“Nar” korporativ sosial məsuliyyət layihələrini davam etdirir
“Nar” özünün korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyası çərçivəsində əhəmiyyətli sosial aksiyalar həyata keçirməkdə davam edir. Mobil operator fiziki məhdudiyyətli insanlara qayğı göstərmək və onların cəmiyyətə inteqrasiya olunması istiqamətində müxtəlif addımlar atır. “Nar”-ın növbəti layihəsi eşitmə və nitq məhdudiyyəti olan insanlara dəstəkdir. Mobil operator eşitmə və nitq məhdudiyyəti olan insanların öz yaxınları və cəmiyyət ilə daha rahat ünsiyyət qurmalarını asanlaşdıran xüsusi tədris vəsaiti hazırlayır. “Eşitmə və Nitq Məhdudiyyətli Şəxslərə Sosial Yardım” İctimai Birliyinin dəstəyi ilə hazırlanan vəsait yaxın vaxtlarda təqdim ediləcək.
Qeyd edək ki, “Nar” paytaxt Bakı ilə yanaşı, bölgələrdə yaşayan fiziki məhdudiyyətli gəncləri daim diqqətdə saxlayır.  Mobil operator ünsiyyət məhdudiyyətli gənclərin bilik və bacarıqlarını artırmaq, onların gələcək karyeralarına töhfə vermək və mənəvi dəstək göstərmək məqsədilə, müxtəlif bölgələrdə “Təlim məktəbi” layihəsini reallaşdırıb. Nəticədə, fiziki məhdudiyyəti olan gənclər müxtəlif peşələrə yiyələnib.
“Azerfon”un İctimaiyyətlə əlaqələr departamentinin rəhbəri Əziz Axundovun sözlərinə görə, mobil operator bu cür sosial layihələri genişləndirməyi  nəzərdə tutur: “”Nar” telekommunikasiya sahəsi ilə yanaşı, cəmiyyət üçün həssas olan məsələlərdə effektli addımları ilə seçilir. Xüsusilə də, fiziki məhdudiyyəti olan şəxslərlə bağlı uzunmüddətli və ardıcıl layihələr gerçəkləşdirir. “Nar”-ın növbəti sosial layihəsinin də uğurlu və səmərəli olacağına inanırıq”.
Qeyd edək ki, fiziki məhdudiyyətli şəxslərə dəstək, təhsil və maariflənmənin inkişafı, gənclər arasında idmanın təbliği “Nar”-ın KSM strategiyasının ən vacib istiqamətləridir. Mobil operator gənclərin oxumağa həvəsini artırmaq, təhsilin önəmini aşılamaq, eyni zamandan fiziki məhdudiyyətli insanların cəmiyyətə inteqrasiya olunması istiqamətində bir çox uğurlu layihələr gerçəkləşdirib. 2018-ci il ərzində mobil operator KSM strategiyası çərçivəsində 12 irimiqyaslı sosial layihələr həyata keçirib

Nar continues to hold significant social activities within the framework of its corporate social responsibility (CSR) strategy. The mobile operator undertakes various actions to support persons with physical limitations and help them integrate to society. The next project of Nar aims at supporting people with hearing and speech disabilities. The mobile operator prepares special learning tool which will help people with hearing and speech disabilities to communicate with their close ones and the society more conveniently. The new training manual will be prepared in the near future with the support of “Social Support to Persons with Hearing and Speech Disabilities” Public Union.
It should be remembered that Nar keeps young people with physical disabilities in Baku and regions of the country in a constant spotlight. The mobile operator has implemented the “Training school” project in various regions, aiming to increase the knowledge and skills of young people with communication disabilities, contribute to their future careers and provide with moral support. As a result, young people with physical disabilities have acquired various professions.
According to head of the public relations department of Azerfon Aziz Akhundov, the mobile operator plans to expand the coverage of the implemented social projects: “In addition to telecommunication sphere, Nar is distinguished for effective activities in socially important areas. Especially, we are implementing long-term and consecutive projects aimed at people with physical disabilities. We believe that further social projects of Nar will also be successful and effective”.
It should be noted that support to persons with physical disabilities, as well as development of education and enlightenment, and popularization of sports among youth is one of the most important directions of Nar’s SCR strategy. Mobile operator has realized many successful projects aimed at encouraging reading, explaining the importance of education, as well as integration of people with physical disabilities to the society. In the 2018, the mobile operator has implemented 12 large social projects.