“Nar” NETTY 2022 milli internet mükafatının əsas tərəfdaşıdır
İnformasiya və kommunikasiya texnologiyalarının inkişafına töhfə vermək məqsədilə mobil operator “Nar” bu il də NETTY milli internet mükafatına dəstək olur. Mükafatın münsifləri hər il Azərbaycanın ən yaxşı İT layihələrini, mühüm veb-resursları və informasiya texnologiyaları sahəsində peşəkarları müəyyən edib mükafatlandırır.
Müsabiqədən iştirak etmək istəyənlər hər birində 3 alt kateqoriya olan 7 nominasiya üzrə ərizələrini təqdim edə bilərlər. Bu ilki nominasiyalar “Dövlət və cəmiyyət”, “İqtisadiyyat və Biznes”, “Maliyyə və banklar”, “Elm, Təhsil və İnnovasiyalar”, "Səhiyyə, İdman və Turizm", “İnformasiya və Xəbərlər” və “Mədəniyyət, İncəsənət və Yaradıcılıq” olaraq müəyyən edilib. İştirak üçün müraciət netty.az saytında, onlayn qaydada qeydə alınır. İştirak ərizələrinin qəbulu üçün son gün 30 noyabr tarixidir.
Qeyd edək ki, müsabiqə “Nar”-ın əsas tərəfdaşlığı ilə keçirilir. “Nar” özünün çoxşaxəli korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyası çərçivəsində Azərbaycanda yerli İT sahəsinin inkişafına və müxtəlif yenilikçi layihələrin tətbiqinə dəstək olur.

With the view to contribute to the development of information and communication technology, Nar gave another boost to NETTY National Internet Award this year. Amid the contest announced by NETTY, the jury annually evaluates projects in the Azerbaijani segment of the global network and awards the best IT projects, major web resources and IT professionals in Azerbaijan.
Those who want to join the contest may submit the applications in seven nominations subdivided into three categories. Within the frames of the contest the best resources will be named in following nominations: “State and Society”, “Economy and Business”, “Finance and Banks”, “Science, Education and Innovation”, “Health, Sports and Tourism”, “Information and News”, “Culture, Art and Creativity”. Applications for participation are registered on netty.az. The deadline is November 30.
It should be noted that this year too the competition is held with the main partnership Nar. Nar supports the development of the local IT field in Azerbaijan and the implementation of various innovative projects as part of its corporate social responsibility (CSR) strategy.