“Nar” Türkdilli Dövlətlərin PR mütəxəssislərinin I Bakı Forumuna dəstək oldu
“Nar” Azərbaycanda keçirilən Türkdilli Dövlətlərin PR mütəxəssislərinin Birinci Bakı Forumuna dəstək olub və telekommunikasiya tərəfdaşı kimi çıxış edib. Forumda Azərbaycanla yanaşı, Türkiyə, Qazaxıstan, Özbəkistan və Qırğızıstandan PR mütəxəssisləri iştirak ediblər. Üç sessiyadan ibarət olan forumda ictimaiyyətlə əlaqələrin müxtəlif sahələrinə və aktual məsələlərinə dair təqdimatlar edilib. Çıxış edən spikerlər hər bir dövlətin öz məhsulunu dünyanın müxtəlif ölkələrində tanıtması ilə bağlı düzgün PR-ın aparmasından, PR-da strateji yanaşmalardan, Türkdilli ölkələrdə PR-ın vəziyyətindən danışıblar. Eyni zamanda bildirilib ki, hər bir təşkilat və şirkətin uğurlu fəaliyyəti üçün sistemli və davamlı PR fəaliyyətinin aparılması əhəmiyyətlidir.
“Azerfon”un İctimaiyyətlə Əlaqələr Departamentinin rəhbəri Əziz Axundov bildirib ki, Türkdilli  Dövlətlərin PR mütəxəssislərinin Birinci Bakı Forumu peşəkarların PR sahəsində yeni tendensiyaları müzakirə etməsi baxımından əhəmiyyətlidir: “Forum Azərbaycan məhsullarının tükdilli ölkələrlə yanaşı, dünyada tanıdılması baxımından vacibdir. Bu cür tədbirlər peşəkar mütəxəssisləri bir araya toplamaqla, həm öz təcrübəmizi bölüşməyə, həm də gələcək addımları müzakirə etməyə kömək edir”.
Qeyd edək ki, Forumun əsas məqsədi türkdilli dövlətlərin PR mütəxəssisləri arasında əməkdaşlığı genişləndirmək, PR-da strateji yanaşmaları, mövcud problemləri, perspektivləri müzakirə etmək və bu sahənin inkişafına dəstək olmaqdır.

Nar поддержал проведение первого Бакинского форума PR специалистов тюркоязычных стран
Nar поддержал проведение, и стал телекоммуникационным партнером первого Бакинского форума PR специалистов тюркоязычных стран. В работе форума приняли участие специалисты по связям с общественностью из Азербайджана, Турции, Казахстана, Узбекистана и Кыргызстана. В ходе трех сессий форума были представлены презентации, посвященные различным аспектам и актуальным темам сферы связей с общественностью. Приглашенные спикеры рассказали о том, как правильно организовывать PR-кампании для представления продукции страны в других странах, о стратегических подходах в PR и текущем статусе сферы PR в тюркоязычных странах. В то же время было отмечено, что проведение систематизированного и непрерывного PR является важным компонентом деятельности каждой организации и компании.
Начальник департамента по связям с общественностью ООО Azerfon Азиз Ахундов отметил, что первый Бакинский форум PR специалистов тюркоязычных стран представляет особое значение с точки зрения обсуждения новых тенденций в сфере PR: «Этот форум очень важен с точки зрения продвижения азербайджанской продукции в тюркоязычных странах наряду с остальным миром. Подобные мероприятия помогают собрать профессионалов данной сферы вместе для обмена опытом и обсуждения будущих шагов».
Отметим, что основной целью Форума является расширение сотрудничества между специалистами по связям с общественностью из тюркоязычных стран, обсуждение стратегических подходов, существующих проблем и перспектив в сфере PR и поддержка развития этой области.