“Nar” Novruz bayramını cəbhə bölgəsindəki əsgərlərlə qeyd etdi
“Nar” Novruz bayramı ərəfəsində daha bir əhəmiyyətli sosial layihəyə imza atdı. Milli önəm kəsb edən məsələləri diqqət mərkəzində saxlayan “Nar” Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyi ilə birgə cəbhəboyu zonada yerləşən hərbi hissələrdən birinə səfər edərək Azərbaycan Ordusunun  əsgərləri ilə görüş keçirdi.
Görüş zamanı hərbi hissədə xidmət edən əsgərlərə xüsusi sürpriz hazırlanmışdı. Belə ki, “Nar”-ın dəstəyi ilə ölkəmizin müxtəlif bölgələrindən 100-dən çox valideynin cəbhə bölgəsində yerləşən “N” nömrəli hərbi hissəyə gəlişi təşkil edilmişdi. Müdafiə Nazirliyi ilə birgə həyata keçirilən bu bayram sürprizi nəticəsində valideynlər cəbhədə xidmət göstərən övladları ilə bərabər Novruz bayramını qeyd etdi.
Görüşdə iştirak edən “Azerfon” şirkətinin ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə rəhbəri Əziz Axundov öz çıxışında milli adət və ənənələrin təşviqi, vətənpərvərlik kimi dəyərlərin “Nar” brendinin əsas amallarından olduğunu bildirdi.
“Azərbaycan əsgəri bizim güvənc yerimiz, qürur mənbəyimizdir. Novruz bayramı ərəfəsində əsgərlərimizlə birlikdə olmaq bizim mənəvi borcumuzdur. Vətənin keşiyində duran qəhrəman əsgərlərimizi təbrik edir, onlara bu şərəfli yolu uğurla başa vuraraq tezliklə yaxınlarına, sevdiklərinə qovuşmalarını arzu edirəm”, - deyə cənab Axundov qeyd etdi.
Tədbir zamanı xüsusi konsert proqramı təşkil edilməklə yanaşı əsgərlərə “Nar”-dan xüsusi hədiyyələr,  o cümlədən, 200-dən çox kitab hədiyyə olundu. Qeyd edək ki, Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin yaranmasının 100-cü ildönümü ərəfəsində təşkil edilən görüşün məhz zəngin adət-ənənələrimizi tərənnüm edən Novruz bayramında keçirilməsi şanlı ordumuzun gecə-gündüz vətən keşiyində duran qəhrəman əsgərlərini sevindirmək, onlara olan dərin hörməti bir daha əyani şəkildə çatdırmaq məqsədi daşıyırdı.

Nar has implemented a significant social project on the eve of Novruz holiday. Known for keeping matters of national importance in the constant spotlight, Nar, together with the Ministry of Defense of the Republic of Azerbaijan, has organized a visit to one of the military bases, located at the frontline, to meet with soldiers of the Azerbaijani Army.
During the visit, the operator had a special surprise for soldiers who serve at the military base. With the initiative and organizational support of Nar, more than 100 parents from various regions of Azerbaijan were able to visit the base, located at the front zone, in which their sons were at the military service. This holiday surprise, organized together with the Ministry of Defense, has allowed the parents to celebrate Novruz holiday with their children, who serve at the close proximity of the frontline.
Head of public relations department of ‘Azerfon’ LLC Aziz Akhundov, who also participated in this trip, has indicated that promotion of national traditions and values such as patriotism is one of the main missions of Nar.
‘Azerbaijani soldiers are our source of reliance and our pride. Our moral duty is to be with our soldiers on the eve of Novruz. We are congratulating our brave soldiers, who defend our homeland, and wish them to fulfill this glorious duty successfully, and safely return to their families soon’, said Aziz Akhundov.
The event was accompanied by a concert program, and the soldiers received special presents from Nar, including more than 200 books.
The event was organized just before the 100 years’ anniversary of the Armed Forces of Azerbaijan, and during the Novruz holiday which resembles our nation’s rich traditions. The aim was to bring joy and express our deepest respect to the brave soldiers of Azerbaijan, who are in defense of Fatherland.