“Nar” tələbə və məzunlara karyera qurmaqda dəstək olur
Hər  zaman gənclərə və tələbələrin öz ixtisaslarına uyğun uğurlu karyera qurmalarına dəstək olan “Nar”,  Bakı Dövlət Universitetində keçirilən karyera sərgisində iştirak edib. “Karyerada ilk addım” adı altında keçirilən əmək yarmarkası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında Dövlət Məşğulluq Xidməti və BDU-nun birgə təşkilatçılığı ilə baş tutub. “Nar” mövcud vakant iş yerləri haqqında məzun və tələbələrə məlumat verib və sənəd qəbulu təşkil edib. Bundan başqa, mobil operator universitetin tələbə və məzunlarına uğurlu karyera barədə məsləhətlər verib. Şirkət təmsilçiləri ilə birbaşa ünsiyyətdə olan tələbələr karyera imkanlarını dəyərləndirmək, həmçinin bu şirkətlərin təcrübə proqramlarında iştirak barədə məlumat əldə etmək imkanı qazanıblar. Sərgidə “Nar” stendinə maraq böyük olub.
Tədbirdə tələbə və məzunlara 60 müəssisədən, ümumilikdə 360 vakant iş yeri təklif olunub. “Karyerada ilk addım” adlı aktiv məşğulluq tədbirləri tələbə və məzunların əmək bazarına çıxışının dəstəklənməsinə, onların işəgötürənlərlə ilkin əlaqələrinin qurulmasına xidmət edir.

Nar supported students and graduates in building a career
Nar, which always supports young people and students in building successful careers that suit their specialties, participated in a career fair at Baku State University. The job fair held under the title "First Step in Career" was organized by the BSU and the State Employment Service under the Ministry of Labor and Social Protection of Population. During the event, Nar informed the graduates and students about the existing vacancies and organized collection of documents. In addition, the mobile operator advised students and graduates of the university about successful career building. Students who communicated directly with the company representatives had the opportunity to evaluate career options and get information about the internship programs in the company. There was a great interest in the Nar stand at the exhibition.
At the event, a total of 360 vacancies from 60 companies were offered to students and graduates. Active employment events, held under "The First Step in Career" title aim to support the access of students and graduates to the labor market, and ensure their initial engagement with employers.