“Nar” müştərilərin ehtiyaclarına cavab verən məhsullar təqdim etməkdədir
“Nar” müştərilərin ehtiyac və gözləntilərini qarşılamaqla onların məmnuniyyətinin artmasına davamlı investisiya yatırır. Mobil operator hər zaman müxtəlif müştəri qruplarının konkret ehtiyaclarına cavab verən məhsullar təqdim etməkdədir”. Bunu “Azerfon”un Baş icraçı direktoru Qunnar Panke “Business Time” jurnalına geniş müsahibəsində deyib. Onun sözlərinə görə, “Nar”ın abunəçilərin seçiminə çevirilməsinin əsas səbəbi müştəri yönümlü məhsullardır: “Bizim xidmətlər hər bir müştərinin ehtiyacları əsasında, onları məmnun etmək məqsədilə hazırlanır. Müştərilərimizin bu və ya digər məhsul və xidmətlərimizə olan tələbatını öyrənməklə və araşdırmaqla, demək olar ki, hər bir müştəri qrupu üçün fərdi yanaşma tapa bilmişik. Onlara münasib həllər arasında seçim etməyə imkan veririk”.
“Nar”ın müştəri məmnuniyyətinin artırılmasına davamlı investisiya qoyduğunu deyən Q.Panke əlavə edib ki, ilk növbədə, xərclərin tam şəffaflığını təmin etməklə rahat və istifadəsi asan məhsullar təqdim edilir. “İkincisi, rəqəmsallaşma bir çox müştərilər üçün vacibdir. Lakin biz ənənəvi, fiziki kanallar vasitəsilə xidmət olunmağı üstün tutan müştərilərin ehtiyaclarını da diqqətdən kənarda saxlamırıq. Üçüncü şüarımız isə məhsullarımızı qiymət baxımından münasib saxlamaq üçün xərcləri minimallaşdırmaqdır. Bizim üçün ölkənin ən çox müştəri yönümlü mobil operatoru olmaq budur”. Baş icraçı direktor əlavə edib ki, müştərilər mobil operatordan keyfiyyətli şəbəkə xidməti gözləyir və hazırda “Nar”ın təklif etdiyi geniş əhatəlilik və şəbəkə Qərb ölkələri səviyyəsindədir.
Mobil operatorun qarşıda duran strategiyası barədə də danışan Q.Panke qeyd edib ki, gələcəkdə diqqət yönəldiləcək sahələrdən biri müştərilər üçün təqdim olunan xidmət və həllərin daha da təkmilləşdirilməsidir. Bundan başqa, məmnun olan və doğru yerdə olduqlarına əmin olan müştəri bazası hesabına təbii artıma nail olmaqdır. Qeyd edək ki, Azerfon”un Baş icraçı direktoru Qunnar Pankenin “Business Time” jurnalına geniş müsahibəsini aşağıdakı keçid vasitəsilə oxumaq olar: http://fins.az/musahibe/1001411/nar-musterilerin-ehtiyaclarina-cavab-veren-mehsullar-teqdim-etmekdedir.html

Nar continues to offer products meeting the needs of customers
"Nar continuously invests into improving customers" satisfaction, by meeting their needs and expectations. The mobile operator always provides products that respond to specific needs of the different customer groups’, stated Gunnar Pahnke, Azerfon CEO, in his interview with the magazine ‘Business Time’. He noted that customer-oriented products are the major reason why Nar become the choice of customers.  ‘Our services are tailored to satisfy every customer based on their needs. We managed to find an individual approach almost for each customer group by studying and investigating their needs in this or another product and service’.
Azerfon CEO also added that first and foremost, the mobile operator offers convenient and easy to use products with full transparency of the cost. ‘Secondly, digitalization is important for lots of customers, but at the same time, we do not neglect the need of those, that still want to be served by traditional, physical channels. Minimizing our cost is the third mantra, to keep our products affordable. All this operated on a state of the art high quality network. This is what it means for us to be the most customer centric mobile operator in the country’, he stated. The CEO also pointed out that customers currently expect the mobile operator to provide a network quality and currently the extensive coverage and network offered by Nar is on the level of Western countries.
Talking about the strategy of the mobile operator for the future, Mr. Pahnke noted that one of the main focus areas for future would be to improve the offerings and solutions provided for customers. Furthermore, we aim to achieve natural growth out of a customer base that is convinced, that they are at the right place. Full interview of Azerfon CEO Gunnar Pahnke with the “Business Time” is available at the link below: http://fins.az/musahibe/1001411/nar-musterilerin-ehtiyaclarina-cavab-veren-mehsullar-teqdim-etmekdedir.html