“Nar” rabitə sahəsində xüsusi fərqlənən tələbələri mükafatlandırdı
Gənclərin maariflənməsinə və intellektual inkişafına dəstək məqsədilə, “Nar” korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyası çərçivəsində növbəti layihəsini həyata keçirib. Mobil operator Azərbaycan Texniki Universitetinin fərqlənən tələbələrini baş ofisinə dəvət edərək onları xüsusi hədiyyələrlə mükafatlandırdı. Qeyd edək ki, “Nar” ənənəvi olaraq hər tədris semestrinin sonunda Radiotexnika və rabitə fakültəsinin ən yaxşı nəticə göstərən tələbələrilə görüşərək, onları təbrik edir.
Görüşün məqsədi texniki sahə üzrə təhsil alan tələbələri yeni nailiyyətlərə ruhlandırmaq və onların gələcək iş istiqamətləri haqqında təsəvvür formalaşdırmaqdır. Tələbələr rabitə bazarında tələb olunan əsas bilik və bacarıqlar barədə məlumat əldə ediblər.
Azərbaycan Texniki Universitetinin ən yaxşı tələbələrinin mükafatlandırılması “Nar” və universitet arasında 2016-cı ildən aparılan tərəfdaşlıq çərçivəsində baş tutur. Əməkdaşlıq çərçivəsində mobil operator universitetin tələbələri üçün GSM laboratoriyasını istifadəyə verib, müxtəlif vaxtlarda tələbələr üçün nəzəri və təcrübi təlimlər təşkil edib.
Azərbaycan Texniki Universitetilə tərəfdaşlıq, “Nar”-ın korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyasının bir istiqamətidir. Hədəf Azərbaycanın rabitə sahəsində peşəkar kadrların hazırlanması və onların beynəlxalq rabitə bazarında əcnəbi həmkarlarından daha üstün mövqeyə çatmasıdır.

Nar rewarded students distinguished in the area of communication
In order to support education and intellectual development of youth, Nar implemented the next project within the framework of its Corporate Social Responsibility Strategy (CSR). The mobile operator invited distinguished students of Azerbaijan Technical University to the head office and rewarded them with special prizes. It should be noted that Nar traditionally meets with the best students of the Radio Engineering and Communication Faculty at the end of each semester, to congratulate them.
The purpose of the meeting is to encourage students studying technical field to inspire new achievements and formulate their vision of future career direction. Students learned about the basic knowledge and skills required in the communications market.
Awarding of the best students of Azerbaijan Technical University takes place within the framework of the partnership between Nar and the university, which continues since the year 2016. Within the framework of this cooperation, the mobile operator established a GSM laboratory for university students and organized theoretical and practical trainings for students.
Partnership with Azerbaijan Technical University is a part of Nar's Corporate Social Responsibility Strategy. The goal is to prepare professional staff in the field of communications in Azerbaijan and to help them reach higher positions on the international communications market than their foreign counterparts.