“Nar”ın “Oxu saatı” layihəsinin növbəti qiraətçisi Zülfiyyə Xanbabayeva olacaq
23 aprel Ümumdünya Kitab Günü münasibətilə, “Nar” və Bakı Kitab Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə başlayan “Oxu saatı” layihəsi davam edir.  14 may saat 12:00-da baş tutacaq onlayn görüşün növbəti qiraətçisi xalq artisti Zülfiyyə Xanbabayeva olacaq. O, izləyicilər üçün dünyaca məşhur nağıllar oxuyacaq. Görüşə qoşulmaq üçün bu keçidə daxil olmaq, yaxud “Nar”ın rəsmi FacebookYouTube kanallarında yayımı canlı şəkildə izləmək mümkündür.
Qeyd edək ki, “Oxu saatı”nın buna qədər qonaqları xalq yazıçısı Çingiz Abdullayev, televiziya aparıcıları Nərgiz Cəlilova və Ceyhun Əli olublar. Onlar məktəblilərə mütaliənin, kitabın əhəmiyyətindən danışıb, müxtəlif nağıllar, hekayələr oxuyublar. Ümumilikdə 6100-dən çox məktəbli “Oxu saatı” layihəsinin dinləyicisi olub.
Təhsil Nazirliyinin də dəstəyilə reallaşan layihənin əsas məqsədi pandemiya dövründə məktəblilərin maarifləndirilməsi və mütaliə vərdişlərini inkişaf etdirərək səmərəli vaxt keçirmələrinə dəstək olmaqdır.

Следующим чтецом проекта Nar “Час чтения” станет Зульфия Ханбабаева
По случаю Всемирного Дня Книги 23 апреля, продолжается проект «Час чтения», организованный Nar совместно с Бакинским Книжным Центром. Следующей читательницей онлайн-встречи, которая состоится 14 мая в 12:00, станет народная артистка Зульфия Ханбабаева.  Она прочтет зрителям всемирно известные сказки.  Для того, чтобы присоединиться к встрече, вы можете перейти по ссылке или посмотреть прямую трансляцию Nar на официальных каналах Facebook и YouTube.
Ранее гостями «Часа чтения» были народный писатель Чингиз Абдуллаев, телеведущие Наргиз Джалилова и Джейхун Али.  Они рассказали студентам о важности чтения, книг, прочитали различные сказки и рассказы.  Всего в проекте «Час чтения» приняли участие более 6100 студентов.
Основная цель проекта, реализованного при поддержке Министерства Образования, помощь школьникам в эффективном времяпровождении в период пандемии, обучающая  и развивающая навыки чтения.