“Nar” və AzTU əməkdaşlığın yeni istiqamətlərini müəyyənləşdirdi
Ölkədə yerli kadrların yetişməsi, onların beynəlxalq rabitə bazarında seçilən peşəkarlardan birinə çevrilməsi məqsədilə, “Nar” Azərbaycan Texniki Universiteti (AzTU) ilə əməkdaşlığın yeni istiqamətlərini müəyyənləşdirib. “Azerfon” MMC-nin (“Nar” ticarət nişanı) Baş İcraçı direktoru Qunnar Panke və AzTU-nun rektoru Vilayət Vəliyev keçirdikləri görüşdə bu barədə müzakirələr aparıblar. Əsas prioritet olaraq yaşıl enerji sahəsində əməkdaşlıq imkanlarının dəyərləndiriliməsi müəyyən edilib və mövcud layihələrin karantin qaydalarına uyğun şəkildə davam etdirilməsi razılaşdırılıb.
Rektor AzTU-nun iqtisadiyyat və sənaye sahələri üzrə kadrlar hazırlamaq imkanı olduğunu bildirib: “Məqsədimiz biznesdən gələn tələblər və tələbələrin biznesin təcrübi problemlərilə tanışlığı əsasında rabitə bazarının ehtiyaclarına uyğun peşəkarlar hazırlamaqdır. Bu, həm də peşəkar ehtiyacın yerli kadrlarla ödənməsi baxımından yerli biznesin marağındadır.”
Azerfon MMC-nin Baş İcraçı direktoru Q.Panke isə universitetlə genişmiqyaslı layihələr həyata keçirmək niyyətində olduqlarını bildirib: “İnanıram ki, bizim əməkdaşlığımız texniki sahə üzrə təhsil alan tələbələri yeni nailiyyətlərə ruhlandırır. Əməkdaşlığımızın əsas məqsədi Azərbaycanda rabitə sahəsində peşəkar kadrların hazırlanmasına və onların beynəlxalq rabitə bazarında əcnəbi həmkarlarından daha üstün mövqeyə çatmasına dəstək olmaqdır”.
“Nar” 2015-ci ildə AzTU ilə imzalanmış Anlaşma Memorandumu əsasında bir sıra layihələr həyata keçirib. “Nar” GSM laboratoriyası, tələbələr üçün nəzəri və təcrübi təlimlər, əlaçıların mükafatlandırılması bu əməkdaşlıq çərçivəsində həyata keçirilir.

Nar и АзТУ определили новые направления сотрудничества
Для подготовки местных кадров и для превращения их в ведущих профессионалов на рынке международных коммуникаций, Nar и Азербайджанский Технический Университет (АзТУ) определили новые области сотрудничества. Этот вопрос, обсудили на встрече генеральный директор ООО Azerfon (торговая марка Nar) Гуннар Панке и ректор АзТУ Вилаят Велиев. Основным приоритетом стала оценка возможностей сотрудничества в области зеленой энергетики, а также в ходе встречи было решено продолжить текущие проекты в соответствии с правилами карантина.
Ректор заявил, что АзТУ имеет возможность готовить кадры в сфере экономики и промышленности: «Наша цель - подготовить профессионалов в соответствии с потребностями рынка коммуникаций, исходя из требований бизнеса и путем знакомства студентов с практическими проблемами бизнеса. В интересах местного бизнеса удовлетворять потребность в профессионалах путем вовлечения в процесс работы местных кадров».
Генеральный директор ООО Azerfon Г. Панке заявил, что намерен реализовать  совместно с университетом ряд масштабных проектов: «Я считаю, что наше сотрудничество вдохновляет студентов, обучающихся в технической сфере на новые достижения. Основная цель нашего сотрудничества - поддержка подготовки профессиональных кадров в области коммуникаций в Азербайджане и достижения ими более высоких позиций на международном рынке коммуникаций по сравнению с  зарубежными коллегами.