Nar ardıcıl 7 il Müştəri Loyallığı İndeksi üzrə lider oldu!
Sərfəli xidmətləri ilə tanınan Nar 2025-ci ildə də Müştəri Loyallığı İndeksi (NPS – Net Promoter Score) üzrə mobil operatorlar arasında lider mövqeyini qoruyaraq bu göstəricidə ardıcıl 7-ci dəfə birinci olub. Müstəqil beynəlxalq tədqiqat şirkəti tərəfindən aparılmış araşdırmanın nəticələrinə əsasən, Nar Azərbaycanda ən yaxşı mobil internet xidmətləri göstərən və ən sərfəli qiymətlər təklif edən operator kimi seçilib.
Müştəri Loyallığı İndeksi üzrə araşdırma 2025-ci ilin dekabr ayında keçirilib və 30 gün davam edib. Sorğuda ölkə üzrə ümumilikdə 1500 mobil operator istifadəçisi olan şəxslər iştirak edib. Tədqiqat qaydalarına uyğun olaraq, sorğu müxtəlif demoqrafik qrupları və peşə sahələrini əhatə edib.
Əlavə olaraq, mobil internet keyfiyyəti, zəng və mobil internet qiymətləri və etibarlılıq kimi göstəricilər üzrə də qiymətləndirmə aparılıb. Araşdırmanın qərəzsizliyini təmin etmək məqsədilə, sorğular mobil operator tərəfindən deyil, müstəqil sorğu şirkəti tərəfindən həyata keçirilir.
Qeyd edək ki, mütəmadi olaraq müştəri tələbini araşdıran Nar məhsul və xidmətlərini daha sərfəli şərtlərlə abunəçilərinə təqdim edir. Ardıcıl 7 il bazarda müştəri rəğbətini yüksək həddə saxlayan mobil operator xidmət keyfiyyətinin davamlı təkmilləşdirir və abunəçilərinin ehtiyaclarına uyğun yeni məhsul və xidmətlər təkliflər edir.

Nar Secures Leadership in Net Promoter Score for the Seventh Consecutive Year
Known for its affordable services, Nar has once again maintained its leading position among mobile operators in 2025 in terms of the Net Promoter Score (NPS), ranking first in this indicator for the seventh consecutive year. According to the results of a study conducted by an independent international research company, Nar was recognized as the mobile operator providing the best mobile internet services in Azerbaijan and offering the most affordable prices.
The NPS survey was conducted in December 2025 and lasted for 30 days. A total of 1,500 mobile operator users across the country participated in the survey. In accordance with the research methodology, the survey covered various demographic groups and professional sectors.
Additionally, evaluations were carried out based on indicators such as mobile internet quality, call and mobile internet pricing, and service reliability. To ensure objectivity, the survey was conducted by an independent research company rather than by the mobile operator itself.
It should be noted that Nar, which regularly studies customer demand, offers its subscribers products and services on more favorable terms. For seven consecutive years, the operator has maintained a high level of customer loyalty in the market, continuously improving service quality and introducing new products and services tailored to subscribers’ needs.