Nar və Dövlət Məşğulluq Agentliyi Anlaşma Memorandumu imzaladı
Nar və Azərbaycan Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyi məşğulluq və insan kapitalının inkişafı istiqamətində əməkdaşlıq haqqında anlaşma memorandumu imzalanıb. Memorandum Dövlət Məşğulluq Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Hasil Abbasov və Narın baş icarçı direktoru Özgür Genc tərəfindən imzalanıb.
Əməkdaşlıq çərçivəsində tərəflər iş yarmarkalarının birgə təşkili, işaxtaran və işsiz şəxslərin peşəyönümü və peşə hazırlığının dəstəklənməsi, bilik və bacarıqların artırılması üzrə təşəbbüslərin həyata keçirilməsi, həmçinin korporativ sosial münasibətlərin inkişafına yönəlmiş layihələr üzərində işləyəcəklər.
Anlaşma memorandumunun imzalanma mərasimində Dövlət Məşğulluq Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Hasil Abbasov işsiz və işaxtaran şəxslərin məşğulluğunun təmin olunmasında işəgötürənlərlə tərəfdaşlığın mühüm rol oynadığını vurğulayıb və Nar ilə imzalanan memorandumun da işsiz və işaxtaran şəxslərin məşğulluq imkanlarının genişləndirilməsinə, eləcə də özəl sektorla əməkdaşlığın daha da gücləndirilməsinə xidmət edəcəyini qeyd edib.
Narın baş icraçı direktoru Özgür Genc bildirib: “İnanırıq ki, dövlət və özəl sektorun birgə səyləri nəticəsində işaxtaran şəxslərin potensialını üzə çıxarmaq, onların bacarıqlarını əmək bazarının tələblərinə uyğunlaşdırmaq və uzunmüddətli məşğulluq imkanları yaratmaq mümkündür.”
Qeyd edək ki, bu memordandum çərçivəsində tərəflər arasında işgüzar görüşlər keçiriləcək, aktiv məşğulluq tədbirlərinə cəlb olunan şəxslərin dəstəklənməsi məqsədilə maarifləndirmə və məlumatlandırma təşəbbüsləri həyata keçiriləcək.

Nar и Государственное агентство занятости подписали Меморандум о взаимопонимании
Nar и Государственное агентство занятости, действующее при Министерстве труда и социальной защиты населения Азербайджанской Республики, подписали меморандум о взаимопонимании по сотрудничеству в сфере занятости и развития человеческого капитала. Документ был подписан председателем Правления Государственного агентства занятости Хасилом Аббасовым и генеральным директором Nar Озгюром Генчем.
В рамках сотрудничества стороны будут совместно организовывать ярмарки вакансий, поддерживать профориентацию и профессиональную подготовку соискателей и безработных граждан, реализовывать инициативы по повышению знаний и навыков, а также работать над проектами, направленными на развитие корпоративных социальных отношений.
На церемонии подписания меморандума председатель Правления Государственного агентства занятости Хасил Аббасов подчеркнул важную роль партнерства с работодателями в обеспечении занятости безработных и ищущих работу лиц, отметив, что меморандум, подписанный с Nar, будет способствовать расширению возможностей трудоустройства и дальнейшему укреплению сотрудничества с частным сектором.
Генеральный директор Nar Озгюр Генч отметил: «Мы уверены, что совместные усилия государства и частного сектора позволят раскрыть потенциал соискателей, адаптировать их навыки к требованиям рынка труда и создать долгосрочные возможности занятости».
Следует отметить, что в рамках данного меморандума между сторонами будут проводиться деловые встречи, а также реализовываться просветительские и информационные инициативы с целью поддержки лиц, вовлечённых в активные меры занятости.