“Nar” Uşaqların beynəlxalq müdafiəsi günündə balacaları təbrik etdi
“Nar” 1 iyun – Uşaqların beynəlxalq müdafiəsi günündə növbəti sosial aksiyaya imza atdı. Hər il 1 iyun tarixində müxtəlif maraqlı layihələrlə ənənəvi olaraq uşaqları təbrik edən mobil operator bu il də fərqli bir təşəbbüslə çıxış etdi. Belə ki, “Youtube” platformasındakı “Azərbaycan Xalq Nağılları” kanalında Azərbaycan dilində böyük bir milli nağıl resursu yaradıldı. Səsləndirilmiş 60 milli nağıl xüsusi tərtibatlı CD-lərə köçürüldü. Bu CD-lərdən ibarət kataloq Respublika Gözdən Əlillər Kitabxanasına hədiyyə edildi.
Nağılların peşəkar studiyada səsləndirilməsi prosesinə “Belə-belə işlər” layihəsindəki uğurlu fəaliyyəti və balacalara olan sonsuz sevgisi ilə fərqlənən Kəmalə Rövşən cəlb edildi. Uşaqlara nağıl danışmağı çox sevən Kəmalə xanımın bu həvəsi “Nar” operatorunu belə bir faydalı aksiyaya imza ataraq balacaları sevindirməyə ruhlandırdı. Prosesin əks olunduğu xüsusi video “Nar”-ın sosial media səhifələrində ictimaiyyətə təqdim edildi.

Nar выступил с инициативой по случаю Международного дня защиты детей
Nar осуществил очередной социальный проект по случаю 1 июня – Международного дня защиты детей. Мобильный оператор, по уже сложившейся многолетней традиции отмечающий этот праздник интересными проектами, и в этот раз придумал оригинальный способ чтобы поздравить детей.  Так, на YouTube был создан специальный канал, являющийся большим ресурсом азербайджанских национальных сказок на родном языке. В рамках инициативы Nar, 60 сказок, записанных в аудио-формате, были переписаны на специально оформленные компакт-диски. Каталог этих дисков был подарен Республиканской библиотеке для людей с нарушениями зрения.
К процессу записи сказок на профессиональной студии была привлечена Кямаля Ровшан, отличающаяся своей безграничной любовью к детям и успешным участием в проекте Belə-belə işlər («Такие вот дела»).  Энтузиазм Камали ханым, которая очень любит рассказывать сказки детям, вдохновил команду Nar на эту полезную инициативу, позволившую подарить малышам много радости. Специальное видео, на котором запечатлен процесс записывания сказок был выложен на страницах Nar в социальных медиа.