Nar peşəkar kadr hazırlığı istiqamətində təlimlərə başladı
Mobil operator Nar ölkənin yerli əmək bazarı üçün peşəkar kadrların hazırlanması istiqamətində təlimlərə başladı. Narın tərəfdaşlıq etdiyi universitetlərin tələbələri üçün keçirilən təlimlər seriyası, ilk olaraq, Azərbaycan Texniki Universitetində (AzTU) start götürdü.
Narın İnsan qaynaqları departamentinin peşəkar heyəti tərəfindən hazırlanan təlim proqramı texniki ixtisaslar üzrə təhsil alan tələbələrə rabitə sahəsi üzrə karyera perspektivləri, işə qəbul prosesi, real iş həyatında tələb olunan bacarıqlar barədə bilikləri əhatə edir. Semestr ərzində iki mərhələdə keçiriləcək təlim ümumilikdə 40 iştirakçını əhatə edir.
Təlimdən öncə Narın baş icraçı direktoru Özgür Genc tələbələrlə görüşdü. Özgür Genc müasir dünyada texniki ixtisasların aparıcı rolunu vurğulayaraq hazırda bu sahənin peşəkarlarına hər zaman olduğundan daha artıq ehtiyac olduğunu bildirdi.
Qeyd edək ki, Nar Azərbaycanın rabitə bazarına peşəkar kadrların hazırlanması məqsədilə, paytaxt və regionlarda fəaliyyət göstərən universitetlərlə əməkdaşlıq edir və bu çərçivədə universitetin tələbələrinin bilik və bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi istiqamətində davamlı layihələr həyata keçirir.

Nar начал проведение обучающих программ по подготовке профессиональных кадров
Мобильный оператор Nar начал проведение обучающих программ, направленных на подготовку профессиональных кадров для местного рынка труда страны. Серия тренингов, проводимых для студентов университетов — партнеров Nar, впервые стартовала в Азербайджанском техническом университете (AzTU).
Программа обучения, подготовленная профессиональной командой департамента человеческих ресурсов Nar, охватывает знания о карьерных перспективах в сфере телекоммуникаций, процессе приема на работу, а также навыках, необходимых в реальной рабочей жизни, для студентов, обучающихся по техническим специальностям. Обучение будет проходить в два этапа в течение семестра и охватит в общей сложности 40 участников.
Перед началом тренинга генеральный директор Nar Озгюр Генч встретился со студентами. Озгюр Генч подчеркнул ведущую роль технических специальностей в современном мире и отметил, что сегодня потребность в профессионалах в этой области выше, чем когда-либо.
Отметим, что с целью подготовки профессиональных кадров для телекоммуникационного рынка Азербайджана Nar сотрудничает с университетами, действующими как в столице, так и в регионах, и в рамках этого сотрудничества реализует постоянные проекты, направленные на совершенствование знаний и навыков студентов.