Nar peşəkar kadr hazırlığı istiqamətində təlimlərə başladı
Mobil operator Nar ölkənin yerli əmək bazarı üçün peşəkar kadrların hazırlanması istiqamətində təlimlərə başladı. Narın tərəfdaşlıq etdiyi universitetlərin tələbələri üçün keçirilən təlimlər seriyası, ilk olaraq, Azərbaycan Texniki Universitetində (AzTU) start götürdü.
Narın İnsan qaynaqları departamentinin peşəkar heyəti tərəfindən hazırlanan təlim proqramı texniki ixtisaslar üzrə təhsil alan tələbələrə rabitə sahəsi üzrə karyera perspektivləri, işə qəbul prosesi, real iş həyatında tələb olunan bacarıqlar barədə bilikləri əhatə edir. Semestr ərzində iki mərhələdə keçiriləcək təlim ümumilikdə 40 iştirakçını əhatə edir.
Təlimdən öncə Narın baş icraçı direktoru Özgür Genc tələbələrlə görüşdü. Özgür Genc müasir dünyada texniki ixtisasların aparıcı rolunu vurğulayaraq hazırda bu sahənin peşəkarlarına hər zaman olduğundan daha artıq ehtiyac olduğunu bildirdi.
Qeyd edək ki, Nar Azərbaycanın rabitə bazarına peşəkar kadrların hazırlanması məqsədilə, paytaxt və regionlarda fəaliyyət göstərən universitetlərlə əməkdaşlıq edir və bu çərçivədə universitetin tələbələrinin bilik və bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi istiqamətində davamlı layihələr həyata keçirir.

Nar launches training program to support development of professional talent
Mobile operator Nar launched a series of training programs aimed at supporting the development of professional talent for Azerbaijan’s local labor market. The initiative, organized for students of Nar’s partner universities, started at Azerbaijan Technical University (AzTU).
The training program, prepared by Nar’s Human Resources Department, provides students of technical disciplines with insights into career opportunities in the telecommunications sector, recruitment processes, and the practical skills required in real professional environments. The training will be conducted in two stages during the semester, involving 40 participants in total.
Prior to the start of the training sessions, Nar CEO Ozgur Genc met with the students. During the meeting, he highlighted the growing importance of technical professions in today’s world and noted that the demand for skilled specialists in this field is higher than ever.
Nar actively collaborates with universities both in the capital and across the regions of Azerbaijan to support the development of professional talent for the telecommunications industry. Within this framework, the company continuously implements projects aimed at strengthening students’ knowledge and professional competencies.