“Nar” kimsəsiz və aztəminatlı ailələrdən olan uşaqlar üçün peşəkar boks məşqləri təşkil etdi
“Nar” korporativ sosial məsuliyyət strategiyası çərçivəsində “Rabitə” idman klubu ilə birgə yeni sosial layihənin başlanğıcını elan etdi. İdman və gənclərin asudə vaxtının səmərəli təşkil edilməsinə yönəlmiş layihə çərçivəsində kimsəsiz və aztəminatlı ailələrdən olan 15 azyaşlı üçün “Rabitə” idman klubunda pulsuz peşəkar boks məşqlərinə start verildi.
Aralarında Olimpiya oyunları, dünya və Avropa çempionatları, eləcə də Azərbaycan birinciliklərində yüksək nəticələr göstərərək, müxtəlif uğurlara imza atmış idmançıların keçirdikləri məşqlər azyaşlıların böyük sevincinə səbəb oldu. Layihə çərçivəsində uşaqlar üçün peşəkar idmançıya lazım olan hər cür idman ləvazimatları və onların məşq zalına gəlmələri üçün nəqliyyat təşkil edildi.
Qeyd edək ki, sosial layihə “Rabitə” idman klubunun “Nar” mobil operatoru tərəfindən sponsorluğu çərçivəsində həyata keçirilir. “Rabitə” idman klubu 30-dan çox peşəkar boksçunu öz ətrafında birləşdirir. Klubun yetirmələri 5 illik dövr ərzində müxtəlif beynəlxalq turnirlərdə yüzlərlə medal qazanaraq yüksək nəticələr göstərmişlər.

Nar организовал тренировки по профессиональному боксу для сирот и детей из малообеспеченных семей
В рамках стратегии корпоративной социальной занятости, Nar вместе со спортивным клубом «Рабита» объявил о начале нового социального проекта. В рамках проекта, направленного на продуктивную организацию спорта и свободного времени молодежи, в спортивном клубе «Рабита» начались бесплатные тренировки по профессиональному спорту для 15 детей – сирот и детей из малообеспеченных семей.
Тренировки, которые будут проводиться спортсменами, достигшими высоких результатов, среди которых есть победители Олимпийских игр, чемпионатов мира и Европы, а также первенств Азербайджана, вызвали бурю эмоций и радость у ребят. В рамках проекта, дети обеспечены всеми снаряжениями и спортивной экипировкой, необходимой для профессионального спортсмена. Также организован транспорт для их посещения тренировок.
Отметим, что социальный проект осуществляется при спонсорской поддержке спортивного клуба «Рабита» мобильным оператором Nar. Спортивный клуб «Рабита» объединяет более 30 профессиональных спортсменов. Воспитанники клуба за 5 лет завоевали сотни медалей на различных международных турнирах и добились высоких результатов.