“Nar” tələbələr üçün təqaüd proqramı elan edir!
Ölkədə informasiya texnologiyaları sahəsində yüksək ixtisaslı mütəxəssislərin yetişdirilməsini hər zaman diqqət mərkəzində saxlayan mobil operator “Nar”, Naxçıvan Dövlət Universiteti ilə əməkdaşlıq çərçivəsində tələbələr üçün təqaüd proqramı elan edib. Universitetin informasiya texnologiyaları və informatika ixtisasları üzrə təhsil alan tələbələr təqaüd proqramında iştirak edə bilərlər. Bu təqaüd proqramı çərçivəsində 2019-2020-ci tədris ilində müvafiq ixtisaslardan olan və dərslərində yüksək göstəricilərə malik 5 tələbəyə aylıq təqaüd veriləcək.
“Nar” KSM startegiyası çərçivəsində müxtəlif yaş qruplarından və sosial təbəqələrdən olan şagird və tələbələrin maarifləndirilməsi, dünyagörüşünün artırılması və analitik düşüncə qabiliyyətinin inkişafı istiqamətində bir çox layihələrə imza atıb. Eyni zamanda, informasiya texnologiyaları sahəsinin daha da gücləndirilməsi və təşviqi üçün mobil operator təhsil müəssisələri ilə də əməkdaşlıqlar edir. Belə ki, Azərbaycan Texniki Universiteti və ADA Universiteti ilə tələbələrin praktiki biliklərinin inkişafına yönəlik uzunmüddətli layihələr həyata keçirilir.

Nar объявил стипендиальную программу для студентов!
Мобильный оператор Nar, который всегда держит в центре внимания подготовку высококвалифицированных специалистов по информационным технологиям в нашей стране, объявил стипендиальную программу для студентов в рамках партнерства с Нахчыванским Государственным Университетом. Студенты, обучающиеся на факультетах информационных технологий и информатики, могут подать заявку на участие в стипендиальной программе. В рамках этой стипендиальной программы ежемесячные стипендии будут присуждаться 5 студентам соответствующих специальностей, которые продемонстрируют высокую успеваемость в 2019-2020 учебном году.
Напомним, что Nar осуществляет стипендиальную программу для студентов Нахчывана второй год подряд, чтобы поддержать рост будущих местных специалистов в области связи.
В рамках своей стратегии КСО, Nar инициировал ряд проектов, направленных на просвещение школьников и студентов разных возрастных и социальных групп, повышение их кругозора и навыков аналитического мышления. В то же время оператор мобильной связи сотрудничает с учебными заведениями для дальнейшего укрепления и продвижения информационных технологий. Таким образом, Nar реализует долгосрочные проекты с Азербайджанским Техническим Университетом и Университетом ADA, направленные на развитие практических знаний студентов.