“Nar” Ümumdünya kitab günündə uşaqları hədiyyələrlə təbrik etdi
23 aprel 2018-ci il tarixdə, Ümumdünya kitab günü ilə əlaqədar olaraq, "Nar" Bakıda yerləşən internat məktəblərindən birinə 100-dək kitab hədiyyə etdi. Aksiyanın keçirilməsində məqsəd uşaqları oxumağa həvəsləndirmək, onlarda kitab oxumaq vərdişinin formalaşmasına dəstək olmaq və təhsilin önəmini aşılamaqdan ibarət idi.
Azərbaycan Respublikası Təhsil nazirliyi ilə birgə həyata keçirilən aksiya çərçivəsində təqdim edilən kitablar əsasən məktəbəqədər yaş qrupunu və ibtidai sinifləri əhatə edir. Bura nağıllar, məktəbə hazırlıq üçün əlifba, uşaq ensiklopediyası, uşaq ədəbiyyatı, lügətlər və bu qəbildən olan digər kitablar daxildir. Əlavə olaraq, qələm, dəftər, rəngli karandaşlar, rəsm dəftərləri və digər dəftərxana ləvazimatları da uşaqlara təqdim edildi.
“Nar” özünün çoxşaxəli korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyası çərçivəsində mütəmadi olaraq müxtəlif tədbir və aksiyalar həyata keçirir. Elm, təhsil və maariflənmənin inkişafına dəstək “Nar” KSM strategiyasının əsas istiqamətlərindəndir. Uzun illərdir ki, bu çərçivədə mobil operator maariflənmənin təşviqi məqsədilə genişmiqyaslı aksiyalar təşkil edir, müxtəlif bilik müsabiqələri və intellektual yarışların sponsoru qismində çıxış edir. Gənc nəslin motivasiyası, təhsil və maariflənməyə olan marağın artırılması bu mənada xüsusi önəm kəsb edir.

Подарки детям от Nar по случаю Всемирного дня книги
23 апреля 2018 года, по случаю Всемирного дня книги, Nar подарил около 100 книг одной из школ-интернатов города Баку. Акция была проведена с целью повысить интерес к чтению среди детей, помочь им сформировать привычку читать книги и донести до них всю важность образования.
Книги, подаренные в рамках этой акции, организованной совместно с Министерством образования Азербайджанской Республики, были предназначены для детей дошкольного возраста и учащихся начальных классов. Сюда относятся сказки, буквари для дошкольной подготовки, детская энциклопедия и литература, словари и другие подобные книги. Кроме того, дети получили в подарок ручки, тетради, цветные карандаши, альбомы для рисования и другие канцелярские принадлежности.
Nar на регулярной основе проводит различные мероприятия и акции в рамках своей многогранной стратегии корпоративной социальной ответственности (КСО). Поддержка науки и просвещения является одним из основных направлений стратегии КСО оператора. В этой связи, уже многие годы Nar проводит широкомасштабные акции для популяризации просвещения, а также спонсирует проведение различных образовательных конкурсов и интеллектуальных игр.  Поэтому, особое внимание уделяется мотивированию молодого поколения и повышению интереса к образованию и просвещению.