“Nar” və “YAŞAT” Fondu ilə birgə şəhid ailələri üçün layihə həyata keçirilib
27 sentyabr – Anım Günündə “Nar”ın dəstəyi, “YAŞAT” Fondunun təşkilatçılığı ilə şəhid ailələri üçün layihə həyata keçirilib. Layihə çərçivəsində şəhid ailələrinin üzvlərinin Xankəndi və Şuşa şəhərlərinə iki günlük səfəri baş tutub.
İştirakçılar Xankəndi və Şuşa şəhərləri, burada həyata keçirilən bərpa-quruculuq işləri ilə tanış olmaq imkanı əldə ediblər. Səfər zamanı şəhid ailələrinin üzləri, həmçinin Cıdır düzünü, Molla Pənah Vaqifin muzey-məqbərə kompleksini, Şuşa qalasını, İsa bulağını, Yuxarı Gövhər Ağa məscidini, ev-muzeyinə ziyarət ediblər.
Qeyd edək ki, “Nar”ın korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyasının əsas istiqamətlərindən biri milli-mənəvi irs və vətənpərvərlikdir. Bununla əlaqədar “Nar” daim şəhid ailələri və qazilərə xüsusi diqqət yetirir, eyni zamanda işğaldan azad edilmiş ərazilərin bərpası üzrə layihələrə dəstək verir.

Nar and YAŞAT Organized Project for Families of Martyrs on Memorial Day
On September 27 – Memorial Day, Nar, in partnership with the YAŞAT Foundation, supported the organization of a project for the families of martyrs. As part of this initiative, family members of the martyrs were taken on a two-day trip to the cities of Khankendi and Shusha.
The participants had the opportunity to familiarize themselves with the ongoing restoration and reconstruction efforts in Khankendi and Shusha. During the trip, the families also visited important landmarks such as Jidir Duzu, the Mollah Panah Vagif Museum-Mausoleum Complex, Shusha Fortress, Isa Spring, and the Yukhari Govhar Agha Mosque.
It is worth mentioning that one of the main directions of Nar’s corporate social responsibility strategy is the preservation of national and spiritual heritage and patriotism. In this regard, Nar pays special attention to the families of martyrs and veterans, while also supporting projects aimed at restoring the liberated territories.