“Nar” mətbuat nümayəndələrini bir araya topladı
“Nar” qarşıdan gələn Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il bayramı münasibətilə mətbuat nümayəndələrini bir araya toplayıb və onlar üçün növbəti dəfə əyləncəli bilik yarışması təşkil edib. Tədbirdə 55-dən çox media orqanını təmsil edən 100-ə qədər  jurnalist iştirak edib. Yarışmada ümumi biliklərlə yanaşı, milli və dünya mədəniyyətinə, tarixə aid müxtəlf suallar təqdim olunub.
“Azerfon” MMC-nin İctimaiyyətlə Əlaqələr Departamentinin rəhbəri Əziz Axundov media nümayəndələrini qarşıdan gələn Yeni il və Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü münasibətilə təbrik edib və bildirib ki, “Nar” mediaya yönəlmiş layihələrini növbəti il də davam etdirəcəklər.
2 saatdan çox davam edən bilik yarışmasında 18 komanda iştirak edib. “Sophianın Azərbaycandakı dostları” komandası 1-ci, “Yeni Müsavat” komandası 2-ci, “Komandos” komandası isə 3-cü yerləri tutublar. Qalib komandalar “Nar”-dan xüsusi hədiyyələr qazanıblar. Bundan başqa, tədbir zamanı xüsusi əyləncəli müsabiqələr keçirilib və qaliblərə hədiyyələr təqdim edilib.
Qeyd edək ki, “Nar” gəncləri stimullaşdırmaq üçün müxtəlif səpkili bilik yarışları, intellektual oyunları dəstəkləməyə çalışır və bununla da onların elmə, təhsilə, biliyə olan marağını artırmağa səy göstərir, maariflənməni təşviq edir.

Nar собрал вместе представителей СМИ
По случаю приближающихся Дня солидарности азербайджанцев мира и Нового года, Nar вновь собрал представителей прессы и организовал для них увлекательный интеллектуальный конкурс. В мероприятии приняли участие около 100 журналистов, представляющих более 55 СМИ. Помимо вопросов по общим знаниям, участникам конкурса было предложено ответить на различные вопросы из области национальной и мировой культуры и истории.
Выступая на мероприятии, глава отдела по связям с общественностью ООО «Azerfon» Азиз Ахундов поздравил представителей СМИ с наступающим Новым годом и Днем солидарности азербайджанцев мира и заявил, что Nar будет продолжать осуществлять свои медиа-проекты в следующем году.
В длившемся более 2 часов интеллектуальном конкурсе приняли участие 18 команд. По результатам конкурса, первое место заняла команда «Друзья Софии в Азербайджане», а команды «Ени Мусават» и «Командос» заняли 2 и 3 место соответственно. Победители конкурса получили специальные подарки от Nar. В рамках мероприятия также были проведены специальные развлекательные конкурсы,  по результатам которых победителям были вручены подарки.
Отметим, что Nar делает все возможное, чтобы мотивировать молодежь, поддерживая проведение различных интеллектуальных соревнований и игр, и стараясь повысить интерес молодых людей к науке, просвещению, образованию и знаниям.