Nəqliyyat, rabitə və yüksək texnologiyalar nazirliyi, Heydər Əliyev Fondu, Təhsil nazirliyi, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun birgə təşkilatçılığı və “Nar” operatorunun sponsorluğu ilə keçirilən “Ali məktəb tələbələri arasında informatika üzrə Ümumrespublika Olimpiadası” qaliblərinin mükafatlandırılma mərasimi keçirilib.
12-ci Olimpiadanın yekunlarına əsasən, Bakı Mühəndislik Universitetinin “BEU Programmers” komandası 1-ci, ADA Universitetinin “ADA U1” komandası 2-ci, Bakı Dövlət Universitetinin “BSU1” komandası 3-cü, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının “Sharper” komandası isə 4-cü yeri tutub. Qaliblər Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi tərəfindən Fəxri Fərman və Diplomlarla, eləcə də “Nar” operatorunun təqdim etdiyi qiymətli hədiyyələrlə mükafatlandırılıblar.
İnformatika olimpiadasının məqsədi ali məktəb tələbələrinin informatika, proqramlaşdırma sahəsindəki biliklərinin və bu sahəyə olan marağının artırılması, eyni zamanda qaliblər sırasından seçilən tələbələrin beynəlxalq olimpiadalara cəlb edilməsidir. Olimpiadaya dəstək göstərməkdə “Nar”, özünün korporativ sosial məsuliyyət strategiyasına (KSM) uyğun olaraq, İKT sahəsində yerli mütəxəssislərin yetişməsinə və İKT-nin gənclər arasında təbliğinə töhfə verir.

Состоялась церемония награждения победителей Общереспубликанской
Состоялась церемония награждения победителей Общереспубликанской олимпиады по информатике среди студентов вузов, совместно организованной Министерством транспорта, связи и высоких технологий, Фондом Гейдара Алиева, Министерством образования и Институтом информационных технологий НАНА, при поддержке оператора Nar.
По итогам 12-й Олимпиады, первое место заняла команда BEU Programmers Бакинского Инженерного Университета, в то время как 2-е и 3-е места заняли команды ADA U1 Университета ADA и команда BSU1 Бакинского Государственного Университета соответственно.  Команда Sharper, Академии государственного управления при Президенте Азербайджанской Республики, заняла 4 место.  Победители получили почетные грамоты и дипломы от Министерства транспорта, связи и высоких технологий, а также ценные подарки от оператора Nar.
Целью олимпиады по информатике является повышение уровня знаний студентов в сфере информатики, программирования, повышение интереса студентов к этой области, а также привлечение победителей к участию в международных олимпиадах. Поддерживая проведение олимпиады, Nar вносит свой вклад в воспитание местных специалистов в сфере ИКТ, и популяризации этой области среди молодежи.