Nar və AzTU rəhbərliyi bu ilin əsas əməkdaşlıq istiqamətlərini müəyyənləşdirdi
Sərfəli xidmətləri və davamlı sosial layihələri ilə tanınan mobil operator Nar tərəfdaşlıq etdiyi Azərbaycan Texniki Universiteti (AzTU) ilə birgə peşəkar kadr hazırlığı istiqamətində fəaliyyət istiqamətlərini müəyyənləşdirdi.
Narın baş icraçı direktoru Özgür Genc və AzTU rektoru professor Vilayət Vəliyevin iştirakı ilə keçirilən görüşdə 10 ildən artıq davam edən tərəfdaşlığın tələbələrin gələcək karyerası üçün önəmi vurğulandı. Görüşdən sonra Özgür Genc universitetin nəzdində tələbələr üçün təşkil olunmuş Nar laboratoriyana baxış keçirdi. Mobil rabitə cihazları ilə təchiz olunmuş bu laboratoriya tələbələrə lokal mobil şəbəkə yaratmağa və mobil rabitənin iş prinsiplərini təcrübədə öyrənməyə imkan verir.
Texniki təminatdan başqa, Nar AzTU tələbələrinin nəzəri biliklərinin də artırılması üçün mütəmadi olaraq təlimlər təşkil edir. Bu təlimlər texniki ixtisaslar üzrə təhsil alan tələbələrə əmək bazarının bugünkü tələbləri barədə məlumat verir və onları gələcək iş həyatına hazırlayır.

Nar и AzTU определили ключевые направления сотрудничества на текущий год
Мобильный оператор Nar, известный своими выгодными услугами и устойчивыми социальными проектами, совместно с Азербайджанским техническим университетом (AzTU), с которым его связывает партнёрство, определил приоритетные направления деятельности в сфере подготовки профессиональных кадров.
В ходе встречи с участием генерального директора «Nar» Озгюр Генча и ректора AzTU, профессора Вилаята Велиева, была подчеркнута важность партнёрства, продолжающегося более 10 лет, для будущих карьерных перспектив студентов. После встречи Озгюр Генч посетил лабораторию «Nar», созданную при университете для студентов. Оснащённая оборудованием мобильной связи, лаборатория позволяет студентам создавать локальную мобильную сеть и на практике изучать принципы работы мобильной связи.
Помимо технического обеспечения, Nar регулярно организует обучающие тренинги для повышения теоретических знаний студентов AzTU. Эти занятия информируют студентов технических специальностей о современных требованиях рынка труда и готовят их к будущей профессиональной деятельности.