“Nar” şəbəkəsi gücləndirilmiş iş rejiminə keçirilib
Ölkənin ən güclü 4G (LTE-A) şəbəkələrindən birinə malik mobil operator “Nar”, 21-27 iyul tarixlərində paytaxtımızda baş tutan “XV Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalı” dövründə 48 ölkəni təmsil edən gənc atletlərin, eyni zamanda, festival tamaşaçılarının telekommunikasiya tələblərinə tam şəkildə cavab vermək üçün şəbəkə dayanıqlığının təmin edilməsi işlərini başa çatdırıb.
Mobil operator “EYOF 2019” tədbirinin tələblərinə cavab vermək, eyni zamanda olimpiya həyəcanını sosial şəbəkələrdə paylaşmaq istəyən tamaşaçıları yüksəksürətli internetlə təmin etmək məqsədilə təyin olunmuş ərazilər üzrə mobil rabitə şəbəkəsində təhlilləri tamamlayıb. Yarış ərazisi və tədbir məkanlarında müştərilərin tələbləri nəzərə alınaraq mobil rabitə şəbəkəsində tutum əhəmiyyətli dərəcədə genişləndirilmiş, istifadəçilər üçün yüksəksürətli 4G (LTE-A) texnologiyalı mobil internetdən istifadə imkanları yaradılmışdır. “Nar” ziyarətçilərin sayının çoxluq təşkil edəcəyi məkanlarda telekommunikasiya xidmətlərindən sabit istifadənin təmin edilməsi üçün müvafiq ərazilərdə mobil baza stansiyası quraşdırmışdır. Qeyd edək ki, mobil rabitə şəbəkəsinin təhlili və dayanıqlığının təmin edilməsi işləri xüsusi ilə oyunların baş tutacağı 13 yarış ərazisi və paralel olaraq qeyri-yarış ərazilərində həyata keçirilmişdir.
“Nar” əməkdaşları 24/7 rejimində şəbəkəyə nəzarət edərək yarışların keçiriləcəyi məkanlarda mobil rabitə şəbəkəsinin stabilliyini təmin edəcək və şəbəkə istifadəçilərinə dəstək olacaqlar. “Nar” şəbəkəsi haqqında ətraflı məlumatı nar.az internet səhifəsindən əldə etmək mümkündür.
Qeyd edək ki, yaranan hər hansı bir sualla bağlı “Nar” abunəçiləri yüksəkkeyfiyyətli müştəri xidmətlərindən özlərinə rahat olan istənilən üsulla – Çağrı Mərkəzinə zəng etməklə, şəxsi kabinet, sosial şəbəkələr, SMS və elektron poçt üzərindən yazmaqla yararlana bilər.

Nar network is switched to reinforced mode
Nar, having one of the country's most powerful 4G (LTE-A) networks, has completed its work aimed at ensuring network resilience in order to fully meet the telecommunication needs of viewers and young athletes, representing 48 countries at the “XV European Youth Summer Olympics Festival”, held in our capital city in the period from 21 to 27 of July.
The mobile operator has completed the analysis of the mobile communication network in the designated areas to meet the requirements of the EYOF 2019 event and provide high-speed internet access for viewers who want to share the excitement of the Olympics on social networks. Taking into account the demands of customers in the competition areas and event venues, the capacity of the mobile network has been significantly expanded and users received the opportunity to use high-speed 4G (LTE-A) mobile internet. Nar has installed mobile base stations in the relevant areas to ensure the stable use of telecommunication services in the most crowded venues and areas. It should be noted that the analysis and sustainability of the mobile communication network was carried out in 13 competition areas along with non-competition areas.
Nar employees will control the network in 24/7 mode to ensure the stability of the mobile network in the areas where the competitions will be held and will provide support to network users. Detailed information about the Nar network is available on the Nar.az website.
It should be noted that in case of any questions, Nar subscribers can use the high-quality customer service in any convenient way - Call Center, via personal cabinet, social networks, SMS and e-mail.