“Nar” və TƏBİB “Günün Qəhrəmanları” müsabiqəsinə start verir
Müsabiqə pandemiya ilə mübarizə dövründə gündəlik işlərini icra edərkən həyatlarını riskə atan insanlar, karantin zamanı həyata keçirilən sosial layihələr və təşəbbüslər haqqında hekayələri əks etdirəcək. Bu cür hekayələrin üzə çıxarılmasında məqsəd həm əhali arasında qəhrəmanları tanıtmaq, həm də sosial məsuliyyətin təşviqinə dəstək olmaqdır.
Müəlliflər yazılarının əsas qəhrəmanı olaraq, başda həkimlər olmaqla, online dərslərlə şagirdlərinə təhsil verməyə davam edən müəllimləri, polisləri, marketlərdə çalışan əməkdaşları, çatdırılma xidməti göstərənləri, müştəri xidmətlərinin nümayəndələrini, xüsusi rejimli xəstəxanalardan reportaj hazırlayan jurnalistləri, könüllü yardım qrupu yaradan insanları, ümumilikdə, pandemiya dövründə vətəndaşlara xüsusi əmək göstərən hər kəsi seçə bilərlər.
Müsabiqənin şərtləri:
- Müsabiqə həm jurnalistlər, həm də sosial media istifadəçiləri üçün açıqdır.
- Müsabiqəyə qoşulmaq üçün jurnalistlər yazının “Nar” və TƏBİB-in birlikdə keçirdikləri müsabiqə çərçivəsində hazırlandığını qeyd etməklə mediada yerləşdirdikdən sonra müvafiq linklə bərabər [email protected] elektron ünvanına göndərməlidirlər.
- Sosial media istifadəçiləri də eynilə, hekayələrini [email protected] elektron ünvanına göndərməlidirlər. Bundan başqa, müsabiqənin hashtagını qeyd etməklə yazılarını öz sosial media səhifələrində də paylaşa bilərlər.  ( #GününQəhrəmanları #Nar #TƏBİB).
Müsabiqənin qalibləri media ekspertlərinin daxil olduğu münsiflər heyəti tərəfindən müəyyənləşdiriləcək. Qaliblərə müvafiq olaraq Samsung S10+ , Huawei P30 Pro, 500 AZN dəyərində pul mükafatı, daha üç həvəsləndirici yerlərin sahiblərinə isə 300 AZN məbləğində pul mükafatı təqdim olunacaq. Qeyd edək ki, müsabiqəyə qoşulmaq üçün son tarix 10 avqustdur. Əlavə suallar yarandığı təqdirdə, [email protected] elektron ünvanına yaza bilərsiniz.

The contest will cover the stories of people who are risking their lives in the course of their daily work during the pandemic, as well as social projects and initiatives carried out during quarantine. The project is aimed both to introduce the heroes to the population and to support the promotion of social responsibility.
The authors can choose, as their main heroes, doctors in the first place, as well as teachers who keep on teaching their students through online lessons, police officers, market workers, delivery servicemen, and customer service representatives, journalists reporting from special quarantine hospitals, those who have formed volunteering groups and anyone who takes care of citizens during the lockdown.
Terms of the contest:
- Journalists and social media users are eligible to join the contest.
- It is required that the articles reflect the real-life stories and the author gets consent from the person highlighted in the story. The article can also be written directly in the protagonist's own language.
- The article may include photos or videos upon the prior consent of the person.
- The publication may also be in an interview format.
- Each article can have max. 10,000 symbols.
- In order to join the contest, journalists should send the article to [email protected] together with the relevant link, noting that the article was prepared within the framework of the contest held jointly by Nar and TABIB.
- Social media users should send their articles to [email protected]. Moreover, they can share stories on their social media accounts by using the hashtags of the contest (#GününQəhrəmanları #Nar #TƏBİB).
The winners will be determined by the panel of juries consisting of media experts. Top 3 winners will receive Samsung S10 +, Huawei P30 Pro and a cash prize of AZN 500, respectively. Also, the winners of next three places will receive a cash prize of AZN 300, each. The deadline for joining the competition is August 10. In case of any questions, please, refer to [email protected] e-mail address.