“Nar” tələbələr üçün təqaüd proqramı elan edir!
Ölkədə informasiya texnologiyaları sahəsində yüksək ixtisaslı mütəxəssislərin yetişdirilməsini hər zaman diqqət mərkəzində saxlayan mobil operator “Nar”, Naxçıvan Dövlət Universiteti ilə əməkdaşlıq çərçivəsində tələbələr üçün təqaüd proqramı elan edib. Universitetin informasiya texnologiyaları və informatika ixtisasları üzrə təhsil alan tələbələr təqaüd proqramında iştirak edə bilərlər. Bu təqaüd proqramı çərçivəsində 2019-2020-ci tədris ilində müvafiq ixtisaslardan olan və dərslərində yüksək göstəricilərə malik 5 tələbəyə aylıq təqaüd veriləcək.
“Nar” KSM startegiyası çərçivəsində müxtəlif yaş qruplarından və sosial təbəqələrdən olan şagird və tələbələrin maarifləndirilməsi, dünyagörüşünün artırılması və analitik düşüncə qabiliyyətinin inkişafı istiqamətində bir çox layihələrə imza atıb. Eyni zamanda, informasiya texnologiyaları sahəsinin daha da gücləndirilməsi və təşviqi üçün mobil operator təhsil müəssisələri ilə də əməkdaşlıqlar edir. Belə ki, Azərbaycan Texniki Universiteti və ADA Universiteti ilə tələbələrin praktiki biliklərinin inkişafına yönəlik uzunmüddətli layihələr həyata keçirilir.

Nar announces scholarship program for students!
The Nar mobile operator which always keeps in the spotlight the training of highly-qualified information technology specialists in our country announced a scholarship program for students within the framework of partnership with Nakhichevan State University. Students enrolled in information technology and computer science faculties can apply for participation in the scholarship program. Within the framework of this scholarship program, monthly scholarships will be awarded to 5 students of the relevant specialties who have high academic performance during the 2019-2020 academic year.
Nar is implementing a scholarship program for Nakhichevan students for the second year in a row to support the growth of future local professionals in the field of communications.
Within the framework of its SCR strategy Nar initiated a number of projects aimed at enlightenment of schoolchildren and students of various age and social groups, increasing their range of interest and analytical thinking skills. At the same time, the mobile operator collaborates with educational institutions to further strengthen and promote information technology. Thus, Nar implements long-term projects with the Azerbaijan Technical University and ADA University aimed at developing students' practical knowledge.