“Nar” kimsəsiz və aztəminatlı ailələrdən olan uşaqlar üçün peşəkar boks məşqləri təşkil etdi
“Nar” korporativ sosial məsuliyyət strategiyası çərçivəsində “Rabitə” idman klubu ilə birgə yeni sosial layihənin başlanğıcını elan etdi. İdman və gənclərin asudə vaxtının səmərəli təşkil edilməsinə yönəlmiş layihə çərçivəsində kimsəsiz və aztəminatlı ailələrdən olan 15 azyaşlı üçün “Rabitə” idman klubunda pulsuz peşəkar boks məşqlərinə start verildi.
Aralarında Olimpiya oyunları, dünya və Avropa çempionatları, eləcə də Azərbaycan birinciliklərində yüksək nəticələr göstərərək, müxtəlif uğurlara imza atmış idmançıların keçirdikləri məşqlər azyaşlıların böyük sevincinə səbəb oldu. Layihə çərçivəsində uşaqlar üçün peşəkar idmançıya lazım olan hər cür idman ləvazimatları və onların məşq zalına gəlmələri üçün nəqliyyat təşkil edildi.
Qeyd edək ki, sosial layihə “Rabitə” idman klubunun “Nar” mobil operatoru tərəfindən sponsorluğu çərçivəsində həyata keçirilir. “Rabitə” idman klubu 30-dan çox peşəkar boksçunu öz ətrafında birləşdirir. Klubun yetirmələri 5 illik dövr ərzində müxtəlif beynəlxalq turnirlərdə yüzlərlə medal qazanaraq yüksək nəticələr göstərmişlər.

Nar has organized professional boxing trainings for orphans and children from poor families
Within the project which is aimed at sports and effective organization of leisure time of youth free professional boxing trainings have been started in Rabita sports club for 15 orphans and children from poor families.
Trainings held by the athletes who achieved high results and gained various successes at the Olympic Games, World and European, as well as in Azerbaijani championships caused great joy of the children. In the frame of the project transportation and all the sports equipment which are necessary for professional athlete has been organized for the children.
Notably, social project is being carried out by the mobile operator Nar under the sponsorship of Rabita sports club. The club unites more than 30 professional boxers around it. Members of Rabita sports club have won hundreds of medals in various international tournaments during 5-year period and achieved high results.