“Nar” qəbul imtahanlarında ən yüksək nəticə göstərmiş abituriyentləri mükafatlandırdı
“Nar” hər il olduğu kimi bu il də ali məktəblərə daxil olmaq üçün qəbul imtahanları zamanı ən yüksək nəticə göstərərək 700 bal toplamış abituriyentləri mükafatlandırdı. Builki qəbul imtahanında 700 bal toplamış Əziz Kərimli və Hüseyn Abdullayevə mobil operator tərəfindən müasir smartfonlar, “Nar” nömrəsi və zənglər üçün ödənişsiz balans təqdim edilib.
İlin ən uğurlu və ən zəkalı abituriyentlərinə hədiyyələri  “Azerfon”un Baş icraçı direktoru Qunnar Panke təqdim edib. Cənab Q.Panke hər iki gənci təbrik edib və gələcək karyeralarında uğurlar arzulayıb: “Qəbul imtahanları zamanı 700 bal toplamış abituriyentləri mükafatlandırmaq “Nar” üçün artıq ənənəyə çevrilib. Bu il qəbul imtahanlarında iştirak etmiş minlərlə gənc arasında ən böyük uğuru yalnız ikinizin qazanması sizin üçün bir stimul olacaq. Düşünürəm ki, sizin kimi dəyərli, savadlı və zəhmətkeş gənclər gələcəkdə yaxşı mütəxəssis olacaq. Bundan sonrakı həyatınızada böyük uğurlar qazanacağınıza, eləcə də dünyagörüşünüzü və bacarıqlarınızı daha da inkişaf etdirməklə cəmiyyətə böyük fayda verəcəyinizə inanıram”.
Qeyd edək ki, ən yüksək nəticə göstərmiş abituriyentlərin mükafatlandırılması tədbirinə bu il də Modern.az İnformasiya Agentliyi informasiya dəstəyi verib. Xatırladaq ki, “Nar” 2017-ci ildə ali məktəblərə qəbul imtahanları zamanı ən yüksək nəticə göstərərək 700 bal toplamış 15, 2018-ci ildə isə 29 abituriyenti mükafatlandırmışdı.
Qeyd edək ki, təhsil, maariflənmənin inkişafı, gənclərdə oxumaq həvəsi oyatmaq “Nar”ın KSM strategiyasının ən vacib istiqamətlərindən biridir. Mobil operatorun həyata keçirdiyi layihələr haqqında ətraflı məlumatı nar.az səhifəsindən əldə etmək olar.

Nar awards the students who scored the highest points at the admission exams
Remaining committed to its tradition, Nar awarded the students who demonstrated the highest results in the university admission exams. Aziz Karimli and Huseyn Abdullayev, who scored 700 points this year, were awarded with modern smartphones, along with Nar number and free balance for calls.
Gunnar Pahnke, Chief Executive Officer of ‘Azerfon’, presented gifts to the most successful and intelligent enrollees of the year. Mr. Pahnke congratulated and wished them success in their future careers: ‘It has become a tradition for Nar to award enrollees who have scored 700 points during the entrance examinations for universities. The fact of becoming the most successful among the thousands of prospective students, who have joined the exams this year, will be a real motivation for both of you. I think that valuable, educated, and hard-working youth like you will be good specialists in the future. I do believe that you will achieve great success in your future life, as well as bring great benefits to society by further developing your outlook and skills.
Notably, Modern.az Information agency provided information support to the ceremony organized with the view of awarding the most successful enrollees of this year.  It is worth noting that, Nar awarded 15 prospective students in 2017, while 29 in 2019 who demonstrated the highest results and scored 700 points in the university admission exams.
Remarkably, Nar’s CSR strategy pays a special importance to education, enlightenment and by implementing such initiatives contributes to providing additional motivation to students for them to become even more successful in their studies.