridir. Mobil operator müxtəlif layihələr vasitəsilə gənclərin intellektual inkişafını dəstəkləyir və onların potensialını üzə çıxarmağa töhfə verir.

При поддержке Nar стартует новый сезон интеллектуальной игры «Brain Ring»
При поддержке Nar стартует 27-й сезон интеллектуального соревнования «Brain Ring». В новом сезоне команды, представляющие различные регионы страны и высшие учебные заведения, проверят свои знания. Так, в соревновании примут участие в общей сложности 26 команд из 15 регионов и 10 университетов. Первый выпуск нового сезона можно будет посмотреть 22 марта в 17:00 на Общественном телевидении.
Согласно правилам соревнования, в течение сезона команды будут бороться за Кубок Nar. Команды-чемпионы месяцев марта, апреля, мая и июня получат путёвку в решающий этап сезона. Большой финал состоится 5 июля, и победитель сезона будет определён именно в этой игре.
Отметим, что продвижение науки и образования является одним из ключевых направлений стратегии корпоративной социальной ответственности Nar. Мобильный оператор поддерживает интеллектуальное развитие молодёжи через различные проекты и способствует раскрытию их потенциала.