Nar Azərbaycan Şəhərsalma Kampaniyası çərçivəsində inklüziv təşəbbüsə qoşulub
Sərfəli mobil operator Nar Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə keçirilən “İmkanlar hər kəs üçün” layihəsi çərçivəsində əlilliyi olan şəxslər üçün nəzərdə tutulan təcrübə proqramına ev sahibliyi edir. Proqramın əsas məqsədi iştirakçıların real korporativ iş mühitinə inteqrasiyasını dəstəkləmək, onların peşəkar bacarıqlarını inkişaf etdirmək və inklüziv əmək mühitini təşviq etməkdir. Layihə Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü sessiyasına (WUF13) hazırlıq məqsədilə Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi və BMT-nin Məskunlaşma Proqramının birgə təşəbbüsü olan Azərbaycan Şəhərsalma Kampaniyası çərçivəsində keçirilir.
Qeyd edək ki, aprel ayı ərzində davam edəcək proqramda iştirakçılar Narın müxtəlif departamentlərində təcrübə keçirlər. Ümumilikdə 30 nəfərdən ibarət iştirakçı qrupu real iş mühiti ilə tanış olur, gündəlik iş proseslərində iştirak edir və praktiki biliklərini inkişaf etdirir.
Xatırladaq ki, Nar sosial məsuliyyət strategiyası çərçivəsində inklüzivliyin təşviqinə xüsusi önəm verir. Şirkət müxtəlif bacarıqlara və fərqli həyat təcrübələrinə malik şəxslər üçün əlçatan və bərabər imkanlar yaradan iş mühitinin formalaşdırılmasını prioritet hesab edir. Bu cür təşəbbüslərlə mobil operator həm inklüziv korporativ mədəniyyətin inkişafına, həm də cəmiyyətdə mövcud stereotiplərin aradan qaldırılmasına töhfə verməyə davam edir. Narın həyata keçirdiyi digər sosial layihələr haqqında daha ətraflı məlumatı nar.az səhifəsindən əldə etmək mümkündür.

Nar присоединился к инклюзивной инициативе в рамках Азербайджанской градостроительной кампании
Выгодный мобильный оператор Nar выступает принимающей стороной программы стажировки, предназначенной для лиц с инвалидностью, в рамках проекта «Возможности для всех», организованного Центром инклюзивного развития и творчества DOST, действующего при Министерстве труда и социальной защиты населения. Основной целью программы является поддержка интеграции участников в реальную корпоративную рабочую среду, развитие их профессиональных навыков и продвижение инклюзивной трудовой среды. Проект реализуется в рамках Азербайджанской градостроительной кампании, совместной инициативы Государственного комитета по градостроительству и архитектуре и Программы ООН по населенным пунктам в целях подготовки к 13-й сессии Всемирного форума по городам (WUF13).
Отметим, что в программе, которая продлится в течение апреля, участники проходят стажировку в различных департаментах Nar. В общей сложности группа участников, состоящая из 30 человек, знакомится с реальной рабочей средой, участвует в повседневных рабочих процессах и развивает свои практические знания.
Напомним, что в рамках своей стратегии социальной ответственности Nar придает особое значение продвижению инклюзивности. Компания считает приоритетом формирование рабочей среды, обеспечивающей доступные и равные возможности для людей с различными навыками и жизненным опытом. Посредством подобных инициатив мобильный оператор продолжает вносить вклад как в развитие инклюзивной корпоративной культуры, так и в устранение существующих в обществе стереотипов. Более подробную информацию о других социальных проектах Nar можно получить на сайте nar.az.