Nar Azərbaycan Şəhərsalma Kampaniyası çərçivəsində inklüziv təşəbbüsə qoşulub
Sərfəli mobil operator Nar Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə keçirilən “İmkanlar hər kəs üçün” layihəsi çərçivəsində əlilliyi olan şəxslər üçün nəzərdə tutulan təcrübə proqramına ev sahibliyi edir. Proqramın əsas məqsədi iştirakçıların real korporativ iş mühitinə inteqrasiyasını dəstəkləmək, onların peşəkar bacarıqlarını inkişaf etdirmək və inklüziv əmək mühitini təşviq etməkdir. Layihə Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü sessiyasına (WUF13) hazırlıq məqsədilə Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi və BMT-nin Məskunlaşma Proqramının birgə təşəbbüsü olan Azərbaycan Şəhərsalma Kampaniyası çərçivəsində keçirilir.
Qeyd edək ki, aprel ayı ərzində davam edəcək proqramda iştirakçılar Narın müxtəlif departamentlərində təcrübə keçirlər. Ümumilikdə 30 nəfərdən ibarət iştirakçı qrupu real iş mühiti ilə tanış olur, gündəlik iş proseslərində iştirak edir və praktiki biliklərini inkişaf etdirir.
Xatırladaq ki, Nar sosial məsuliyyət strategiyası çərçivəsində inklüzivliyin təşviqinə xüsusi önəm verir. Şirkət müxtəlif bacarıqlara və fərqli həyat təcrübələrinə malik şəxslər üçün əlçatan və bərabər imkanlar yaradan iş mühitinin formalaşdırılmasını prioritet hesab edir. Bu cür təşəbbüslərlə mobil operator həm inklüziv korporativ mədəniyyətin inkişafına, həm də cəmiyyətdə mövcud stereotiplərin aradan qaldırılmasına töhfə verməyə davam edir. Narın həyata keçirdiyi digər sosial layihələr haqqında daha ətraflı məlumatı nar.az səhifəsindən əldə etmək mümkündür.

Nar joins an inclusive initiative within the Azerbaijan Urban Development Campaign
Affordable mobile operator Nar is hosting an internship program designed for persons with disabilities within the framework of the project “Opportunities for Everyone,” organized by the DOST Inclusive Development and Creativity Center under the Ministry of Labor and Social Protection of the Population. The main objective of the program is to support the integration of participants into a real corporate working environment, develop their professional skills, and promote an inclusive labor environment. The project is implemented within the Azerbaijan Urban Development Campaign a joint initiative of the State Committee for Urban Planning and Architecture and the United Nations Human Settlements Program in preparation for the 13th session of the World Urban Forum (WUF13).
It should be noted that during the program, which will continue throughout April, participants undertake internships in various departments of Nar. In total, a group of 30 participants become familiar with the real working environment, take part in daily work processes, and develop their practical knowledge.
It should be recalled that within the framework of its corporate social responsibility strategy, Nar places special importance on promoting inclusivity. The company considers the formation of a work environment that creates accessible and equal opportunities for individuals with diverse skills and life experiences as a priority. Through such initiatives, the mobile operator continues to contribute both to the development of an inclusive corporate culture and to the elimination of existing stereotypes in society. More detailed information about other social projects implemented by “Nar” can be found on nar.az.