“Nar” Novruz bayramını cəbhə bölgəsindəki əsgərlərlə qeyd etdi
“Nar” Novruz bayramı ərəfəsində daha bir əhəmiyyətli sosial layihəyə imza atdı. Milli önəm kəsb edən məsələləri diqqət mərkəzində saxlayan “Nar” Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyi ilə birgə cəbhəboyu zonada yerləşən hərbi hissələrdən birinə səfər edərək Azərbaycan Ordusunun  əsgərləri ilə görüş keçirdi.
Görüş zamanı hərbi hissədə xidmət edən əsgərlərə xüsusi sürpriz hazırlanmışdı. Belə ki, “Nar”-ın dəstəyi ilə ölkəmizin müxtəlif bölgələrindən 100-dən çox valideynin cəbhə bölgəsində yerləşən “N” nömrəli hərbi hissəyə gəlişi təşkil edilmişdi. Müdafiə Nazirliyi ilə birgə həyata keçirilən bu bayram sürprizi nəticəsində valideynlər cəbhədə xidmət göstərən övladları ilə bərabər Novruz bayramını qeyd etdi.
Görüşdə iştirak edən “Azerfon” şirkətinin ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə rəhbəri Əziz Axundov öz çıxışında milli adət və ənənələrin təşviqi, vətənpərvərlik kimi dəyərlərin “Nar” brendinin əsas amallarından olduğunu bildirdi.
“Azərbaycan əsgəri bizim güvənc yerimiz, qürur mənbəyimizdir. Novruz bayramı ərəfəsində əsgərlərimizlə birlikdə olmaq bizim mənəvi borcumuzdur. Vətənin keşiyində duran qəhrəman əsgərlərimizi təbrik edir, onlara bu şərəfli yolu uğurla başa vuraraq tezliklə yaxınlarına, sevdiklərinə qovuşmalarını arzu edirəm”, - deyə cənab Axundov qeyd etdi.
Tədbir zamanı xüsusi konsert proqramı təşkil edilməklə yanaşı əsgərlərə “Nar”-dan xüsusi hədiyyələr,  o cümlədən, 200-dən çox kitab hədiyyə olundu. Qeyd edək ki, Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin yaranmasının 100-cü ildönümü ərəfəsində təşkil edilən görüşün məhz zəngin adət-ənənələrimizi tərənnüm edən Novruz bayramında keçirilməsi şanlı ordumuzun gecə-gündüz vətən keşiyində duran qəhrəman əsgərlərini sevindirmək, onlara olan dərin hörməti bir daha əyani şəkildə çatdırmaq məqsədi daşıyırdı.

Nar отметил Новруз байрамы вместе с солдатами в прифронтовой зоне
В преддверии праздника Новруз байрамы, Nar осуществил очередной значительный социальный проект. Мобильный оператор, уделяющий особое внимание вопросам национального значения, организовал поездку в одну из воинских частей прифронтовой зоны для того, чтобы встретиться с солдатами азербайджанской армии. Встреча была организована совместно с Министерством обороны Азербайджанской Республики.
Во время встречи, солдат, проходящих службу в данной воинской части, ждал особый сюрприз. Так, при поддержке Nar, к солдатам приехали более 100 родителей из различных регионов страны. Благодаря этому праздничному сюрпризу, организованному совместно с Министерством обороны, родители смогли отметить праздник Новруз байрамы вместе со своими сыновьями, служащими в прифронтовой зоне.
В своем выступлении в рамках встречи с солдатами, руководитель Отдела по связям с общественностью компании Azerfon Азиз Ахундов отметил, что пропаганда национальных традиций и таких ценностей, как любовь к родине является одной из основных отличительных черт бренда Nar.
«Солдаты азербайджанской армии являются нашей надеждой, опорой и гордостью. Быть рядом с нашими солдатами в преддверии праздника – это наше моральное обязательство. Мы поздравляем наших героев, стоящих на защите отечества, с праздником, и желаем им успешно завершить эту почетную миссию и поскорее вернуться домой к семье и близким», - сказал г-н Ахундов.
Во время мероприятия, сопровождавшегося концертной программой, солдаты получили особые подарки, а также более 200 книг от Nar.
Нужно отметить, что данная встреча, организованная в преддверии 100-летия создания Вооруженных сил Азербайджана, была специально проведена во время праздника Новруз байрамы, который олицетворяет собой наше богатое культурное и традиционное наследие. Мероприятие организовывалось с целью порадовать солдат-героев нашей славной армии, днем и ночью охраняющих нашу родину, и выразить им глубокое уважение.