Nar və AzTU rəhbərliyi bu ilin əsas əməkdaşlıq istiqamətlərini müəyyənləşdirdi
Sərfəli xidmətləri və davamlı sosial layihələri ilə tanınan mobil operator Nar tərəfdaşlıq etdiyi Azərbaycan Texniki Universiteti (AzTU) ilə birgə peşəkar kadr hazırlığı istiqamətində fəaliyyət istiqamətlərini müəyyənləşdirdi.
Narın baş icraçı direktoru Özgür Genc və AzTU rektoru professor Vilayət Vəliyevin iştirakı ilə keçirilən görüşdə 10 ildən artıq davam edən tərəfdaşlığın tələbələrin gələcək karyerası üçün önəmi vurğulandı. Görüşdən sonra Özgür Genc universitetin nəzdində tələbələr üçün təşkil olunmuş Nar laboratoriyana baxış keçirdi. Mobil rabitə cihazları ilə təchiz olunmuş bu laboratoriya tələbələrə lokal mobil şəbəkə yaratmağa və mobil rabitənin iş prinsiplərini təcrübədə öyrənməyə imkan verir.
Texniki təminatdan başqa, Nar AzTU tələbələrinin nəzəri biliklərinin də artırılması üçün mütəmadi olaraq təlimlər təşkil edir. Bu təlimlər texniki ixtisaslar üzrə təhsil alan tələbələrə əmək bazarının bugünkü tələbləri barədə məlumat verir və onları gələcək iş həyatına hazırlayır.

Nar and AzTU Define Key Areas of Cooperation for This Year
Mobile operator Nar, known for its affordable services and sustainable social initiatives, has defined key areas of cooperation with its partner, Azerbaijan Technical University (AzTU), aimed at developing skilled professionals.
During a meeting attended by Nar CEO Özgür Genc and AzTU Rector Professor Vilayat Valiyev, the importance of the partnership, ongoing for over 10 years for students’ future careers was emphasized. Following the meeting, Özgür Genc visited the Nar laboratory established at the university for students. Equipped with mobile communication devices, the laboratory enables students to create a local mobile network and gain practical insight into the operational principles of mobile communications.
In addition to providing technical infrastructure, Nar regularly organizes training sessions to enhance the theoretical knowledge of AzTU students. These trainings inform students specializing in technical fields about current labor market requirements and prepare them for their future professional careers.