“Nar”dan Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fonduna 500 min AZN ianə, tibb işçiləri və pasiyentlər üçün pulsuz rabitə
“Nar” Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin çağırışına dəstək olaraq Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fonduna yarım milyon manat vəsait ianə edib. Fondun məqsədi koronavirus (“COVID-19”) infeksiyasının geniş yayılmasının qarşısının alınması, ciddi qabaqlayıcı tədbirlərin həyata keçirilməsi, xüsusi rejimli tibb müəssisələrinin maddi-texniki bazasının gücləndirilməsinə dəstək olmaqdır.
Qlobal pandemiya ilə mübarizəyə qoşulan “Nar”, Azərbaycanda koronavirusun yayılmasının qarşısını almağa çalışan tibb personalını, o cümlədən, xüsusi rejimli xəstəxanalarda nəzarətdə olan şəxsləri pulsuz mobil rabitə ilə təmin edib. TƏBİB ilə bərabər “Nar” ölkə ərazisində epidemiya ilə mübarizə aparan karantin xəstəxanalarına və tibb mərkəzlərinə 50 AZN dəyərində “Nar” ödəmə kartlarının paylanmasını təşkil edib.
Bundan əlavə, “Nar” ölkədə koronavirus əleyhinə aparılan fəaliyyətə dəstək olmaq üçün İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyinin 1542 qaynar xətt nömrəsinə zəngləri tamamilə ödənişsiz edib. Eyni zamanda, Nar abunəçiləri bütün sorğularla bağlı evdən çıxmadan “Nar+” mobil tətbiqetməsindən və mobil operatorun rəsmi sosial media səhifələrindən dəstək ala, həmçinin gücləndirilmiş rejimdə fəaliyyət göstərən 777 Çağrı Mərkəzinin xidmətlərindən yararlana bilərlər.

Nar donated half a million AZN to Fund to Support Fight Against Coronavirus and provided medical staff and patients with free communication
The mobile operator Nar donated half a million AZN to the Fund to Support Fight Against Coronavirus joining the call by the President of the Azerbaijan Republic Ilham Aliyev. The Fund aims to stem the spread of coronavirus and provide financial assistance to measures being implemented in order to prevent the spread of the infection in Azerbaijan.
Supporting the actions to fight the spread of global pandemics, Nar provided free mobile communication to medical staff fighting coronavirus and to the patients under medical supervision, so that they stay in touch with their friends and families. Together with TABIB, Nar payment cards of 50 AZN were distributed in the medical centers and quarantine hospitals.
Nar has taken further important steps to support coronavirus prevention activities. As such, Nar customers can call 1542 hotline for free and get effective customer care via “Nar+” app and official social media channels of the mobile operator, while staying at home. Meanwhile, customers can take advantage of the hotline 777 Customer Care which serves 24/7 in an enhanced mode.