“Nar” məhdud fiziki imkanlı insanların məşğulluq probleminin həllinə yönəldilmiş layihəyə dəstək old
“Nar” məhdud fiziki imkanlı insanlar üçün məsafədən, ştatdankənar (Freelancing) iş servisinin yaradılmasına dəstək verməklə daha bir əhəmiyyətli sosial layihəyə start verdi. Əlillər üçün sərbəst iş imkanları xidmətini təmin edən DisabledFreelance.com internet saytı onların işlə təmin olunması probleminin həlli baxımından əhəmiyyətli addım sayılacaq bir layihədir.
Əlillərin işsizlik probleminin həllinə yönəldilmiş layihənin iş prinsipi fiziki aktivlik tələb edən işlərdə çalışmaq imkanından məhrum olmuş əlillərin öz mənzillərini tərk etmədən DisabledFreelance.com servisi vasitəsilə məsafədən “sərbəst işçi” (Freelancer) qismində çalışa bilmələrindən ibarətdir. Sərbəst iş xidmətində calışan əlillər həm fərdi şəxslərin, həm də ən müxtəlif kommersiya strukturlarının və təşkilatların sifarişlərini yerinə yetirə bilərlər. Layihə sayəsində minlərlə əlilin işlə təmin edilməsinə dəstək olaraq onların sosial durumunun əhəmiyyətli dərəcədə yaxşılaşmasına nail olmaq mümkündür.
Korporativ sosial məsuliyyət prinsiplərinə sadiq qalan “Nar” bu beynəlxalq layihəyə dəstək verməklə daha bir xeyriyyə təşəbbüsü ilə çıxış etdi. DisabledFreelance.com layihəsinin tərəfdaşı olan “Nar” artıq bir neçə ildir ki, bənzər layihələri dəstəkləməklə əlillərin, fiziki imkanları məhdud olan vətəndaşların işlə təmin edilməsi istiqamətində fəaliyyətini davam etdirir. Bundan öncə fiziki imkanları məhdud insanlar üçün xüsusi olaraq hazırlanmış kompüterdən istifadə video-kurslarını təqdim edən mobil operator nitq və eşitmə qabiliyyəti məhdud şəxslərin cəmiyyətə qazandırılması istiqamətində müxtəlif addımlar atmışdı.

Nar поддержал проект, направленный на решение проблемы занятости людей с ограниченными физическими возможностями
Nar запустил очередной социальный проект, поддержав создание дистанционного, внештатного (Freelancing) сервиса работы для людей с ограниченными физическими возможностями. Интернет-сайт DisabledFreelance.com, обеспечивающий свободные возможности работы для людей с ограниченными возможностями здоровья, является важным проектом в плане решения вопросов их занятости.
Проект направлен на решение проблемы безработицы людей, лишенных возможности трудиться на требующих физическую активность работах. Принцип проекта состоит в обеспечении таких граждан работой посредством сервиса DisabledFreelance.com в качестве «свободного работника» (Freelancer) без необходимости покидать свои квартиры. Люди с ограниченными физическими возможностями, занятые на службе свободной работы, могут выполнять заказы как индивидуальных лиц, так и различных коммерческих структур и организаций. Благодаря данному проекту, поддерживая трудоустройство тысячи людей, можно добиться значительного улучшения их социального статуса.
Оставаясь верным принципам корпоративной социальной ответственности, Nar выступил с очередной благотворительной инициативой, поддержав этот международный проект. Являясь партнером проекта DisabledFreelance.com и поддерживая подобные проекты, Nar уже на протяжении нескольких лет продолжает свою деятельность по трудоустройству лиц с ограниченными физическими способностями и инвалидов. Мобильный оператор, представивший до этого видеокурсы по обучению компьютеру, подготовленные специально для лиц с ограниченными возможностями речи и слуха, предпринял различные шаги для адаптации в обществе лиц с ограниченными физическими способностями.