“Nar” operatoru “Microsoft Imagine Cup” innovasiya müsabiqəsinə  dəstək verməyə davam edir
Gənc kadrların formalaşmasına, onların bilik və bacarıqlarının artırılmasına xüsusi önəm verən “Nar” bu il də “Microsoft Imagine Cup” innovasiya müsabiqəsinə dəstək vermək qərarına gəlib. Azərbaycan Respublikası Təhsil nazirliyi, “Microsoft Azerbaijan” şirkəti, Yüksək Texnologiyalar Parkı və “Nar” tərəfindən ənənəvi olaraq dəstəklənən “Microsoft Imagine Cup” dünya tələbələri arasında hər il keçirilən ən miqyaslı innovasiya müsabiqəsidir.
Qeyd edək ki, Azərbaycanda sözügedən müsabiqə ildə bir dəfə olmaqla artıq üçüncü dəfə təşkil olunur. Müsabiqə çərçivəsində ali və peşə təhsil müəssisələrinin tələbələrindən ibarət komandalar üç kateqoriya üzrə iştirak edirlər: “İnnovasiya”, “Dünya vətəndaşlığı” və “Oyunlar”. Müsabiqədə iştirak etmək üçün “Microsoft” platforması üzərində innovativ proqram layihəsi, “Microsoft” texnologiyaları əsasında müasir dövrün problemlərini həll edən tətbiqin prototipini və ya istənilən “Microsoft Windows” platformaları üzərində orijinal oyun hazırlamaq lazımdır.
21 noyabr 2016-cı il tarixdə müsabiqə münasibətilə təşkil olunmuş görüşün əsas məqsədi tələbələrin yenilikçi ideyalara malik gənclər üçün mövcud olan imkanlar haqqında məlumatlandırılması idi. Tədbirdə informasiya texnologiyaları və biznesin inkişafı istiqamətində yerli və xarici şirkətlərin təqdim etdiyi  məhsul, proqram və təşəbbüslər təqdim olundu. Görüş çərçivəsində ənənəvi “Microsoft Imagine Cup – 2017” müsabiqəsinin şərtləri izah olundu. Bununla bərabər, tələbələr üçün nəzərdə tutulmuş digər layihə və imtiyazlar da tədbirdə müzakirə edilən mövzular arasında yer aldı.
Təhsil, elm və mədəniyyətin inkişafı “Nar” korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyasının başlıca prioritetlərindəndir. Mobil operatorun KSM strategiyası haqqında daha ətraflı məlumatı nar.az internet səhifəsindən əldə etmək mümkündür.

Giving special attention to formation of young personnel, improvement of their knowledge and skills, Nar decided to support Microsoft Imagine Cup innovation competition this year, too. Microsoft Imagine Cup is a large scale innovation contest, traditionally supported by the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan, Microsoft Azerbaijan, High-Tech Park and Nar, and held among world students every year.
It is noteworthy that mentioned competition is held for the third time in Azerbaijan once a year. Teams of higher and vocational education institutions participate in the competition in three categories: Innovation, World Citizenship and Games. To take part in the contest, it is required to develop innovative program project on Microsoft platform, prototype of the application on Microsoft technologies, solving problems of the modern era or original game on any Microsoft Windows platforms.
Main purpose of the meeting, organized on November 21, 2016 on the occasion of the competition, was to provide information for the students on the opportunities available for innovative young people. Products, programs and initiatives of the local and foreign companies, aimed at information technology and business development, were presented in the event. Terms and conditions of the traditional Microsoft Imagine Cup – 2017 competition were explained during the meeting. Also, other projects and privileges aimed at the students were discussed.
Development of education, science and culture is one of the main priorities of Nar Corporate Social Responsibility (CSR) strategy. For further information about the mobile operator's CSR strategy, please visit nar.az.