“Nar” Türkdilli Dövlətlərin PR mütəxəssislərinin I Bakı Forumuna dəstək oldu
“Nar” Azərbaycanda keçirilən Türkdilli Dövlətlərin PR mütəxəssislərinin Birinci Bakı Forumuna dəstək olub və telekommunikasiya tərəfdaşı kimi çıxış edib. Forumda Azərbaycanla yanaşı, Türkiyə, Qazaxıstan, Özbəkistan və Qırğızıstandan PR mütəxəssisləri iştirak ediblər. Üç sessiyadan ibarət olan forumda ictimaiyyətlə əlaqələrin müxtəlif sahələrinə və aktual məsələlərinə dair təqdimatlar edilib. Çıxış edən spikerlər hər bir dövlətin öz məhsulunu dünyanın müxtəlif ölkələrində tanıtması ilə bağlı düzgün PR-ın aparmasından, PR-da strateji yanaşmalardan, Türkdilli ölkələrdə PR-ın vəziyyətindən danışıblar. Eyni zamanda bildirilib ki, hər bir təşkilat və şirkətin uğurlu fəaliyyəti üçün sistemli və davamlı PR fəaliyyətinin aparılması əhəmiyyətlidir.
“Azerfon”un İctimaiyyətlə Əlaqələr Departamentinin rəhbəri Əziz Axundov bildirib ki, Türkdilli  Dövlətlərin PR mütəxəssislərinin Birinci Bakı Forumu peşəkarların PR sahəsində yeni tendensiyaları müzakirə etməsi baxımından əhəmiyyətlidir: “Forum Azərbaycan məhsullarının tükdilli ölkələrlə yanaşı, dünyada tanıdılması baxımından vacibdir. Bu cür tədbirlər peşəkar mütəxəssisləri bir araya toplamaqla, həm öz təcrübəmizi bölüşməyə, həm də gələcək addımları müzakirə etməyə kömək edir”.
Qeyd edək ki, Forumun əsas məqsədi türkdilli dövlətlərin PR mütəxəssisləri arasında əməkdaşlığı genişləndirmək, PR-da strateji yanaşmaları, mövcud problemləri, perspektivləri müzakirə etmək və bu sahənin inkişafına dəstək olmaqdır.

Nar supported 1st Baku Forum of PR Specialists from Turkic-speaking Countries
Nar supported and became a telecommunications partner of the 1st Baku Forum of PR Specialists from Turkic-speaking Countries. PR specialists from Azerbaijan, Turkey, Kazakhstan, Uzbekistan and Kyrgyzstan participated in the said forum. During the three sessions of the forum, the speakers held presentations dedicated to various areas and relevant topics of the public relations. The speakers talked about conducting a proper PR for introducing a country’s product in other countries of the world, strategic approaches in PR and current status of PR in Turkic-speaking countries. At the same time, it was mentioned that implementation of systemized and continuous PR is important for operations of every organization and company.
Head of the Public Relations Department of Azerfon LLC Aziz Akhundov stated that the 1st Baku Forum of PR Specialists from Turkic-speaking Countries is important from the standpoint of discussing new tendencies in the sphere of PR: “This forum is important in terms of promoting Azerbaijani products in the Turkic-speaking countries along with the rest of the world. These kinds of events help gathering together professionals to share experiences, and discuss future steps”.
Note that the main purpose of the Forum is to expand cooperation between the PR professionals from Turkic-speaking countries, discuss the strategic approaches, existing problems and perspectives in the area of PR and support the development of this area.