Nar və “Netty” ilin ən yaxşı rəqəmsal təşəbbüslərini mükafatlandırdılar
Sərfəli xidmətləri ilə seçilən mobil operator Nar və Milli İnternet Mükafatı “Netty” 2025-ci ildə müxtəlif sahələr üzrə həyata keçirilən ən uğurlu rəqəmsal layihələri mükafatlandırdı.
Bu ilki “Netty” müsabiqəsində 9 nominasiya üzrə 200-dən çox layihə təqdim edilib. Elm, təhsil, mədəniyyət, inklüzivlik, media və s. kimi sahələri əhatə edən nominasiyalar üzrə ümumilikdə 22 qalib mükafata layiq görülüb. Müsabiqə qaydalarına uyğun olaraq, qaliblər onlayn səsvermə və ekspertlərin seçimləri əsasında müəyyənləşib.
Narın korporativ ünsiyyət və ictimaiyyətlə əlaqələr departamentinin direktoru Hökümə Kərimova “Netty” mükafatı ilə uzunmüddətli tərəfdaşlığın əsasında internetin Azərbaycan seqmentini istifadəçilər üçün daha faydalı məkana çevirmək niyyəti dayandığını bildirib: “Nar olaraq, məqsədimiz ölkədə rəqəmsal savadlılığı artırmaq və daha inklüziv cəmiyyətin yaranmasına dəstək olmaqdır. Biz rəqəmsal savadlılığı sadəcə texnologiya deyil, insanların həyatını asanlaşdıran, imkanlarını genişləndirən bir vasitə kimi görürük.”
Qeyd edək ki, “Netty” Milli İnternet Mükafatı 2004-cü ildə təsis edilib. 2018-ci ildən etibarən isə müsabiqə Narın dəstəyilə həyata keçirilir.

Nar and Netty awarded the best digital initiatives of the year
Known for its affordable services, mobile operator Nar and the National Internet Award Netty recognized the most successful digital projects implemented across various fields in 2025.
This year’s Netty competition featured more than 200 projects submitted across 9 nominations. A total of 22 winners were awarded in categories covering areas such as science, education, culture, inclusivity, media, and others. In accordance with the competition rules, the winners were determined based on online voting and the evaluations of expert juries.
Hokuma Karimova, Director of Corporate Communications and Public Relations at Nar, noted that the long-term partnership with the Netty Award is built on the intention to make the Azerbaijani segment of the internet a more beneficial space for users: “At Nar, our goal is to increase digital literacy in the country and support the development of a more inclusive society. We view digital literacy not merely as technology, but as a tool that simplifies people’s lives and expands their opportunities.”
Notably, the Netty National Internet Award has been operating since 2004. Since 2018, the award has been implemented with the support of Nar.