“Nar” Azərbaycanda uşaq hüquqlarının təşviqinə dəstək olur
“Nar” 20 Noyabr - Ümumdünya Uşaq Hüquqları Günü ilə əlaqədar Bakı, Lənkəran və Şəkidə təşkil olunan maarifləndirmə kampaniyasına qoşulub. “Regional İnkişaf” İctimai Birliyi, Elm və Təhsil Nazirliyi, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, “AzerGold” QSC və “Nar”ın təşkilatçılığı ilə keçirilən kampaniya 300 şagirdi və ümumi ictimaiyyəti əhatə edib. Əsas məqsəd həmin regionlarda təhsil mühiti vasitəsilə məktəblilərin hüquqları barədə məlumatlılığının artırılmasıdır.
Təşəbbüs çərçivəsində Lənkəran və Şəkidə uşaqların problemlərinə dair sosial teatr tamaşaları nümayiş edilib və interaktiv müzakirələr keçirilib. Bakıda isə uşaqların da iştirakı ilə uşaq hüquqlarına dair Debat Forum təşkil edilib.
Qeyd edək ki, “Nar”-ın əsas Korporativ Sosial Məsuliyyət (KSM) istiqamətlərindən biri də elm və təhsilin inkişafına yönəlib. Mobil operatorun Ümumdünya Uşaq Hüquqları Gününün təşviqinə dəstəyi gənc nəslin sağlam inkişafı üçün sarsılmaz öhdəliyini vurğulayır. Bu çərçivədə “Nar”ın reallaşdırdığı KSM layihələri haqqında daha ətraflı.

Nar contributes to promoting children’s rights in Azerbaijan
Nar has joined the awareness-raising campaign organized in Baku, Lankaran and Sheki on the occasion of  November  20th  - World Children's Rights Day. The campaign organized by "Regional Development" Public Union, Ministry of Science and Education, State Committee for Family, Women and Children Affairs, AzerGold CJSC and Nar covered 300 students and the general public. The event aims to raise awareness on the rights of schoolchildren through an educational environment in aforementioned regions.
As part of the initiative, theater plays on children's issues were put on and interactive discussions were held in Lankaran and Sheki. A Debate Forum on children's rights was organized in Baku with the participation of children.  At the forum, Director of the Public Relations Department of Nar Aziz Akhundov spoke about the exemplary social projects implemented by the mobile operator for the benefit of young people.
It is worth noting that Nar has identified the development of science and education as one of its main Corporate Social Responsibility (CSR) policy directions. The mobile operator's support to promote World Children's Rights Day highlights its unwavering commitment to the healthy development of the young generation. More details about the CSR projects implemented by Nar are available at the link.