“Nar” Naxçıvanda təqaüd proqramının qaliblərini təbrik etdi!
İnformasiya texnologiyaları sahəsinin inkişafına və bu sahədə yüksək ixtisaslı mütəxəssislərin yetişdirilməsinə xüsusi diqqət ayıran mobil operator “Nar”, Naxçıvan Dövlət Universitetinin tələbələri üçün elan etdiyi təqaüd proqramının nəticələrini elan edib. Beləki, informasiya texnologiyaları və informatika ixtisasları üzrə təhsil alan,  xüsusi fərqlənən və təhsildə yaxşı nəticələr göstərən 5 tələbəyə 2019-2020 tədris ilində “Nar” tərəfindən 200 AZN məbləğində aylıq təqaüd ayrılıb.
“Azerfon”un Baş İcraçı direktoru Gunnar Pahnke təqaüd proqramının qalibləri ilə görüşərək onları təbrik edib və gələcək təhsillərində uğurlar arzu edib. O bildirib ki, Azərbaycanda gənc nəslin informasiya texnologiyaları sahəsinə marağının artması və karyeralarını bu yöndə qurmaları ölkədə ümumi ekosistemə, xüsusən də telekommunimkasiya bazarının inkişafına öz müsbət təsirini göstərəcək.
“Nar” KSM startegiyası çərçivəsində müxtəlif yaş qruplarından və sosial təbəqələrdən olan şagird və tələbələrin maarifləndirilməsi, dünyagörüşünün artırılması və analitik düşüncə qabiliyyətinin inkişafı istiqamətində bir çox layihələrə imza atıb.

Nar поздравил победителей стипендиальной программы в Нахчыване!
Мобильный оператор “Nar”, уделяющий большое внимание развитию сферы информационных технологий и подготовке высококвалифицированных кадров в этой области объявил результаты стипендиальной программы проведенной среди студентов Нахчыванского Государственного Университета.Компания “Nar” выделила стипендию в размере 200 АЗН на учебный год 2019-2020 для 5 особо отличившихся в учебе студентов информационных технологий и информатики.
Главный Исполнительный директор компании “Azerfon” Гуннар Панке встретился и поздравил победителей стипендии, а также пожелал им успехов в дальнейшей учебе.Он заявил, что повышенный интерес молодого поколения Азербайджана к информационным технологиям, а также стремление к построению карьеры в этой сфере позитивно отразятся на общей экосистеме и в собенности на развитие рынка телекоммуникаций.