Nar və Dövlət Məşğulluq Agentliyi Anlaşma Memorandumu imzaladı
Nar və Azərbaycan Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyi məşğulluq və insan kapitalının inkişafı istiqamətində əməkdaşlıq haqqında anlaşma memorandumu imzalanıb. Memorandum Dövlət Məşğulluq Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Hasil Abbasov və Narın baş icarçı direktoru Özgür Genc tərəfindən imzalanıb.
Əməkdaşlıq çərçivəsində tərəflər iş yarmarkalarının birgə təşkili, işaxtaran və işsiz şəxslərin peşəyönümü və peşə hazırlığının dəstəklənməsi, bilik və bacarıqların artırılması üzrə təşəbbüslərin həyata keçirilməsi, həmçinin korporativ sosial münasibətlərin inkişafına yönəlmiş layihələr üzərində işləyəcəklər.
Anlaşma memorandumunun imzalanma mərasimində Dövlət Məşğulluq Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Hasil Abbasov işsiz və işaxtaran şəxslərin məşğulluğunun təmin olunmasında işəgötürənlərlə tərəfdaşlığın mühüm rol oynadığını vurğulayıb və Nar ilə imzalanan memorandumun da işsiz və işaxtaran şəxslərin məşğulluq imkanlarının genişləndirilməsinə, eləcə də özəl sektorla əməkdaşlığın daha da gücləndirilməsinə xidmət edəcəyini qeyd edib.
Narın baş icraçı direktoru Özgür Genc bildirib: “İnanırıq ki, dövlət və özəl sektorun birgə səyləri nəticəsində işaxtaran şəxslərin potensialını üzə çıxarmaq, onların bacarıqlarını əmək bazarının tələblərinə uyğunlaşdırmaq və uzunmüddətli məşğulluq imkanları yaratmaq mümkündür.”
Qeyd edək ki, bu memordandum çərçivəsində tərəflər arasında işgüzar görüşlər keçiriləcək, aktiv məşğulluq tədbirlərinə cəlb olunan şəxslərin dəstəklənməsi məqsədilə maarifləndirmə və məlumatlandırma təşəbbüsləri həyata keçiriləcək.

Nar and the State Employment Agency Sign a Memorandum of Understanding
Nar and the State Employment Agency operating under the Ministry of Labor and Social Protection of the Population of the Republic of Azerbaijan have signed a Memorandum of Understanding on cooperation in the field of employment and human capital development. The memorandum was signed by the Chairman of the Board of the State Employment Agency, Hasil Abbasov, and the Chief Executive Officer of Nar, Ozgur Genc.
Within the framework of the cooperation, the parties will jointly organize job fairs, support career guidance and vocational training for job seekers and unemployed individuals, implement initiatives aimed at enhancing knowledge and skills, and work on projects focused on the development of corporate social relations.
During the signing ceremony, Chairman of the Board of the State Employment Agency Hasil Abbasov emphasized the important role of partnerships with employers in ensuring employment for job seekers and unemployed individuals. He noted that the memorandum signed with Nar will contribute to expanding employment opportunities and further strengthening cooperation with the private sector.
Ozgur Genc, Chief Executive Officer of Nar, stated: “We believe that through the joint efforts of the public and private sectors, it is possible to unlock the potential of job seekers, align their skills with labor market requirements, and create sustainable long-term employment opportunities.”
It should be noted that within the framework of this memorandum, business meetings will be held between the parties, and awareness-raising and informational initiatives will be implemented to support individuals involved in active employment programs.