“Nar” Azərbaycanda turizmin inkişafını dəstəkləyir
Ölkənin sərfəli mobil operatoru “Nar” yerli turizmin inkişafına dəstək məqsədilə Azərbaycan Turizm Agentlikləri Assosiasiyası (ATAA) ilə qarşılıqlı əməkdaşlığa dair anlaşma memorandumu imzalayıb.. Memorandum sərfəli şərtlərlə mobil xidmətlərə rahat çıxış təklif edərək turist təcrübəsini artırmaq məqsədi daşıyır. Əməkdaşlıq çərçivəsində “Nar” Azərbaycana gələn turistlərə xüsusi “Nar” nömrələri təqdim edəcək.
Memorandumun şərtlərinə əsasən, turizm sahəsində fəaliyyət göstərən agentliklər “Nar”dan bu xüsusi nömrələri sərfəli və sürətli şəkildə əldə etmək imkanından faydalanaraq turistlər üçün üstün təcrübə təmin edəcək. Müstəqil tur bələdçiləri və yerli vətəndaşlar da turistlər üçün nəzərdə tutulmuş xüsusi “Nar” nömrələrini sərfəli şərtlərlə əldə edə biləcək. Bununla turizm sahəsində çalışan agentliklər və müstəqil şəxslər xarici qonaqlarına etibarlı və sərfəli mobil xidmətlərə rahat çıxış imkanında dəstək olmaqla öz xidmətlərinə əlavə dəyər qatacaqlar.
“Nar” Azərbaycanın qeyri-neft sənayesinə töhfə verməklə turizm sektorunun inkişafını dəstəkləyir. Eyni zamanda mobil operator Azərbaycanın bir turizm məkanı kimi təbliğinə töhfə vermək üçün turistlərin sərfəli mobil xidmətlərə asan çıxışını təmin etmək öhdəliyinə sadiqliyini vurğulayır.

Nar supports growth of tourism industry in Azerbaijan
Azerbaijan’s affordable mobile operator Nar signed a memorandum on mutual cooperation with the Association of Tourism Agencies of Azerbaijan (ATAA) in order to support the development of local tourism industry. The memorandum aims to enhance the tourist experience by offering convenient access to mobile services at affordable rates. Within the framework of this cooperation, the mobile operator will present special Nar numbers to tourists visiting Azerbaijan.
According to the terms of the memorandum, tourism agencies will benefit from the opportunity to obtain these special numbers from Nar in a cost-effective and fast manner, providing a superior experience for tourists. Independent tour guides and local citizens will also be able to obtain special Nar numbers intended for tourists on favorable terms. As a result, agencies and independent individuals working in the field of tourism will add value to their services by supporting their foreign guests in convenient access to reliable and affordable mobile services.
By supporting the development of the tourism sector Nar contributes to the non-oil industry of Azerbaijan. At the same time, the mobile operator emphasizes its commitment to providing tourists with easy access to affordable mobile services in order to contribute to the promotion of Azerbaijan as a tourist destination.