“Nar” rabitə sahəsinin peşəkarlarını hazırlayır
Sərfəli qiymətləri və hər kəsə uyğun təklifləri ilə tanınan “Nar” təhsil istiqamətində uzunmüddətli sosial layihələrinə davam edir. Azərbaycanın mobil rabitə sahəsinin yerli peşəkarlara dayanaraq inkişaf etməsi üçün “Nar” Azərbaycan Texniki Universitetinin (AzTU) tələbələri üçün mobil rabitə təlimlərini davam etdirir.
“Nar” və Azərbaycan Texniki Universitetinin (AzTU) 10 ilə yaxındır ki, davam edən əməkdaşlığı çərçivəsində universitetin texniki istisaslar üzrə təhsil alan tələbələri “Nar” texniki heyətinin təşkil etdiyi rabitə təlimlərində iştirak edir, “Nar” laboratoriyasında əyani dərslər keçir və “Nar”ın təcrübə proqramına qoşulur.
Qeyd edək ki, “Nar”ın texniki heyəti yerli peşəkarlardan formalaşır və bu tendensiyanı qorumaq məqsədilə, “Nar” ilin əvvəlində daha bir texniki istiqamətdə ixtisaslaşmış ali təhsil müəssisəsi – Gəncədə yerləşən Azərbaycan Texnologiya Universiteti ilə əməkdaşlığa başlayıb.

«Nar» готовит специалистов в сфере связи
Известный своими доступными ценами и предложениями, подходящими каждому, «Nar» продолжает свои долгосрочные социальные проекты в направлении образования. «Nar» продолжает проводить трейнинги в сфере мобильной связи для студентов Азербайджанского технического университета (АзТУ) с целью развития мобильной связи Азербайджана основываясь на местных специалистах.
В рамках продолжающегося уже почти 10 лет сотрудничества между «Nar» и Азербайджанским Техническим Университетом (АзТУ) студенты университета, изучающие технические специальности, участвуют в тренингах в сфере мобильной связи, организованных техническим персоналом «Nar», проводят очные занятия в лаборатории «Nar». и участвуют в программе стажировок «Nar» .
Следует отметить, что технический состав «Nar» формируется из местных специалистов, и чтобы поддержать эту тенденцию, «Nar» с начала года начал сотрудничество с еще одним высшим учебным заведением, специализирующимся в технической области – Азербайджанским технологическим университетом, расположенным в Гяндже по адресу.