“Nar”ın baş sponsorluğu ilə yayımlanan “Breyn Rinq” intellektual yarışının 17-ci mövsümünün ilk yarımfinalçılarının adı məlum olub. ¼ finalda “Nar” və “Norm Sement” komandaları arasında gedən gərgin mübarizə nəticəsində “Nar” komandası qalib gələrək, yarım finala vəsiqə qazanıb. Beləliklə, “Nar” kuboku uğrunda “Nar” və “Şəki” komandaları, eyni zamanda daha iki qalib komanda yarışacaq.
Qeyd edək ki, bilik yarışının builki mövsümündə respublikanın 6 bölgəsi və 6 ali məktəbini təmsil edən 16 seçilmiş komanda olimpiya sistemi üzrə mübarizə aparır. Qeyd edək ki, yarış hər həftənin cümə günü saat 22:00-da İctimai Televiziyada yayımlanır. Televiziya tamaşaçılarının yarışlara olan marağını daha da artırmaq məqsədilə hər il olduğu kimi bu il də “Nar”ın “Twitter” səhifəsində yarış keçirilir.

‘Nar’ team progresses to semifinal in ‘Brain Ring’
The seventeenth season of the intellectual competition ‘Brain Ring’, held with the general sponsorship of Nar has announced its semi-final winners. As a result of the intense competition between ‘Nar’ and ‘Norm Cement’ in quarterfinals, ‘Nar’ has progressed to semifinal. Thus, ‘Nar’ and ‘Şəki’, as well as two successful teams are to compete for Nar Cup.
It is worth noting that 16 qualified teams representing 6 regions and 6 universities of the country are competing according to the Olympic system. Remarkably, the competition is aired on the Ictimai TV Channel every Friday at 22:00. With the aim to further enhance viewers' interest, Nar will cherish its tradition of holding a competition on Nar’s  Twitter page every year.