“Nar” şəbəkəsi işğaldan azad olunmuş ərazilərdə!
“Nar” səyyar baza stansiyaları vasitəsilə işğaldan azad edilmiş əraziləri mobil rabitə ilə təmin edir.  Mobil operator işğaldan azad edilmiş rayonlarımızda müasir şəbəkə infastrukturunun daxili layihələndirmə işlərini tamamlayıb. Müvafiq dövlət qurumları ilə razılaşdırmadan sonra bu ərazilərdə LTE-A texnologiyasına əsaslanan daimi şəbəkə infrastrukturunun quraşdırılması işlərinə başlanılacaq.
Bundan başqa, “Nar” cəbhəyanı bölgələrdə yaşayan istifadəçilərini kəsintisiz rabitə ilə təmin etmək üçün mövcud baza stansiyalarının tutumunu mütəmadi olaraq genişləndirir və 24/7 rejimində şəbəkə üzrə monitorinq və optimizasiya işlərini həyata keçirir. Şəbəkənin dayanıqlı fəaliyyətini təmin etmək üçün bu günədək cəbhəyanı ərazilərə müxtəlif sahələr üzrə 27 mühəndis ezam olunub.
Qeyd edək ki, “Nar” düşmən atəşinə məruz qalmış regionlarda yaşayan abunəçilərin yaxınları ilə rahat əlaqə qura bilməsi üçün balanslarına 100 ölkədaxili dəqiqə və 100 SMS yükləyib, həmçinin cəbhəyanı bölgələrdə istifadəçilərə minlərlə “Nar” ödəmə kartları paylanılıb.
“Nar” sosial öhdəliyinə sadiq qalaraq, Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda davam edən hərbi əməliyyatlar dövründə əhaliyə öz dəstəyini davam etdirəcək. Müzəffər Azərbaycan Ordusunun gücü sayəsində bu döyüşü qələbə ilə başa vuracağımıza, işğal altında olan torpaqlarımızın tam azad ediləcəyinə əminik. Qələbə bizimdir!

Nar network in the liberated territories!
Nar, through its mobile base stations, is providing the liberated territories with mobile communication. The mobile operator has completed the internal design of modern network infrastructure in these regions.  The installation of a permanent infrastructure based on LTE-A technology will be launched in these areas upon approval from the relevant government agencies.
At the same time, Nar is constantly expanding the capacity of existing base stations and implementing monitoring and optimization works on a 24/7 basis in order to provide the citizens living in frontline areas with uninterrupted communication. The mobile operator has sent 27 specialists from various engineering profiles to the frontline so far to ensure the sustainable operation of the network.
Notably, the mobile operator has uploaded 100 all-net minutes and 100 SMS to the balance of all subscribers who live in the frontline regions and distributed thousands of Nar cards to the users who are on the frontline with the aim to ensure regular contact during these intense days of military operations
Staying loyal to its social obligation, Nar will continue to support the people during the military operations on territorial integrity of Azerbaijan. We strongly believe that with the strength and courage of the Azerbaijani Army, we will end this war with the victory and our occupied lands will be liberated.