“Nar” Naxçıvanda təqaüd proqramının qaliblərini təbrik etdi!
İnformasiya texnologiyaları sahəsinin inkişafına və bu sahədə yüksək ixtisaslı mütəxəssislərin yetişdirilməsinə xüsusi diqqət ayıran mobil operator “Nar”, Naxçıvan Dövlət Universitetinin tələbələri üçün elan etdiyi təqaüd proqramının nəticələrini elan edib. Beləki, informasiya texnologiyaları və informatika ixtisasları üzrə təhsil alan,  xüsusi fərqlənən və təhsildə yaxşı nəticələr göstərən 5 tələbəyə 2019-2020 tədris ilində “Nar” tərəfindən 200 AZN məbləğində aylıq təqaüd ayrılıb.
“Azerfon”un Baş İcraçı direktoru Gunnar Pahnke təqaüd proqramının qalibləri ilə görüşərək onları təbrik edib və gələcək təhsillərində uğurlar arzu edib. O bildirib ki, Azərbaycanda gənc nəslin informasiya texnologiyaları sahəsinə marağının artması və karyeralarını bu yöndə qurmaları ölkədə ümumi ekosistemə, xüsusən də telekommunimkasiya bazarının inkişafına öz müsbət təsirini göstərəcək.
“Nar” KSM startegiyası çərçivəsində müxtəlif yaş qruplarından və sosial təbəqələrdən olan şagird və tələbələrin maarifləndirilməsi, dünyagörüşünün artırılması və analitik düşüncə qabiliyyətinin inkişafı istiqamətində bir çox layihələrə imza atıb.

Nar congratulated winners of scholarship program in Nakhchivan
Attaching special attention to the development of information technologies and skilled workforce in the country, “Nar” has announced the winners of the scholarship program for the students of Nakhchivan State University. Thus, 5 students majoring in information technologies and informatics demonstrating academic excellence at the university will receive a monthly stipend of AZN 200 by Nar during the academic year 2019-2020.
Gunnar Pahnke, Chief Executive Officer of “Azerfon”, met with the winners of the scholarship program, congratulated and wished them success in their studies. He noted that rising interest and career development of the young generation on information technologies and career development in this field will have a positive impact on general ecosystem in the country, particularly the telco market.
Notably, Nar has been organizing the scholarship program for Nakhchivan students for the second year in a row to support the growth of future local professionals in the field of communications.