“Nar” şəbəkəsi işğaldan azad olunmuş ərazilərdə!
“Nar” səyyar baza stansiyaları vasitəsilə işğaldan azad edilmiş əraziləri mobil rabitə ilə təmin edir.  Mobil operator işğaldan azad edilmiş rayonlarımızda müasir şəbəkə infastrukturunun daxili layihələndirmə işlərini tamamlayıb. Müvafiq dövlət qurumları ilə razılaşdırmadan sonra bu ərazilərdə LTE-A texnologiyasına əsaslanan daimi şəbəkə infrastrukturunun quraşdırılması işlərinə başlanılacaq.
Bundan başqa, “Nar” cəbhəyanı bölgələrdə yaşayan istifadəçilərini kəsintisiz rabitə ilə təmin etmək üçün mövcud baza stansiyalarının tutumunu mütəmadi olaraq genişləndirir və 24/7 rejimində şəbəkə üzrə monitorinq və optimizasiya işlərini həyata keçirir. Şəbəkənin dayanıqlı fəaliyyətini təmin etmək üçün bu günədək cəbhəyanı ərazilərə müxtəlif sahələr üzrə 27 mühəndis ezam olunub.
Qeyd edək ki, “Nar” düşmən atəşinə məruz qalmış regionlarda yaşayan abunəçilərin yaxınları ilə rahat əlaqə qura bilməsi üçün balanslarına 100 ölkədaxili dəqiqə və 100 SMS yükləyib, həmçinin cəbhəyanı bölgələrdə istifadəçilərə minlərlə “Nar” ödəmə kartları paylanılıb.
“Nar” sosial öhdəliyinə sadiq qalaraq, Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda davam edən hərbi əməliyyatlar dövründə əhaliyə öz dəstəyini davam etdirəcək. Müzəffər Azərbaycan Ordusunun gücü sayəsində bu döyüşü qələbə ilə başa vuracağımıza, işğal altında olan torpaqlarımızın tam azad ediləcəyinə əminik. Qələbə bizimdir!

Сеть “Nar” в освобожденных от оккупации зонах!
Посредством мобильных базовых станций, “Nar” обеспечивает мобильную связь на освобожденных от оккупации территориях. Оператор мобильной связи завершил внутреннее проектирование современной сетевой инфраструктуры в освобожденных от оккупации регионах. После согласования с соответствующими государственными органами на этих территориях начнутся работы по установке постоянной сетевой инфраструктуры на основе технологии LTE-A.
Кроме этого, в целях обеспечения беспрерывной связи пользователям, живущим в прифронтовых зонах, “Nar” постоянно расширяет возможности существующих базовых станций и обеспечивает круглосуточный мониторинг и оптимизацию сети в режиме 24/7. В целях обеспечения устойчивости работы сети, до сегодняшнего дня 27 инжеренов в различных областях были отправлены в командировку в прифронтовые зоны.
Отметим, что с целью обеспечения конфортного поддержания связи со своими родными, “Nar” загрузил 100 минут внутри страны и 100 SMS на баланс абонентов, проживающих в районах, подвергшимся вражескому обстрелу, а так же пользователям в прифронтовых зонах были розданы тысячи платежных карт “Nar”.
Придерживаясь своим социальным обязательствам, “Nar” будет продолжать поддерживать население во время продолжающихся военных операций за территориальную целостность Азербайджана. Мы уверены, что благодаря силе доблестной Армии Азербайджана мы завершим эту битву победой и наши оккупированные земли будут полностью освобождены. Победа за нами!