“Nar” müştəri loyallığı indeksinə görə liderdir
“Nar”, 2019-cu ilin ilk 6 ayı ərzində əldə etdiyi nailiyyətlər barədə açıqlama edib. Mobil operatorun təqdim etdiyi tariflər və qiymətlərin sərfəli olması, baza stansiyalarının sayının sürətlə artımı, abunəçilərə göstərilən yüksəkkeyfiyyətli internet xidməti sayəsində “Nar”-ın abunəçi bazası çoxalıb. Belə ki, ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə aktiv abunəçi bazası 13% artıb. Hazırda mobil operatorun istifadəçilərinin sayı 2,3 milyona yaxınlaşıb.
Ötən yarım ilin nəticələrinə əsasən, “Nar” mobil şəbəkəsini daha da genişləndirməyə nail olub. Mobil operator 6 ay ərzində 490 yeni baza stansiyası quraşdırıb. Hazırda “Nar”-ın 4G baza stansiyalarının sayı 2140-ı, 3G baza stansiyalarının sayı isə 2700-ü ötüb. Bununla da “Nar” ölkədə ən geniş 4G şəbəkəsinə malik mobil operator olub. Aparılan şəbəkə təkmilləşmə işlərinin nəticəsi olaraq paytaxla yanaşı, regionlarda da “Nar” şəbəkəsi daha da gücləndirilib. Hazırda 53 region 4G baza stansiyası ilə təmin edilib.
Ölkə ərazisində yeni baza stansiyalarının sürətlə quraşdırılması sayəsində 4G istifadəçilərinin sayı 96% artıb. “Nar” abunəçiləri arasında smartfon iştifadəçilərinin sayı isə 17% çoxalıb. Ümumilikdə, mobil operatorun abunəçiləri arasında smartfon iştifadəçilərinin sayı ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə regionlar üzrə 15%, Bakı üzrə isə 18% artıb.
Media nümayəndələrinin iştirakı ilə yarım ilin nəticələrinin açıqlandığı mətbuat konfransında “Azerfon”un baş icraçı direktoru Qunnar Panke bildirib ki, “Nar” 6 ay ərzində nəzərəçarpacaq nəticələr əldə edib: “Nar” olaraq əsas hədəflərimizdən biri üstün müştəri məmnuniyyətinə nail olmaq və hər bir müştəriyə fərdi yanaşmanı yüksək səviyyədə təmin etməkdir. Azərbaycan mobil rabitə bazarında müşahidə olunan güclü raqabət mühitində biz müştəri yönümlü strategiyamızı uğurla davam etdirmişik və müştəri məmnuniyyətində artıma nail olmuşuq. Müştərilərə göstərdiyimiz yüksəkkeyfiyyətli xidmət sayəsində 2 il ərzində ilk dəfə olaraq müştəri loyallığı indeksi üzrə mobil operatorlar arasında “Nar” birinci olub”.
“Nar”, abunəçilərinə Çağrı Mərkəzləri, nar.az internet səhifəsi ilə yanaşı, sosial media vasitəsilə də yüksəkkeyfiyyətli və operativ müştəri xidmətləri göstərməkdə davam edir. Belə ki, son 6 ay ərzində mobil operatorun sosial şəbəkələri vasitəsilə abunəçilər tərəfindən 115 mindən çox müraciət daxil olub. Sosial şəbəkələr vasitəsilə daxil olmuş müraciətlərin 95%-i bir dəqiqə ərzində cavablandırılıb.
2019-cu ilin 6 ayı ərzində mobil operator ikiqat internetdən istifadə və daha çox ünsiyyət qurma imkanı verən “CavanNar” tarifini, eləcə də xaricə səyahət etmək istəyən abunəçiləri üçün sərfəli rominq paketləri təqdim edib.

Nar became a leader in the customer loyalty index
Nar announced its achievements for the first six months of 2019. Thanks to the tariffs and beneficial prices offered by the mobile operator, the rapid growth of the number of base stations, and the high quality internet service provided to customers, Nar's subscriber base has grown substantially. Thus, the active subscriber base has increased by 13% compared to the same period of the last year. Currently, the number of mobile operator’s users is closer to 2.3 million.
According to the results of the last half a year, Nar has managed to further expand its network. The mobile operator has installed 490 new base stations in six months. Currently, the number of Nar's 4G base stations exceeds 2140 while the number of 3G base stations exceeds 2700. Thus, Nar has become the mobile operator with largest 4G network in the country. As a result of works aimed at improving the network, the Nar network has been strengthened not only in the capital but also in the regions of the country. Currently, 53 regions are provided with 4G base stations.
Due to the rapid installation of new base stations all over the country, the number of 4G users has increased by 96%. The number of smartphone users among Nar subscribers increased by 17%. Overall, the number of smartphone users among subscribers increased by 15% in the regions and by 18% in Baku compared to the same period of last year.
Speaking at a press conference dedicated to the results of the half-year, held with the participation of media representatives, Gunnar Pahnke, CEO of Azerfon, indicated that Nar has achieved remarkable results over the past six months: one of our main targets is to achieve the best customer experience and ensure individual approach to every customer on the highest level. We have successfully pursued our customer-centered strategy and achieved increased customer satisfaction in the strong competitive environment observed in the Azerbaijani telecommunication market. Thanks to the high quality service we provide to our customers, Nar has become the first among the mobile operators in the customer loyalty index for the first time in two years.
Nar also continues to provide high quality and fast customer service to its subscribers via Call Centers, nar.az website and social media. Thus, over the past 6 months, more than 115,000 customer requests have been received through the mobile operator's social networks. 95% of these requests were answered within one minute.
During 6 months of 2019, the mobile operator has introduced the "CavanNar" tariff plan which allows customers to use double internet and enjoy more communication, as well as advantageous roaming packages for travelling subscribers.