“Nar” rabitə sahəsinin peşəkarlarını hazırlayır
Sərfəli qiymətləri və hər kəsə uyğun təklifləri ilə tanınan “Nar” təhsil istiqamətində uzunmüddətli sosial layihələrinə davam edir. Azərbaycanın mobil rabitə sahəsinin yerli peşəkarlara dayanaraq inkişaf etməsi üçün “Nar” Azərbaycan Texniki Universitetinin (AzTU) tələbələri üçün mobil rabitə təlimlərini davam etdirir.
“Nar” və Azərbaycan Texniki Universitetinin (AzTU) 10 ilə yaxındır ki, davam edən əməkdaşlığı çərçivəsində universitetin texniki istisaslar üzrə təhsil alan tələbələri “Nar” texniki heyətinin təşkil etdiyi rabitə təlimlərində iştirak edir, “Nar” laboratoriyasında əyani dərslər keçir və “Nar”ın təcrübə proqramına qoşulur.
Qeyd edək ki, “Nar”ın texniki heyəti yerli peşəkarlardan formalaşır və bu tendensiyanı qorumaq məqsədilə, “Nar” ilin əvvəlində daha bir texniki istiqamətdə ixtisaslaşmış ali təhsil müəssisəsi – Gəncədə yerləşən Azərbaycan Texnologiya Universiteti ilə əməkdaşlığa başlayıb.

Nar develops experts in communication industry
Distinguished with its affordable prices and offers suitable for everyone, Nar continues its long-term social projects in education. Nar continues mobile communication training for students of Azerbaijan Technical University (AzTU) in order to contribute to the development of mobile communications in Azerbaijan with local professionals.
Within the ongoing cooperation between Nar and Azerbaijan Technical University (AzTU) for nearly 10 years, the university students studying technical specialties join communication trainings organized by Nar’s technical staff, conduct face-to-face classes in Nar laboratory and take part in the internship program.
It should be noted that Nar’s technical staff includes local professionals. In order to keep the pace, Nar has recently started cooperation with another higher education institution - Azerbaijan University of Technology located in Ganja.