Nəqliyyat, rabitə və yüksək texnologiyalar nazirliyi, Heydər Əliyev Fondu, Təhsil nazirliyi, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun birgə təşkilatçılığı və “Nar” operatorunun sponsorluğu ilə keçirilən “Ali məktəb tələbələri arasında informatika üzrə Ümumrespublika Olimpiadası” qaliblərinin mükafatlandırılma mərasimi keçirilib.
12-ci Olimpiadanın yekunlarına əsasən, Bakı Mühəndislik Universitetinin “BEU Programmers” komandası 1-ci, ADA Universitetinin “ADA U1” komandası 2-ci, Bakı Dövlət Universitetinin “BSU1” komandası 3-cü, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının “Sharper” komandası isə 4-cü yeri tutub. Qaliblər Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi tərəfindən Fəxri Fərman və Diplomlarla, eləcə də “Nar” operatorunun təqdim etdiyi qiymətli hədiyyələrlə mükafatlandırılıblar.
İnformatika olimpiadasının məqsədi ali məktəb tələbələrinin informatika, proqramlaşdırma sahəsindəki biliklərinin və bu sahəyə olan marağının artırılması, eyni zamanda qaliblər sırasından seçilən tələbələrin beynəlxalq olimpiadalara cəlb edilməsidir. Olimpiadaya dəstək göstərməkdə “Nar”, özünün korporativ sosial məsuliyyət strategiyasına (KSM) uyğun olaraq, İKT sahəsində yerli mütəxəssislərin yetişməsinə və İKT-nin gənclər arasında təbliğinə töhfə verir.

A special awards ceremony has been held to announce the winners
A special awards ceremony has been held to announce the winners of the Republic-wide Olympiad on informatics among university students, sponsored by Nar and jointly organized by the Ministry of Transport, Communications and High Technologies, the Heydar Aliyev Foundation, the Ministry of Education and Institute of Information Technologies of National Academy of Sciences of Azerbaijan (ANAS).
According to results of the 12th Olympiad, the 1st place was won by the ‘BEU Programmers’ team of Baku Engineering University, the 2nd place by the ‘ADA U1’ team of ADA University and the 3rd place was wan by ‘BSU1’ team of Baku State University. ‘Sharper’ team of the State Management Academy under the President of the Republic of Azerbaijan has become 4th. The winners were awarded with Honorary Certificates and Diplomas, as well as valuable presents from Nar.
The purpose of the Informatics Olympiad is to raise the level of knowledge among students of higher educational institutions in the field of computer science, programming, boost their growing interest in this area, as well as to involve the winners in the international Olympiads. By supporting the Olympiad, Nar contributes to bringing up local ICT specialists and popularization of ICT among the youth, in accordance with the operator’s corporate social responsibility strategy (CSR).