“Nar”-ın dəstək olduğu “Breyn Rinq” bilik yarışının qalibi məlum oldu
Təhsil və elmə, mədəniyyət və maariflənmənin təbliğinə xüsusi önəm verən “Nar”-ın ənənəvi olaraq dəstək verdiyi “Breyn Rinq” intellektual bilik yarışlarının on ikinci mövsümü başa çatdı. Bilik yarışlarında respublikanın müxtəlif bölgələri və ali məktəblərini təmsil edən komandalar iştirak ediblər. Respublikanın 17 bölgəsi və 10 ali məktəbini təmsil edən 32 komanda bilik mübarizəsi aparıb.
“Breyn Rinq” intellektual yarışlarında ənənəvi “Bilik” kubokunun qalibi “Kapital Bank” komandası olub. Xatırladaq ki, ilin ilk yarısının qalibi və “Nar” Kubokunun sahibi isə “Full Göyçay” komandası idi.
“Breyn Rinq” intellektual yarışlarının yayımı zamanı televiziya tamaşaçıları üçün xüsusi bir müsabiqə də keçirilib. Belə ki, verilişin yayımı zamanı “Nar”-ın “Twitter” hesabında qoyulan suala ən tez cavab verən izləyicilər xüsusi hədiyyələr qazanırdılar. “Breyn Rinq” həvəskarları bu intellektual yarışı izləmək fürsəti ilə yanaşı, həm də “Nar”-dan hədiyyə qazanmaq şansı əldə ediblər.
“Nar” gəncləri stimullaşdırmaq üçün müxtəlif bilik yarışları, intellektual oyunları dəstəkləməyə çalışır və bununla da elmə, təhsilə, biliyə olan marağı artırmağa səy göstərir, maariflənməni təşviq edir.

The winner of ‘Brain Ring’ knowledge contest, supported by Nar, is announced
The twelfth season of “Brain Ring” intellectual competition, traditionally supported by Nar, being the operator that attaches a special importance to promotion of education, science, culture and enlightenment, came to an end. A total of 32 teams, representing 17 regions and 10 higher education institutions of the country participated in the said competition.
The ‘Kapital Bank’ team became the winner of the traditional ‘Knowledge’ cup of the ‘Brain Ring’ intellectual competition. Note that the winner of the first half of the year and owner of the “Nar” cup was the “Full Goychay” team.
A special contest has been organized for TV audience during the broadcast of ‘Brain Ring’ intellectual games. Thus, those viewers who became first to send the correct answers to questions, at the Twitter account of Nar during the broadcast of the games, were awarded with special gifts. This way, the ‘Brain Ring’ fans were provided with a great chance to view this intellectual contest and win prizes from Nar operator at the same time.