“Nar” rouminqdə olan abunəçilərinə 4G xidməti təklif edir
Hazırda “Nar” rouminq xidməti dünyanın 172 ölkəsində aktivdir. “Nar” operatorunun rouminq qiymətləri zonalara əsasən müəyyən olunur. Zona daxilində seçilən xarici mobil operatordan asılı olmayaraq, qiymətlər sabitdir. Bundan başqa, “Nar” nömrələrində rouminq xidmətini aktivləşdirmək üçün heç bir depozit balansa ehtiyac yoxdur. Belə ki, “Nar” nömrələrində bu xidmət, bir qayda olaraq, öncədən aktiv statusda olur.
Xatırladaq ki, “Nar” 4G texnologiyası və genişləndirilmiş şəbəkəsini öz abunəçilərinə 2015-ci ilin noyabr ayında təqdim edib. Bu dövr ərzində mobil operator ümumilikdə 609 ədəd 4G (LTE) yeni baza stansiyasını istismara verib. Hazırda “Nar” LTE şəbəkəsindən faydalanmış istifadəçilərin ümumi sayı 45 mindən çoxdur.

It is worth to mention that no additional fee is applicable during 4G roaming.
Currently, Nar roaming service is enabled in 172 countries of the world. Nar’s roaming charges are determined according to zones. Prices are stable regardless of selected foreign mobile carrier. Moreover, no deposit balance is necessary to activate the roaming service, since the service is in pre-active status in Nar numbers as default.
It should be noted that Nar has presented the 4G technology and expanded network to its subscribers in November, 2015. Over this period, the mobile operator has launched totally 609 new 4G (LTE) base stations. At present, total number of the users, benefiting from Nar LTE network, is more than 45.000.