“Nar”ın “Oxu saatı” layihəsinin növbəti qiraətçisi Zülfiyyə Xanbabayeva olacaq
23 aprel Ümumdünya Kitab Günü münasibətilə, “Nar” və Bakı Kitab Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə başlayan “Oxu saatı” layihəsi davam edir.  14 may saat 12:00-da baş tutacaq onlayn görüşün növbəti qiraətçisi xalq artisti Zülfiyyə Xanbabayeva olacaq. O, izləyicilər üçün dünyaca məşhur nağıllar oxuyacaq. Görüşə qoşulmaq üçün bu keçidə daxil olmaq, yaxud “Nar”ın rəsmi FacebookYouTube kanallarında yayımı canlı şəkildə izləmək mümkündür.
Qeyd edək ki, “Oxu saatı”nın buna qədər qonaqları xalq yazıçısı Çingiz Abdullayev, televiziya aparıcıları Nərgiz Cəlilova və Ceyhun Əli olublar. Onlar məktəblilərə mütaliənin, kitabın əhəmiyyətindən danışıb, müxtəlif nağıllar, hekayələr oxuyublar. Ümumilikdə 6100-dən çox məktəbli “Oxu saatı” layihəsinin dinləyicisi olub.
Təhsil Nazirliyinin də dəstəyilə reallaşan layihənin əsas məqsədi pandemiya dövründə məktəblilərin maarifləndirilməsi və mütaliə vərdişlərini inkişaf etdirərək səmərəli vaxt keçirmələrinə dəstək olmaqdır.

Zulfiya Khanbabayeva to be the next narrator of Nar’s ‘Reading hour’ project
‘Reading hour’ launched by Nar and Baku Book Center on the occasion of World Book and Copyright Day on April 23 is progressing successfully. The next narrator of the online meeting, which is to take place on May 14 at 12:00, will be Azerbaijani pop singer, People's Artist Zulfiya Khanbabayeva. She will read world-famous fairy tales for the audience. To join the meeting, you just need to go to this link or watch Nar's live broadcast on the official Facebook and YouTube channels.
It is worth noting that, earlier the guests of ‘Reading hour’ were People's Writer Chingiz Abdullayev, TV presenters Nargiz Jalilova and Jeyhun Ali. They told the attendees about the importance of books, read various tales and stories. In total, more than 6,100 students joined the project.
The project which is implemented in cooperation with the Ministry of Education, aims to enlighten students during the pandemic and help them to spend time effectively by developing reading skills.