“Nar” BMT Qlobal Sazişi çərçivəsində “Uniting Business Europe 2023” tədbirində iştirak edib
Korporativ sosial məsuliyyət prinsiplərinə sadiq qalan və Birləşmiş Millətlər Təşkilatının (BMT) Qlobal Sazişinin üzvü olan “Nar” “Uniting Business Europe 2023” (UBE) tədbirində iştirak edib.
BMT Qlobal Sazişi və BMT Qlobal Sazişinin Gürcüstan Şəbəkəsi tərəfindən təşkil edilən UBE 2023 inkişafı qiymətləndirmək, problemləri müəyyən etmək və BMT-nin 2030-cu ilədək Dayanıqlı İnkişaf Gündəliyində qeyd olunan Dayanıqlı İnkişaf Məqsədləri (DİM) istiqamətində fəaliyyəti təşviq etmək üçün maraqlı tərəfləri bir araya toplayıb.
“Nar”ın İctimaiyyətlə Əlaqələr və Korporativ Kommunikasiyalar Departamentinin rəhbəri Əziz Axundov “Nar”ın Sazişin prinsiplərinə sadiqliyini vurğulayaraq qeyd edib: “Nar DİM-lərə nail olmaq üçün qlobal səylərə töhfə verən “Uniting Business Europe 2023”-ün bir hissəsi olmaqdan qürur duyur. Bu istiqamətdəki məsuliyyətlərini tam olaraq anlayan bir telekommunikasiya şirkəti kimi biz bu məqsədləri biznes strategiyalarımıza və təcrübələrimizə fəal şəkildə inteqrasiya edirik".

Nar participated in the "Uniting Business Europe 2023" event within the framework of the UN Global Compact
Committed to the principles of corporate social responsibility and as a member of the United Nations (UN) Global Compact, Nar took part in the "Uniting Business Europe 2023" (UBE) event.
Organized by the UN Global Compact and the UN Global Compact Georgia Network, UBE 2023 brought together stakeholders to assess progress, identify challenges, and promote action towards the Sustainable Development Goals (SDGs) outlined in the UN 2030 Agenda for Sustainable Development.
Aziz Akhundov, the head of Nar's Public Relations and Corporate Communications Department, emphasized Nar's dedication to the principles of the Agreement and stated, "Nar is proud to be a part of Uniting Business Europe 2023, which contributes to global efforts to achieve the SDGs. As a telecommunications company that fully comprehends its responsibilities in this regard, we actively integrate these goals into our business strategies and practices.